Коротко / УКРАЇНА
Забезпечено прозорість... урн
Виборчі бюлетені для виборів президента України згинатимуться на лінії згину в центрі, оскільки урна для бюлетенів буде прозорою. Про це повідомив у середу на нараді в Центрвиборчкомі глава ЦВК Сергій Кивалов, відповідаючи на запитання присутніх керівників обласних секретаріатів міськрад. «Якщо нам вдасться внести зміни до закону про вибори президента України, то буде передбачено конверти для бюлетенів», — сказав також глава ЦВК, зазначивши при цьому, що шанси на внесення змін до закону мінімальні, передає Інтерфакс-Україна. Тому, сказав С. Кивалов, найімовірніше, виборчий бюлетень згинатиметься навпіл і склеюватиметься прикріпленою до нього липкою стрічкою. Відповідаючи на запитання, глава ЦВК також зазначив, що тервиборчкомам буде виділено кошти для підготовки кабін для голосування, зовнішній вигляд яких не зміниться, а також гроші для виготовлення виборчих урн. Виборчкомам також буде компенсовано витрати на транспорт, на якому здійснюватиметься підвезення виборців до дільниць.
Київ: «дихайте глибше»!
Найбільш забруднений у столиці — район Бессарабського майдану, де рівень забрудненості повітря перевищено більш ніж у 10 разів. За повідомленням Інтерфакс-Україна, внаслідок дослідження, проведеного громадським об’єднанням «Громадський контроль» і Центру політологічного і економічного аналізу «Київ-21», як «небезпечні» визначено дільниці на перехресті вулиць Васильківської і Ковпака (забрудненість повітря вище за норму в 7,2 разу), на перехресті бульвару Лесі Українки і вулиці Кутузова (в 7,7 разу), перехрестя вулиць Саксаганського і Толстого (в 6,5 разу) і майдан Незалежності (в 4,5 разу). За словами представника об’єднання «Громадський контроль» Володимира Довбаха, однією з головних причин такого стану справ є «систематичне порушення нормативних актів міською владою». Прикладами таких порушень В. Довбах назвав забудову центральної частини міста будинками і паркінгами. Як «свіжий приклад» він навів зведення будинку в районі Бессарабської площі.
Суд порушив справу про банкрутство ВАТ «Черкасиобленерго»
Господарський суд Черкаської області порушив справу про банкрутство енергопостачальної компанії «Черкасиобленерго» і ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів. Збитки підприємства у 2003 році перевищили 13,7 млн. грн., валовий дохiд — 120,2 млн. грн. Дебіторська заборгованість станом на початок року становила близько 95 млн. грн., кредиторська — понад 252,9 млн. грн.
Підземну пожежу ліквідовано
На шахті імені Вахрушева (ДП «Ровенькиантрацит») у Луганській області через пожежу довелося терміново підіймати на-гора 349 гірників. Вогонь спалахнув у середу вранці на горизонті 930 метрів. Загорілося кріплення виробки. Але шахтарі ліквідували пожежу в початковій стадії. Постраждалих немає.
Міністра курортів Криму звинувачують «у неспроможності»
Як передає Кримська агенція новин, «глава Ленінської районної державної адміністрації, депутат ВР АРК Анатолій Гриценко обурений заявами міністра курортів і туризму Криму Олександра Таряника, який запропонував передати в оренду Росії південно-східну частину півострова. «Це демонстрація неспроможності міністерства і самого міністра курортів в питанні розвитку рекреаційної галузі в Криму, а заяви міністра є образливими для України», — заявив Анатолій Гриценко агенції. «Нездатність міністерства створити в законодавчому полі України ефективні умови для залучення інвестицій і наповнення прибуткової частини бюджету, є основою для такого роду заяв», — зазначив Анатолій Гриценко, який також очолює адміністрацію території пріоритетного розвитку «Східний Крим». У той же час він зазначив, що його погляд зовсім не означає, «що Росія не може бути учасником інвестиційного процесу в Криму». Навпаки, при інвестуванні коштів у розвиток кримських курортів потрібно дотримуватися жорсткої конкуренції, бо лише в такому випадкові в Криму може бути досягнуто світового рівня сервісу та інфраструктури.
Нагадаємо читачам, що, як повідомлялося раніше, 27 травня в Сімферополі на нараді з підготовки до курортного сезону міністр курортів і туризму АРК Олександр Таряник запропонував віддати в оренду Росії на 99 років південно-східне узбережжя півострова від Алушти до Судака. За словами міністра, такий крок сприятиме розвиткові курортної галузі Криму. «Віддати років на 99 Росії весь берег від Алушти до Судака, і нехай нафтові магнати, компанії вкладають у летовища і інфраструктуру та в очисні споруди», — сказав тоді міністр. В інтерв’ю нашій газеті («День», № 98) міністр курортів Криму Олександр Таряник пояснив, що під орендою він мав на увазі розвиток інвестиційного процесу, а не здачу Росії території України. Своєю чергою, голова Верховної Ради АРК Борис Дейч, коментуючи заяву міністра, зазначив, що питання про передачу південно-східного Криму в оренду Росії «навіть не стоїть на порядку денному». «Це не думка Верховної Ради Криму чи Ради міністрів. Це особиста думка міністра, і він її висловив», — підкреслив тоді Борис Дейч. Iнформацiю пiдготував Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.
У лучан повчаться й кияни...
Наслухавшись на нарадах у Державному комітеті з питань житлово-комунального господарства, що одним iз кращих у галузі є Луцьк, представницька делегація з Київської міської ради прибула в «столичне» місто Волині, щоб, як кажуть, на власні очі побачити передовика... Групу фахівців з керівників комунальних підприємств, науковців, фахівців управління економіки та цінової політики очолив начальник головного управління житлово-комунального господарства Київради Дмитро Гуленко.
Звісно, що Луцьк і Київ неможливо порівнювати в плані фінансового забезпечення: лише на заміну ліфтів у столиці в цьому році виділяють стільки коштів, скільки цілий Луцьк має річного бюджету. Однак проблеми житла та комунальної сфери одні і ті ж: так само течуть дахи, затоплює підвали, а мешканці часто лише роблять вигляд, що оплачують ці так звані послуги. Тому киян найперше зацікавив досвід Луцька (котрий не один раз виходив переможцем всеукраїнського змагання з благоустрою у своїй групі міст) з тарифної політики, переходу на фізичні показники в оплаті послуг, диференційованій квартирній платі (котра залежить від комфортності житла) та інші практичні питання. Найперше кияни виявили намір перейняти в лучан і запровадити в себе систему обліку й нарахувань за послуги, диференційовану квартирну плату та побудинковий облік доходів і витрат, повідомляє Наталія МАЛІМОН, Луцьк.
Випуск газети №:
№109, (2004)Рубрика
День України