Коротко / УКРАЇНА
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20040609/498-2-3.jpg)
Президент вручив нагороди кращим учителям
Президент України Леонід Кучма вчора зустрівся з переможцями конкурсу «Вчитель року — 2004», яким присвоїв звання «Заслужений учитель року». Як передає Інтерфакс-Україна, зустріч відбулася в Адміністрації Президента. У ній також взяли участь глава АП Віктор Медведчук, віце-прем’єр Дмитро Табачник, міністр освіти та науки Василь Кремень. Президент відзначив важливість професії педагога, зазначивши, що «усі присутні завжди в серці носять ім’я свого першого вчителя». Президент також сказав, що хотів би послухати, які проблеми на нинішньому етапі непокоять працівників освіти в країні. За його словами, нинішні проблеми освіти «трохи інші, ніж були декілька років тому», оскільки «змінюється країна, змінюються люди, змінюються школи — проблеми стають зовсім іншими». Л. Кучма підкреслив, що без сучасної системи освіти Україна не зможе рухатися шляхом прогресу в глобалізованому суспільстві. «Як розвивається світ — щоб встигнути хоча б заскочити на підніжку паротяга, потрібно починати зі школи», — сказав Л. Кучма.
Звання «Заслужений учитель» за вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, за забезпечення високого рівня освітньої підготовки учнів і багаторічну плідну педагогічну діяльність присвоєно заступникові директора гімназії «Києво-Могилянський колегіум» Наталі Невінчаній, учительці академічного ліцею при Херсонському держуніверситеті Наталі Нев’ярович, учительці Володарського ліцею Київської області Уляні Остапчук, учительці комунальної спецшколи №3 Світлані Цебульській, учительці навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа першого ступеня — гімназія №21» м. Луцька Галині Ягенській.
Безквартирних військових поменшало
Головнокомандувач Військово-повітряних сил України генерал-лейтенант Ярослав Скалько вручив учора 98 ордерів на квартири військовослужбовцям і військовим пенсіонерам Львівського гарнізону. Як повідомляє прес-служба Міністерства оборони, з 120 квартир, що здаються в експлуатацію, 40 виділено військовослужбовцям ВПС, 29 новоселів — військовослужбовці Львівського гарнізону інших видів Збройних Сил України, 21 квартиру отримали військові пенсіонери, ще 8 квартир — службові. Інші — 22 квартири призначено для будівельних і експлуатаційних структур, що брали участь в частковому паюванні. Будинок обладнано індивідуальним тепловим пунктом, який передбачає автономне гаряче водопостачання. З метою безперебійної подачі води незалежно від поверху побудовано також власну насосну станцію. Усі квартири обладнано сучасними лічильниками води та енергоносіїв.
Нагадаємо, що за станом на 1 червня 2004 року, в черзі на отримання власного житла перебуває 46041 військовослужбовець ЗСУ. Серед них — 21277 військових мешкають в приватних квартирах, майже 14 тисяч — в гуртожитках військового відомства, 4109 — в службових приміщеннях. Ще 6670 — у черзі на поліпшення житлових умов. Серед загальної кількості військовослужбовців, що чекають отримання власного житла, 3981 перебуває у черзі менше року, 16162 — від одного до п’яти років, 14934 — від 5 до 10 років, 10964 — 10 і більше років.
Новітні технології потребують держзамовлення
Міністр освіти та науки Василь Кремень називає поновлення державного замовлення на новітні технології одним із чинників розвитку науково-технічного потенціалу та інноваційної діяльності в Україні. Про це, як повідомляє Інтерфакс- Україна, він заявив учора, виступаючи у Верховній Раді на Дні уряду, присвяченому питанню дотримання законодавства в сфері розвитку науково-технічного потенціалу та інноваційної діяльності.
В. Кремень зазначив, що в теперішній час в Україні існують основи законодавчої системи, які сприяють розвиткові науково-технічної та інноваційної діяльності. «Проблема полягає в її поліпшенні та забезпеченні реалізацією», — зазначив він. У зв’язку з цим міністр назвав основні заходи, які спрямовані на вирішення цього завдання. Це зокрема, подальше вдосконалення законодавства, забезпечення бюджетного фінансування науково-технічної та інноваційної діяльності в обсягах, передбачених законом, оснащення науково-дослідних баз університетів, академій новітнім науковим обладнанням, передача частини галузевих науково-дослідних інститутів до складу провідних університетів. Окрім того, вирішенню поставленого завдання сприятиме підвищення заробітної платні науковим працівникам і всебічна підтримка молодих учених, перегляд державних, галузевих і регіональних науково-технічних програм, державна підтримка науково-інноваційної діяльності шляхом впровадження державного замовлення на інноваційну продукцію, фінансової підтримки інноваційних проектів підприємств, фінансування пріоритетних інноваційних проектів. «Розв’язання цих завдань здійснюватиметься урядом при виконанні програм його діяльності», — підкреслив В. Кремень.
Навчання «в зоні катастрофічного землетрусу»
Учора на Яворівському полігоні у Львівській області пройшло урочисте відкриття міжнародних навчань з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій «Раф енд Реді-2004», в яких візьмуть участь близько 200 американських і 400 українських рятувальників, а також представники країн ГУУАМ. Як підкреслив на церемонії міністр из питань надзвичайних ситуацій Григорій Рева, «надзвичайні ситуації виникають незалежно від кордонів, тому рятувальники різних країн повинні готуватися до них разом». Він також зазначив, що за п’ять років проведення, навчання «Раф енд Реді» вийшли за рамки двосторонньої співпраці між Україною та США, і тепер у них беруть участь і інші країни. Як повідомила агенція Інтерфакс-Україна, рятувальники відпрацьовуватимуть пошук і порятунок у зоні катастрофічного землетрусу за умов зруйнованої інфраструктури. Крім того, планом навчань передбачено аварійно-рятувальні роботи за умов значного викиду сильнодіючої отруйної речовини, гасіння умовної пожежі на промисловому підприємстві. Особливу увагу під час навчань буде приділено організації надання медичної допомоги та евакуації потерпілих до спеціальних медустанов. Навчання триватимуть до 10 червня.
Випуск газети №:
№98, (2004)Рубрика
День України