Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

08 червня, 00:00

Аварія на хімічному заводі: є жертви

Як повідомила прес-служба Луганського обласного управління МНС України, 5 червня близько полудня надійшло повідомлення до служби порятунку міста Рубіжне про аварію в одному з цехів Рубежанського казенного хімічного заводу «Зоря». До місця пригоди виїхали два відділення пожежників. Надзвичайна пригода сталася на першому поверсі двоповерхового цеху внаслідок вибуху насоса для перекачування дінітротолуолу без подальшого горіння. Постраждали дві людини: 27-річний майстер зміни та 26-річна апаратниця. Пожежники-рятувальники надали першу медичну допомогу потерпілим і передали їх прибулим працівникам швидкої допомоги. Від отриманих травм чоловік помер у лікарні, стан жінки оцінюється медиками як задовільний. Сума завданого збитку з’ясовується. Створено державну комісію, яка протягом 10 днів має визначити причину й обставини трагедії, повiдомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.

У Міноборони надаватимуть і правову допомогу

В українському оборонному відомстві для поліпшення захисту військовослужбовців і членів їхніх родин, удосконалення правової роботи на держпідприємствах, що належать до сфери управління Міноборони, створене нове державне підприємство «Юридична консультація Міністерства оборони України», повідомляє прес-служба міністерства. Основними напрямками діяльності підприємства стануть, зокрема, організація і надання правової допомоги, збирання відомостей і фактів, які може бути використано як докази в цивільних, господарських та інших справах, надання довідок із законодавства, видавнича діяльність, рекламні послуги, надання матеріальної і психологічної допомоги дітям, сприяння охороні та збереженню культурної спадщини, історико-культурного середовища, пам’яток культури та історії. Передбачається, що головний офіс юрконсультації Міноборони України знаходитиметься у Києві за адресою: Лабораторний провулок, 1. Філії підприємства планується відкрити в усіх обласних центрах України та в Сімферополі.

Сімферополю — 220 років

Найдревніші міста України розташовано в Криму. Вважається, що Керчі — 2500 років, Євпаторії — 2400, в античному Херсонесі на місці нинішнього Севастополя київський князь Володимир приймав християнство. Багато які міста не мають точної дати народження: хоча Бахчисарай нещодавно відзначав 500-річний ювілей, але насправді поселення на його місці відоме значно раніше. Суперечку про свій вік ведуть Білогорськ і Старий Крим, Алушта, Судак і Ялта. І хоча дата заснування Сімферополя відома точно — 1784 року імператриця Катерина видала указ «Об административном устройстве Таврической области», де наказала закласти обласне місто, але насправді воно може відзначати не 220-річчя, а як мінімум 1000-річчя чи 500-річчя. На цьому місці знайдено стоянку стародавньої людини Чокурча. Тут розташовано Неаполь Скіфський — столицю пізньоскіфської держави. Досі тут стоять будинки міста Ак-Медсжит (Біла мечеть), яке відігравало роль резиденції калги-султана Кримського ханства. Проте на місці всіх цих поселень після приєднання Криму до Росії починає будуватися місто, назву якого вибрав архієпископ і громадський діяч Євген Булгаріс: «Сие найменование значит Град пользы, а потому герб — улей с пчелами, имеющий вверху надпись Полезное». Оскільки розташувалося місто на найзручнішому перехресті всіх шляхів Кримського півострова, його другу назву розтлумачують як Місто- Збирач, що, очевидно, не суперечить першому. 1875 року тут пролягла Лозово-Севастопольська залізниця, через нього пройшла лінія Індо-Європейського телеграфу, який з’єднував Лондон і Делі… За традицією День міста відзначається в Сімферополі в першу суботу і неділю червня. З 220-річчям їхнього міста сімферопольців привітали голова Верховної Ради Володимир Литвин, прем’єр-міністр Віктор Янукович, Верховна Рада і Рада міністрів Криму. Сьогодні Сімферополь — 350-тисячне місто, адміністративний центр Кримської автономії. Промисловість Сімферополя випускає третину всієї промислової продукції Криму, вона практично вийшла з кризи. Як розповів журналістам міський голова Сімферополя Валерій Єрмак, за цей час до економіки міста вкладено 43,2 мільйони доларів. Щорічний приріст виробництва становить 6—10 відсотків, повiдомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.

Банк не тільки для дорослих

Нещодавно в Алушті відкрився унікальний аквапарк «Мигдалевий гай» — український аналог «Діснейленда». До величезного комплексу входять шість басейнів з морською водою, 14 гірок різної висоти та конфігурації. Є штучний водоспад, обладнано дитячі басейни. Новий аквапарк розраховано на тривале відвідування, за бажанням там можна провести цілий день. Вхід для дорослого — 60 грн., а для дітей — 30. До речі, туристи, які зупиняються у готелі при аквапарку або у пансіонаті «Море», користуються знижкою 50%. Крим — один з пріоритетів «Банку НРБ — Україна». У кримські проекти вкладаються значні кошти. У результаті — на півострові розростається оазис європейського рівня сервісу і комфорту. Причому не в окремо взятому готелі, а на території площею більше 40 га. З власними пляжами, басейнами, реліктовими лісами, ресторанами, розкішними віллами і номерами з італійськими меблями, японськими кондиціонерами, з картинами відомих українських та російських художників. У тіні кипарисів і вікових секвой виростають нові вілли. У травні 2004 року відкрився медичний центр, оснащений за європейськими мірками, з діагностикою, грязелікуванням, водолікуванням та критим басейном, комплекс приватних вілл і готель типу «бутик». Це місце, де створено усі умови для відпочинку всіх без виключення вікових категорій, починаючи з найменших. Тут люблять відпочивати відомі дипломати, артисти, політики, бізнесмени, знаменитості з України та Росії. Будує все це із завзятістю «Банк НРБ- Україна», незважаючи на те що загальний інвестиційний клімат в Україні і у Криму зокрема від сприятливого надто далекий. «НРБ — Україна» єдиний банк, що вкладає кошти у будівництво об’єктів туристичної інфраструктури, окупність більшої частини яких — мінімум десять років. І він не має намірів зупинятися. Інвестиційний портфель групи «НРБ» у Криму на сьогодні — 50 млн. доларів, освоюються ще 25. З моменту отримання Україною незалежності — це найбільші інвестиції у рекреацію Криму, повідомляє Анатолій ОСАДЧИЙ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати