Коротко / УКРАЇНА
24 тисячі українців змінили імена
Понад 24 тисячі українців звернулися минулого року до органів реєстрації актів цивільного стану з тим, щоб поміняти своє прізвище, ім’я чи по-батькові. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Міністерства юстиції, найчастіше прізвище міняли громадяни, які хотіли повернути дошлюбний їх варіант. Ще однією поширеною причиною зміни прізвища було бажання після досягнення 16 років взяти прізвище вітчима, який фактично виховав людину. Однак непоодинокими були випадки зміни прізвища, імені та по-батькові на імена кумирів з телесеріалів та книг. У цьому випадкові нерідко прізвища, імена та по-батькові мінялися на досить комічні. Так, 2003 року в Україні були зареєстровані зміни Юрія Володимировича на Георгія Вурдалаковича, Михайла Ізраїльовича на Мірамома Сапфлуїровича, Івана Григоровича на Іона Гамбрієловича та Юрія Петровича на Дюка Флінта. Крім того, громадянин Шабала змінив своє прізвище на Кучму, Овхонда — на Шевальє, Двірний — на Морару, Северин — на Нортона, Морозова — на Фаллгоуррі, Дурило — на Цар, Гладук — на Ван Аалст, Барвінок — на О’Порті. Минулого року українці також міняли свої імена: Марина на Ойллауйллія, Алісія на Глафіра, Василь на Роланд, Олена на Євангелія, Галина на Електра, Анастасія на Анаїд. За релігійними мотивами було змінено прізвища Симоненко на Христов, Гончаренко на Еммануїльцев, Ройка на Помазана, а також імена — Галина на Християнка, Олександр на Діомід, Едуард на Ездра.
Центр порятунку діє
Одна хвилина знадобилася шестистам учням СШ №33 м. Луганська на евакуацію з будівлі школи за сигналом «пожежної тривоги». Це на 20 секунд менше, аніж було потрібно на таку евакуацію минулого року. Як повідомили в ЦГЗ Головного управління МНС України в Луганській області, сигнал «тривога» прозвучав 22 квітня о 7-й годині 45 хвилин. Після евакуації старшокласники доповіли директорові школи про те, що всі учні покинули будівлю й ніхто не постраждав. Крім того, хлоп’ята змогли побачити рятувальну техніку, надану Головним управлінням МНС. А працівники аварійного гірничорятувального загону швидкого реагування продемонстрували техніку та обладнання в дії. У 33-й школі вже декілька років діє Центр порятунку, який передбачає проведення факультативних занять із медицини, пожежної безпеки, хімічної та радіаційної розвідки. Під час занять демонструвалася виставка малюнків на тему пожежної безпеки, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.
«Сталевий птах» знеструмив район
У суботу об 11 годині 55 хвилин залишилися без світла 12 сіл Полонського району Хмельницької області. «Цивільний літак Ан-2 з міста Миколаєва брав робочу висоту для чергового обробітку полів отрутохімікатами з повітря, знічев’я зачепив радіатором лінію електромереж під напругою 35 тисяч вольт. Упали розірвані дроти — іскри далеко було видно», — повідомив для «Дня» начальник центру громадських зв’язків управління МВС у Хмельницькій області Віктор Коверзюк. 50-річний пілот «сталевого птаха» й оті, хто його обслуговував на землі, відбулися тяжкими стресами. Могло б, кажуть, скоїтися найгірше... Поки що ніхто достеменно не знає, як це сталося. Ведеться розслідування. Одначе Віктор Коверзюк згадав, що це вже не перша пригода в загоні «крилатих помічників хліборобів». Торішньої весни в ході повітряних поєдинків з бур’янами такий же Ан-2 зачепився за електроопору та впав на поле Шепетівського району, що межує з Полонським. Силами аварійної бригади РЕМ енергозабезпечення 12-ти сіл, що постраждали від аварії, відновлено, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Створюється лісова інспекція
Виїзне засідання колегії Міністерства охорони навколишнього природного середовища, яке відбулося у Львові наприкінці минулого тижня, відрізнялося серйозною конструктивною критикою на адресу львів’ян. Щоправда, зводилася вона частково до того, що екологічні інспекції мало штрафують. За минулий рік за порушення природоохоронного законодавства інспектори Держуправління екоресурсів у Львівській області наклали на посадових осіб та громадян лише 395 адміністративних стягнень на суму 54 тисячі гривень. За порушення ж закону в заповідниках притягнуто до відповідальності 17 осіб та пред’явлено 18 позовів. І це тоді, коли спеціальні рейди, за словами міністра охорони навколишнього природного середовища України Сергія Полякова, масово виявляли машини з необліченим лісом. Міністр також розповів, що створюється так звана лісова інспекція, яка допоможе вирішити проблему із несанкціонованою вирубкою лісу.
На виїзній колегії також піднімалося питання реорганізації гірничодобувних підприємств та «діяльності» нелегальних сміттєзвалищ. Останнє залишається для Львівщини особливо серйозною проблемою. У області 574 сміттєзвалища, а державні акти на право користування землею мають лише 11, дозволи та ліміти на розміщення сміття отримали лише 22. На жаль, не вдалося почути цифру, скільки сміттєзвалищ через різноманітні порушення закриті відповідними органами, повідомляє Ірина ЄГОРОВА, «День».
Випуск газети №:
№75, (2004)Рубрика
День України