Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

02 березня, 00:00

На першому місці — безпека миротворцiв

Оперативна група головного командування Сухопутних військ України завершила свою роботу в базовому таборі українських миротворців у Іраку — повідомляє прес-служба Міноборони. Представники головного командування контролювали порядок проведення ротації особового складу, а також вивчали організацію повсякденної діяльності й умови несення служби. Офіцери оперативної групи надали допомогу офіцерам керівної ланки 6-ї окремої механізованої бригади із оптимізації й удосконалення методів виконання поставлених завдань та вирішення низки питань, пов’язаних із матеріально- технічним забезпеченням. Підбиваючи підсумки роботи, заступник головнокомандуючого Сухопутних військ України Валерій Фролов відзначив, що головне завдання командування контингенту залишається незмінним — збереження життя та здоров’я підлеглих. В. Фролов також наголосив, що командири та начальники повинні підтримувати постійну бойову готовність, вимагати від підлеглих беззаперечного дотримання заходів безпеки та не допускати зайвих ризиків під час виконання завдань.

Їдуть!

У 2003 році Україну відвідали 12,5 мільйона іноземних туристів, що на 19%, або на 2 мільйона осіб більше, ніж у 2002 році. Про це, як повідомляють podrobnosti. com. ua, заявив глава Державної туристичної адміністрації Валерій Цибух. За його словами, в 2003 році на розвиток туризму виділили 12 мільйонів гривень на виконання Державної програми розвитку туризму в 2002—2010 роках. На 1 січня 2004 року в туристичній і курортній галузях працюють 8 тисяч підприємств, серед них — 3,5 тисячі ліцензованих туристичних агентств і туристичних операторів, 1254 готельні підприємства, 3260 санаторно-курортних та оздоровчих установ.

400 тисяч — під трактор

На Дергачівському звалищі, яке знаходиться на території Харківської області, минулого тижня сталося цікаве дійство — тут вдавлювалися трактором у землю контрабандні сигарети, які нагромадилися в сховищі митників за 5 років конфіскацій. Таким чином, керівництво Магістральної митниці вирішило позбутися 860 тисяч пачок цигарок, які незаконно провозяться через кордон. Велика частина того, що знищується була дешевим російським тютюном.

Начальник Магістральної митниці Вадим Писарєв повідомив, що сигарети перевозилися «човниками», по 2—3 ящики. Але у зв’язку з відсутністю сертифікатів відповідності вони потрапляли під порушення митного Кодексу та вилучалися митницею. Оцінна вартість конфіскованого товару становить майже 400 тисяч гривень. Все це «добро» вмістили в дві вантажівки та привезли на звалище. Декілька годин працівники митниці працювали, не складаючи рук, розвантажуючи машини від вилученого товару, який негайно потрапляв під гусениці трактора.

Як пояснило місцеве начальство митниці, цей захід був вимушеним і цілком виправданим. Річ у тім, що для того, щоб продати вилучений товар митники повинні спочатку сертифікувати контрабандну продукцію, тобто довести, що вона належної якості. Але в цьому разі витрати на сертифікацію в декілька разів перевищують вартість самих конфіскованих сигарет. Продажеві в роздрібній мережі такі вироби не підлягають. Також треба додати, що тютюн потрапляє в категорію товарів, що не підлягають подальшій переробці. Знищення відбувалося згідно з законом.

В. Писарєв також зазначив, що тютюновий бум контрабанди вже в минулому. На даному етапі перевага надається високотехнологічним виробам, наприклад, мобільним телефонам чи лазерним дискам, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.

Новий альбом старовинних ікон

Минулої п’ятниці в Національному художньому музеї України відбулася презентація другої книги запланованої серії «Українська старовина із приватних збірок» — альбому «Давня українська ікона». (Першою став альбом «Мистецтво Гуцульщини та Покуття», 2002). До нового альбому входять 235 репродукцій українських ікон ХIII—ХIХ століть. Ікон, які сьогодні перебувають у приватних колекціях Львова, Луцька, Івано-Франківська, Києва, Полтави, Черкас та ін. і недоступні для широкого загалу. Альбом знайомить нас як із професійними роботами, так і зі зразками народної іконописної творчості. Він призначений як для шанувальників мистецтва, так і для науковців, поле досліджень яких суттєво розширює.

Ікони нового альбому — то предмет не тільки для вивчення спеціалістами, а й для споглядання, художньої насолоди. Скільки там виразних, інтелігентних, шляхетних облич! Як яскраво виражено — попри стримуючі церковні канони — ставлення авторів не тільки до світу духовного, а й до краси природи та людини! Ікони беззаперечно свідчать, що сучасні уявлення про прекрасне мало відрізняються від його сприйняття нашими пращурами, які жили 300—500 років тому.

Альбом «Давня українська ікона» видало видавництво «Родовід» за сприяння Інституту колекціонерства мистецьких пам’яток при НТШ та Національного художнього музею України. У цьому видавництві вийшло у світ уже чимало важливих для суспільства книг: «Мальоване дерево» (наївний живопис українського села), «Вишивка козацької старшини XVII-XVIII ст.», «Ікони Шевченкового краю» (українською та англійською мовами), «Срібний посуд» та ще чимало інших, повідомляє Клара ГУДЗИК, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати