Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

18 лютого, 00:00

60-ліття перемоги в Корсунь- Шевченківській битві

Учора в Корсунь-Шевченківському пройшли урочистості з нагоди 60-ліття Корсунь-Шевченківської битви. Президент України Леонід Кучма, прем’єр-міністр Віктор Янукович та голова Верховної Ради Володимир Литвин привітали корсунь-шевченківців і всіх черкащан із цим ювілеєм. У привітанні Президента, яке передав корсунь-шевченківцям прем’єр Віктор Янукович, зокрема йдеться: «Значення цієї грандіозної операції із звільнення правобережної України не тьмариться з плином часу. Вона стала важливою віхою на шляху до великої перемоги у Другій світовій війні. Ми низько схиляємо голови перед героями, чий подвиг житиме в віках, перед тими, хто ціною власного життя обороняв рідну землю. Ми славимо воїнів, які полягли на полі бою, і висловлюємо глибоку вдячність ветеранам, які і донині в строю». Як відомо, з 24 січня по 17 лютого 1944 року війська I (М. Ватутіна) та II (І. Конєва) Українських фронтів провели Корсунь-Шевченківську наступальну операцію. Прорвавши оборону вермахту, війська фронтів ішли назустріч один одному і 28 січня об’єдналися в районі міста Звенигородки. 17 лютого оточене угрупування було ліквідоване. Втрати в Корсунь-Шевченківській битві виявилися для Німеччини непоправними. Услід за Корсунь-Шевченківською операцією на Правобережній Україні відбулися Луцько-Рiвненська, Нікопольсько-Криворізька, Проскурово-Чернівецька, Умансько-Батошанська, Березнеговато-Снігірівська, Одеська, операція в ковельському напрямку. 26 березня радянські війська вийшли на кордон із Румунією, 8 квітня на кордон із Чехословаччиною, повiдомляє Інна СТЕЦЕНКО , Черкаси.

Знову за своє?

У Києві в Рильському провулку біля Національного історичного заповідника «Софія Київська» буде побудовано адміністративну будівлю з десятиповерховою прибудовою. Як повідомили агенції Інтерфакс-Україна в прес-службі Київської міськдержадміністрації, міський голова столиці Олександр Омельченко підписав розпорядження, яким дозволено завершити будівництво адміністративної будівлі з 10-поверховою прибудовою в провулку Рильському, 4. Враховуючи, що будівля міститься в історичному ареалі міста, ТОВ «АК Інжиніринг» на замовлення акціонерного комерційного банку «Донкредитінвест» завершить будівництво цього об’єкта, говориться в повідомленні прес- служби.

У зв’язку з цим з 20 лютого до 20 грудня тротуар і проїжджу частину Рильського провулку буде тимчасово зайнято для облаштування будівельного майданчика та пішохідної галереї шириною 1,5 м. Для проїзду транспорту залишать проїзд шириною не менше ніж 3,5 м. Також буде встановлено огорожу, освітлення, сигнальні ліхтарі та узгоджено схему організації дорожнього руху в місцях виконання робіт. Нагадаємо, що влітку 2002 року в Києві спалахнув скандал у зв’язку з будівництвом фітнес-центру з басейном за адресою Рильський провулок, 5. Про це «День» написав одним із перших. Тоді ж архітектор Лариса Скорик казала про те, що будівельні роботи на вулицях поблизу Національного заповідника «Софія Київська» ставлять під загрозу збереження старовинних будівель, унікальних мозаїк і фресок цього музею. На її думку, споруди чинять надмірний тиск на грунт, що призводить до утворення тріщин. Сьогодні на стінах і склепіннях Софійського собору з’явилися численні глибокі тріщини, велика частина яких утворилися після 2000 року — саме тоді триповерхові будинки на вулиці Володимирській були надбудовані 2—3 поверхами з мансардами.

«Не руш тарифи!»

Учора під стінами столичної мерії Київський міський комітет СДПУ(О) виступив проти підвищення цін на транспортні послуги, звернувшись до мешканців міста із закликом підтримати акцію «Не руш тарифи!» Як повідомлялося, з 14 березня поїздка в метро коштуватиме 1 грн., у наземному транспорті — 75 коп. Підвищення цін міська влада виправдовує нестачею 140 млн. гривень на соціальні витрати. І це тоді, наголошують учасники акції, коли на утримання столичної влади йде 160,4 млн. гривень. У зверненні пікетників до мешканців міста припускалося, що проблема збитковості транспортних пасажирських перевезень надумана київськими чиновниками. За словами прес-секретаря Київського міськкому СДПУ(О) Романа Марченка, зібрані підписи мешканців Києва проти тарифної політики обов’язково будуть передані меру міста Олександрові Омельченку, повідомляє Ольга ЗАКРЕВСЬКА .

«Авіаційні відзнаки» в скарбничку «Дня»

В понеділок у столиці відзначали засоби масової інформації, що найбільш повно та широко висвітлювали заходи щодо святкування сторіччя світової авіації та сторіччя з дня народження видатного конструктора авіаційних двигунів, засновника Запорізького машинобудівного конструкторського бюро «Прогрес», академіка НАНУ Олександра Георгійовича Івченка. Наша газета відзначена Оргкомітетом святкування почесною грамотою «За внесок у розвиток авіації», а головний редактор «Дня» Лариса Івшина — ювілейною медаллю до сторіччя О. Г. Івченка.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати