Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

26 листопада, 00:00

Шахтарі за бюджет

Близько 3 тис. гірників збираються приїхати в четвер до Києва з усіх регіонів України з метою пікетування Верховної Ради з вимогою своєчасно ухвалити державний бюджет на 2004 рік. Таке повідомлення поширило агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на заступника голови центрального комітету профспілки працівників вугільної промисловості (ППВП) Валерія Мамченка. В. Мамченко повідомив, що метою акції є «примусити, переконати, вимагати від народних депутатів прийняти бюджет». За словами профлідера, пропонований урядом бюджет вугільної галузі в 4,25 млрд. грн. — це менше ніж 5,7 млрд., необхідних гірникам, однак це «значно більше», ніж нинішнього року. Заступник голови профспілки гірників висловив думку, що пікетувати парламент на підтримку уряду будуть і представники інших галузей. «Я не думаю, що там буде тільки опозиція. Бюджет цікавить усіх, зокрема й журналістів. Тому там будуть і вчителі, й медики, й військові. Я не виключаю цього. Але ми зробимо свою справу», — підкреслив він.

Ольга Колінько повертається в «рідні пенати»

Глава координаційного комітету у справах боротьби з організованою злочинністю та корупцією при Президентові України Ольга Колінько призначена заступником Генерального прокурора України. «Я повертаюся в рідні пенати», — повідомила сама О. Колінько вчора агентству Інтерфакс-Україна. О. Колінько очолювала координаційний комітет з квітня 2003 року. До того вона була радником Президента України, а до січня 2000 р. займала посаду заступника Генерального прокурора. Відповідаючи на запитання агентства, чи може вона надалі суміщати посади в прокуратурі й координаційному комітеті, О. Колінько сказала: «Це питання — компетенція Президента країни».

Військові США вивчали досвід наших фахівців

Днями з Кам’янця-Подільського відбула військова делегація США. Гості вивчали процес підготовки фахівців у військово-інженерному інституті. «Ми чули про ваш інститут, знаємо, що тут готують справжніх військових інженерів, висококласних саперів. Тому метою нашого візиту до вашого навчального закладу є вивчення досвіду підготовки фахівців», — заявив у стінах цього ВНЗ керівник національної гвардії Каліфорнії, полковник Міхаель Герман. В.о. ректора військово-інженерного інституту, полковник Олег Хавронюк вважає, що у сказаному його американським колегою немає жодного перебільшення: «Вивчивши військову справу належним чином, наші випускники застосовують свої знання у Південному Лівані, Іраку, Сьєрра-Леоне...» Хавронюк і сам тільки-но повернувся з Південного Лівану. Передбачає, що попереду ще більша робота: на територіях 89-ти країн світу — майже мільярд мін, що підлягають знешкодженню». У центрі розмінування при інституті гості зi США мали нагоду на власні очі побачити, як українці осягають «науку перемагати». Можливо, цей візит матиме продовження: якщо треба буде, то у Кам’янці-Подільському візьмуться вчити й американців, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Українські імена можуть стати раритетом

До iмен, що «зникають», належать Назар, Тарас, Мар’ян, Надія, Віра, Христина, Любов, Галина, Соломія. Все рідше українці називають своїх дітей Святославами, Ростиславами та Володимирами. Наприклад, за даними Львівського ЗАГСу, останнім часом такі імена дають своїм дітям переважно священики, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на начальника управління реєстрації актів громадянського стану Міністерства юстиції Валентину Кунду. Сьогодні українці віддають перевагу іноземним іменам, навіть якщо існує український еквівалент. Наприклад, між Микитою і Нікітою перевага віддається в більшості випадків російському варіанту цього імені, такі ж справи і з ім’ям Христина, яка все частіше стає Крістіною. Водночас, відзначила начальник управління, церковні імена українці продовжують поважати. У залежності від церковних свят органи реєстрації громадянського стану відзначають «сезонну» популярність того чи іншого імені. Наприклад, наприкінці осені і взимку в Україні збільшується кількість Андріїв, Михайлів, Романів і Миколаїв.

Майстер-класи для підприємців

На сьогодні у Рівному зареєстровано 28200 суб’єктів підприємницької діяльності, значним здобутком яких можна вважати створення 19 тисяч робочих місць та поповнення міського бюджету на 24 мільйони гривень. Міська влада зі свого боку не стоїть осторонь проблем рівненських підприємців, спрямовуючи на розвиток малого бізнесу 0,5 відсотка від загального прибутку бюджету міста. Саме ці кошти надали можливість останнім часом провести навчальні семінари та тренінги для бізнесменів- початківців, відкрити єдину реєстраційну палату, підготувати до друку інформаційно-рекламний довідник. А працівники управління зовнішньоекономічної інвестиційної діяльності пропонують створити у Рівному постійну торгову виставку товарів, базу даних організацій міста та продукції, яку вони виробляють. У їхні плани входить також створення єдиного реєстраційного фонду інвестиційних проектів, територіального галузевого об’єднання підприємницьких структур — кластера, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.

Неповнолітні злочинці теж повинні знати свої права

У рамках проведення міжнародного дня спільних дій в інтересах дітей пройшли заняття з прав людини для вихованців Перевальської виховної колонії для неповнолітніх. Організаторами акції стали служба у справах неповнолітніх облдержадміністрації, обласний благодійницький фонд «Підліток» та обласний Центр розвитку дитячого руху «Лугарі». Для підлітків з Перевальської колонії в цей день було проведено тренінгове заняття з прав людини, анкетування. Перед ними також виступили музиканти ансамблю популярної та камерної музики «Кантабіле» та луганські письменники. Всім неповнолітнім було вручено подарунки. З ініціативи служби у справах неповнолітніх у всіх містах та районах області, спецустановах для неповнолітніх проводяться теле- та радіомарафони з участю дітей, прямі ефіри з питань реалізації прав неповнолітніх, «круглі столи», виставки дитячих робіт, дослідження, що стосуються соціальних проблем дітей та шляхів їх вирішення, заходи, що стосуються роз’яснення прав, свобод, обов’язків людини і громадянина, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати