Коротко / УКРАЇНА
Через борги — на роботу пішки
У Дніпропетровську через заборгованість за електроенергію зупинено роботу трамваїв і тролейбусів. Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна, на підприємстві «Дніпрміськелектротранс» учора вранці трамваї і тролейбуси трьох із чотирьох депо, які є у організації, не змогли виїхати за своїми маршрутами через відключення від електроенергії. Загальна сума боргу за спожиту енергію у підприємства становить близько 40 млн. грн., протягом 2003 р. це число зросло на 4,5 млн. грн. Транспортники вже неодноразово отримували з боку підприємства «Дніпробленерго» попередження про відключення енергозабезпечення у разі непогашення боргу, однак «Дніпрміськелектротранс» обіцяв перерахувати частину коштів за спожиту електроенергію. Однак керівництво «Дніпробленерго» не задоволене виконанням зобов’язань з боку «Дніпрміськелектротрансу», тому вирішило піти на крайні заходи — відключення боржника. На зупинках транспорту в Дніпропетровську стоять люди, не втрачаючи надії дістатися місця роботи. Як повідомила агентству прес-секретар міського голови Тетяна Мазниченко, керівництво Дніпропетровська вживає всіх необхідних заходів для найшвидшого вирішення проблеми.
У Рівному відкрили «Вікно в Америку»
Так називається інформаційний центр, який нещодавно за підтримки відділу преси, освіти та культури США відкрився у Рівненській обласній бібліотеці. За задумом організаторів центру, «Вікно в Америку» має стати місцем проведення різноманітних заходів, які допоможуть рівненцям більше дізнатися про життя заокеанської країни. Уряд Сполучених Штатів виділив кошти на придбання книжок, баз даних на компакт-дисках, відеоколекції документальних та класичних американських фільмів. Нині у відділі зарубіжної літератури, де розмістився інформаційний центр, читачам до уваги пропонують матеріали п’яти блоків — про уряд США, загальні довідкові матеріали, про освіту та курс вивчення англійської мови, повiдомляє Сергій СТЕПАНИШИН , Рівне.
У Сумах потеплішало. Та не у всіх...
Як і обіцяло керівництво обласного центру, опалювальний сезон в місті розпочався вчасно. Тепло до будинків мешканців Сум почало подаватися з 15 жовтня, однак розходиться воно до об’єктів нерівномірно. В першу чергу його отримали будинки, рівень проплат мешканців яких за тепло і гарячу воду сягає 90 відсотків, потім до тепломережі під’єднали споруди, за якими значиться борг на суму 20 відсотків, і нинi теплоносій починає надходити до багатоповерхівок з 70-відсотковим рівнем проплати. А от ті будинки, які не дотягують до цієї межі, тепло отримають в останню чергу. Якщо отримають... Надто вже складна сьогодні ситуація в Сумах з газозабезпеченням. Скажімо, в однієї з чотирьох теплозабезпечуючих організацій міста — ТОВ «Сумигазтеплоінвест» — напередодні опалювального сезону через борги за транспортування газу були опломбовані всі 19 котелень, у зв’язку з чим понад 100 багатоповерхівок Сум поки що залишаються без тепла, яке надійде до них із запізненням, повiдомляє Сергій ХАНІН , Суми.
Щодо правозахисників ані слова...
Днями (19 жовтня) лідер фракції «Наша Україна» Віктор Ющенко взяв участь у Форумі демократичних сил Луганщини. Візит відомого опозиціонера до Луганська розпочався зі скандалу, оскільки учасників форуму не допустили до залу ПК імені Леніна, де мали відбуватися збори. Керівництво Палацу культури пояснило це несправністю електропроводки і загрозою пожежі у приміщенні. Тоді форум розпочав свою роботу прямо вулиці, на сходах, що ведуть до будівлі. Там Ющенко провів і прес-конференцію. Проте назвати цей захід спілкуванням із журналістами можна лише з великою натяжкою — пан Ющенко вимагав від представників ЗМІ ставити запитання у мікрофон, щоб чули всі присутні на площі перед ПК, а відповіді на запитання будував як агітаційні виступи перед своїми прихильниками. Звучала риторика про запроданство влади, про незавидне становище України «в зв’язку з корупційною політикою нинішнього уряду», про «злочинну помилку вступу до ЄЕП, у разі якого Україна втратить свою незалежність через те, що у Координаційній раді головуватиме Росія». При цьому лідер фракції багаторазово підкреслював, що Росія є стратегічним партнером України, і співпраця з нею необхідна, як і співпраця з будь-якою іншою країною Америки, Європи, Азії та Африки. Проте на жодне запитання конкретної відповіді Віктор Ющенко не дав.
Після імпровізованої «прес-конференції» учасники форуму, а їх було, за різними оцінками, від 300 до 800 чоловік, перемістилися на одну з центральних площ міста, до пам’ятника Т. Г. Шевченку, де і провели власне форум. Знову звучали ті самі слова про запроданство влади, корупцію в середовищі політичної еліти, відсутність свободи слова, розкрадання багатств України, прихильність демократичним цінностям. Виступи рядових учасників форуму, які приїхали до Луганська з багатьох міст області з проханням звернути увагу на потреби вчителів, лікарів, палкого відгуку з боку народних депутатів не викликали.
P.S. У заявці, поданій до Луганського міськвиконкому, Асоціація підтримки розвитку місцевого самоврядування отримала дозвіл на проведення 19 жовтня в ПК ім. Леніна з участю близько трьох тисяч осіб заходу, присвяченого пам’яті правозахисника Марика Новицького. Проте імені Новицького ні там, ні біля пам’ятника Шевченку жодного разу не згадали... Повiдомляє Олена ПРИВЕН , Луганськ.
Віртуально видобуте вугілля на користь не пішло
Прокуратура Луганської області порушила кримінальну справу за фактом внесення помилкових даних про обсяги вуглевидобування до звітних документів однієї з шахт державного вугледобувного підприємства «Луганськвугілля». Про це повідомила прес- секретар Управління СБУ в Луганській області Юлія Єрьоменко. За її словами, співробітники УСБУ в Луганській області спільно з контрольно-ревізійним відділом «Луганськвугілля» на складі однієї з шахт підприємства виявили недостачу понад 12,5 тис. тонн вугілля на суму 980 тис. гривень. Під час перевірок правоохоронці з’ясували, що недостача вугілля виникла внаслідок «приписок» до звітних документів додаткових обсягів добового видобутку. Посадові особи шахти протягом кількох місяців вносили неправдивi дані. Як вони самі зізналися, це робили для того, щоб підприємство могло отримувати як держпідтримку кошти на тонну видобутого вугілля. Насправді на сьогодні вуглевидобування на шахті знизилося, гірники систематично організовували страйки. Керівники, намагаючись вийти з ситуації, отримували держкошти, виплачували зарплату шахтарям, купували нове обладнання. «Принаймні нині складається така картина», — сказала Єрьоменко. Вона також повідомила, що після виявлених порушень Міністерство палива й енергетики розірвало з шахтою контракти на поставки вугілля, повiдомляє Олена ПРИВЕН , Луганськ.
Випуск газети №:
№189, (2003)Рубрика
День України