Коротко / УКРАЇНА
Перевірити перевіряльників
Результати контрольно-перевірочних занять серед керівників Міністерства внутрішніх справ України всіх рівнів показали, що не всі вони добре стріляють, фізично підготовані й знають закони. Виступаючи на розширеному засіданні колегії МВС України вчора в Києві, заступник міністра Василь Жук повідомив, що 25 вересня в ході занять перевірялася вогнева й фізична підготовка міліцейських керівників, а також знання ними законів України та відомчої нормативної бази. Тестування також пройшли 548 (із 781) начальників міських і районних управлінь міліції, передає агенція Інтерфакс-Україна. В. Жук повідомив, що з вогневої підготовки оцінку «відмінно» отримало дуже мало керівників, 169 чоловік дістали оцінку «добре», 45% протестованих одержали «задовільно», а 75 керівників — «незадовільно». З фізичної підготовки незадовільну оцінку не отримав ніхто. За результатами перевірки знання законів лише 4% керівників міських і районних управлінь отримали «відмінно», третина — «добре», 35% — «задовільно» і 62 керівники (12%) — «незадовільно». «Виникає питання: як ці керівники можуть очолювати свої підрозділи й керувати ними», — сказав В. Жук. Своєю чергою міністр внутрішніх справ Микола Білоконь сказав у відповідь на це, що «мало вірить» у такий результат. «Потрібно тепер перевірити тих, хто перевіряв. Проведіть службову перевірку серед перевіряльників», — сказав міністр, звертаючись до В. Жука.
Ветерани отримають окуляри безкоштовно
На Луганщині триває Всеукраїнська акція «Зір», у рамках якої було сформовано мобільні бригади для проведення офтальмологічного обстеження ветеранів та інвалідів Великої Вітчизняної війни на місцях. Про підсумки 1-го етапу акції на селекторній нараді, що відбулася 25 вересня, повідомив головний фахівець управління охорони здоров’я Луганської ОДА Геннадій Бунєєв. Так, на сьогоднішній день на Луганщині на облiку понад 9,8 тис. інвалідів ВВВ 1, 2 і 3 груп, 87% яких пройшли офтальмологічне обстеження. 5 тисячам обстежених ветеранів потрібна корекція зору, а у 2,3 тис. чоловік зір відновленню не підлягає. На думку Геннадія Бунєєва, перевірці підлягає ситуація з обстеженнями в Стаханові та Сватовському районі, де кількість ветеранів, зір яких не підлягає корекції, попередньо завищена. Згідно з даними, представленими керівництвом Стахановського міського управління охорони здоров’я, в рамках виконання програми «Зір» було обстежено майже всіх інвалідів та ветеранів, і у 72% людей похилого віку зір не підлягає корекції. А у Сватово при 100% обстеженні ветеранів офтальмологами було виявлено 62% людей із зіпсованим зором, який неможливо відновити. Після проведення всіх необхідних обстежень усі ветерани з проблемами зору отримають окуляри безкоштовно, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.
Чемпіонат з лісоповалу. Українці на 2-му місці
Не встиг Володимир Маркович із райцентру Міжгір’я відзначити срібну нагороду на чемпіонаті України з лісоповалу, як довелося взяти участь у відкритому чемпіонаті Білорусі. Тут демонстрували свою майстерність 79 вальників лісу з держав СНД. Крім господарів турніру право вибороти першість надали також ліпшим лісорубам України, Росії, Латвії та Естонії. Честь нашої держави захищали чемпіон України минулої першості Віталій Костюшко і В. Маркович. Останній і посів друге місце. За результатами Володимир Маркович набрав 1530 очок і відстав від чемпіона-мінчанина Володимира Миронюка лише на п’ять очок. Верховинець здобув і малу золоту медаль — не мав рівних в обрізуванні сучків. Чемпіон України Віталій Костюшко задовольнився п’ятим місцем, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.
12-річну дівчинку врятували
Даша Шестопал, якій тільки-но виповнилося 12 років, поверталася днями з подругами з лісу додому, у Полонне, що на Хмельниччині. Дівчата збирали гриби й навіть не зчулися, коли вже почало сутеніти. Йшли вздовж гранкар’єра у супроводі цуценяти, коли раптом їхній «охоронець» упав у залом кар’єра. Діти вирішили будь-що врятувати «друга людини» — спустилися аж туди, де опинилося цуценя. На жаль, назад самотужки повернутися вже не змогли і почали гукати на допомогу. Їх почули робітники гірничого комбінату. Всім змогли зарадити, та тільки не Даші Шестопал. Вона опинилася у проваллі глибиною 17 чи 18 метрів від краю кар’єра. «Тоді робітники зателефонували за номером «01». На місце пригоди прибули рятівники СДПЧ-16 міста Полонне. Вже була глуха ніч — нічого не видно навкруги. Заходилися кричати маленькiй Дашi, аж поки вона не відгукнулася. Пішли на голос. Тут сержант внутрішньої служби Олексій Мотолін, прив’язавши мотузки до спецавтомобіля, опустився у моторошну безодню, де на нього з надією чекала налякана і дуже змерзла Даша», — повідомив для «Дня» подробиці, за яких рятували Дашу, старший інспектор Хмельницького облуправління пожежної безпеки та аварійно-рятувальних робіт Олексій Черкасов.
До речі, це вже другий такий випадок на території краю. На початку минулого літа у заломі каньйону річки Смотрич у Кам’янець-Подільському опинилися два хлопчики. Тоді їх визволив iз кам’яної пастки пожежник-рятівник Дмитро Цвіряк, за що одержав орден «За мужність» III ступеня, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Випуск газети №:
№172, (2003)Рубрика
День України