Коротко / УКРАЇНА
Пожежа у Бердичеві позбавила житла 17 сімей
У ніч на неділю у райцентрі Бердичів, що на Житомирщині, запалав 47-квартирний чотирьохповерховий будинок. Пожежа розпочалась в одній iз квартир на верхньому поверсі, хазяї якої на той час були відсутні, і швидко розповсюдилась на інші помешкання і дах. Як розповіла «Дню» начальник Центру протипожежної пропаганди Управління пожежної безпеки та аварійно-рятувальних робіт Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Житомирській області, капітан Оксана Ковальчук, з огляду на її масштаби, на допомогу місцевим пожежним були направлені пожежно-рятувальні підрозділи з обласного центру та деяких сусідніх населених пунктів — загалом довелося задіяти 58 бійців, 7 автоцистерн і 2 автодрабини. Жителів будинку, яких охопила паніка, довелося виводити, а найбільш старих і немічних виносити на руках з під’їздів, знімати з вікон і балконів. Рятувати людей пожежним допомагали також співробітники міліції і військові. Оскільки будинку вже більш нiж 65 років, а міжповерхові перекриття і перегородки в ньому зроблені з деревини, то боротися з вогнем було вкрай складно. Пожежу ліквідовано о 7-й годині 25 хвилин у неділю. Але встигло вигоріти 5 квартир, і ще 12 помешкань прийшли в непридатний для проживання стан. З майна цих сімей винести вдалося мало що. Частина постраждалих знайшла притулок у родичів в місті, інші переселені у гуртожиток військового шпиталю. Губернатор М. Рудченко публічно пообіцяв, що всім потерпілим людям буде негайно надана фінансова та інша матеріальна допомога в залежності від зазнаних збитків, але не менш ніж на одну тисячу гривень, і що будинок буде відремонтовано за два місяці. Загальний розмір завданої цією пожежею шкоди (за масштабами вона є однією з найбільших за кілька останніх років в області) поки підраховується. На щастя, з людей ніхто серйозно не постраждав, якщо не враховувати перенесений переляк і негаразди із самопочуттям кількох літніх людей. За попередніми даними, поінформувала О. Ковальчук, причиною загоряння стало самовільне і зроблене з порушеннями правил протипожежної безпеки підключення до електромережі, що допустили мешканці квартири, де вона почалась — раніше енергетики за борги відімкнули від неї струм, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Безробітний — не значить незайнятий
Протягом двох останніх років Сумщина впевнено посідає перше місце в Україні щодо залучення безробітних до виконання громадських робіт, у тому числі й оплачуваних. Питома вага осіб, котрі брали в них участь минулого року, — 23% від загальної кількості тих, хто стоїть на обліку в центрі зайнятості. Це майже вдвічі більше ніж в середньому по державі, й у 5 разів більше проти попереднього року. Тільки по обласному центру у першому півріччі нинішнього року таким чином було задіяно майже 1400 чоловік. Суми, до речі, — єдине місто в області, де на оплату громадських робіт з міського бюджету виділені кошти, — 100 тисяч гривень, 70 тисяч з яких — для безробітних. Громадяни, направлені службою зайнятості, переважно працюють у соціальній сфері та сільському господарстві. У Сумах за їхньої допомогою впорядковані міські кладовища, міський і дитячий парки, територія комунального підприємства, «Аеропорт «Суми» та інші суспільно важливі об’єкти, повідомляє Алла АКІМЕНКО, Суми.
31 людина на місце!
За даними головного управління освіти і науки, цього року охочих вступити до вищих навчальних закладів Харкова було більше, ніж минулого. Середній конкурс серед претендентів, які побажали вчитися за рахунок держбюджету, — 3,34 на одне пропоноване місце. Найбільший конкурс було зафіксовано у Національному фармацевтичному університеті (31,5 чол. на місце) й Українській інженерно-педагогічній академії (5,76 чол. на місце). Найбільшою популярністю у цьому сезоні користувалися спеціальності — «облік і аудит» в Академії залізничного транспорту (21,9 чол. на місце), «маркетинг» в Економічному університеті (9,2 чол. на місце) й «організація перевезень й управління на автомобільному транспорті» в Автомобільно-дорожньому університеті (15,5 чол. на місце). Загалом у 2003 році студентами ВНЗ стали 30 423 особи, з яких 66% — жителі Харківської області. За даними Головного управління освіти і науки, у поточному році на 8,9% збільшився загальний обсяг прийому до вищих навчальних закладів Харкова, переважно, за рахунок нових спеціальностей, які відкрили в дев’яти ВНЗ міста. Так, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна тепер випускатиме фахівців із туризму, фізики твердого тіла, медичної фізики та політології. Національний технічний університет «ХПІ» — економістів підприємства, Харківський національний автомобільно-дорожній університет — фахівців із гнучких комп’ютерних систем і мереж, автоматики й автоматизації на тракторах; Харківський державний технічний університет сільського господарства — фахівців із обладнання лісового комплексу, технології зберігання та переробки зерна. Чотири нові спеціальності цього року відкрив Харківський педагогічний коледж, повідомляє Микола СУХОМЛИН, Харків.
Подарунок Донецьку
Спеціально до свят Дня міста і Дня шахтаря у Донецьку відбулося відкриття об’їзної дороги. Автошлях в обхід Донецька становить ні багато ні мало — 40 км. Її будівництво було розпочате ще в 1982 році і закінчилося тільки тепер. Перший етап будівництва — від Ясиноватської розв’язки до Макіївського шосе, завдовжки 16 км, — завершили у 1991 році. Але це була тільки половина справи. Другий і заключний етап будівництва — від Макіївського шосе до південної частини міста у районі мікрорайону «Широкий», загальною довжиною 24 км, — було відбудовано цього року. Більшість технічних складностей під час будівництва об’їзного автошляху було пов’язано з перевлаштуванням наявних інженерних комунікацій (ліній електропередач і зв’язку, водопроводів, газопроводів, трамвайних і залізничних шляхів), будівництвом земляного полотна в об’ємі 4,2 млн. кубометрів і розробкою глибоких виїмок. Крім того, було споруджено: 8 транспортних розв’язок, 41 шляхопровід загальною довжиною 2285 м та 2 мости. В урочистому відкритті автомагістралі взяли участь прем’єр-міністр України Віктор Янукович, донецький міський голова Олександр Лук’янченко й голова обласної державної адміністрації Анатолій Близнюк. Як зазначив О. Лук’янченко, «відкриття об’їзної дороги є справжнім подарунком жителям Донецька до Дня міста. Адже робота цієї автомагістралі дозволить нам не тільки розвантажити основні шляхи Донецька від транзитного автотранспорту, а й значно знизить загазованість вулиць міста», повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.
Випуск газети №:
№153, (2003)Рубрика
День України