Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

22 липня, 00:00

Україна — НАТО: зближення на морі

У Севастополі до 24 липня перебуває група експертів Верховного головнокомандування Об’єднаних збройних сил НАТО в Атлантиці, які збираються разом iз українськими військовими моряками розглянути питання організації органів управління і тилового забезпечення Військово-морських сил України за стандартами Північноатлантичного альянсу. Як повідомили учора агентству Інтерфакс-Україна у прес-службі Міністерства оборони, експерти Альянсу на чолі з начальником відділення військово-політичних питань стратегічного командування НАТО з питань трансформації Томасом Ернстом проведуть зустріч із головнокомандуючим ВМС Ігорем Князем, брифінги за участi офіцерського складу Головного штабу українського флоту, а також відвідають Балаклаву та Ялту. Передбачається, що за підсумками роботи фахівців НАТО будуть відпрацьовані спільні документи щодо структури керівництва та структури логістики (тилового забезпечення) українського військового флоту за стандартами Альянсу, а також прийнято пілотний проект, що стосується можливостей реструктуризації та модернізації Головного командування ВМС України. Крім того, очікується, що кілька офіцерів українського флоту пройдуть навчання у штабах підрозділів НАТО, де вивчатимуть напрямки практичної реалізації розглянутих питань.

Пам’ятний знак як символ єднання

У Луганську розпочали планові профілактичні роботи на Пам’ятному знаку на честь 2000-річчя Різдва Христового. Будівельники проведуть роботи з захисту скульптурної композиції «Богородиця з немовлям» спеціальними розчинами для захисту мармуру від атмосферних впливів, а також інші профілактичні роботи. Аналогічні роботи проводили два роки тому, тоді ж окремі елементи композиції було позолочено сухозлітним золотом. Пам’ятний знак на честь 2000-річчя Різдва Христового було відкрито у центрі Луганська 3 грудня 2000 року напередодні світлого свята Введення у храм Пресвятої Богородиці. Його споруджено на кошти, зібрані фондом підтримки регіональних ініціатив «Благовіст» від трудових колективів, комерційних структур, простих жителів Луганщини. Автори проекту Пам’ятного знака — архітектори Микола Поздняков, Анатолій Долгополов і Тетяна Волинчук, художники — Сергій Жидель і Володимир Симоненко, скульптор — Євген Чумак. В основу композиції покладено символ ікони Божої Матері з немовлям на руках. За задумом авторів, композиція символізує початок християнства. Арка скульптурної композиції зроблена з монолітного залізобетону і облицьована червоним гранітом, образи святих виконано смальтою в стилі римської мозаїки. Саму скульптурну композицію виконано з білого мармуру, п’єдестал і сходинки облицьовані білим мармуром.

Установка скульптурної композиції викликала свого часу серйозні суперечки як серед православних священиків, так і в широких колах громадськості. Православні канони не передбачають використання скульптурних зображень Христа, апостолів, діви Марії як церковної символіки і предметів поклоніння. Як такі прийнято живописні зображення — ікони. Проте зрештою священнослужителі зійшлися на думці, що Пам’ятний знак може бути встановлено, так як він символізує єднання всіх релігій, усіх конфесій, мир між їхніми представниками на території Луганщини. Жителі області сприйняли установку Пам’ятного знака тепло, біля його підніжжя завжди живі квіти, а молодята обов’язково відвідують це святе місце після реєстрації шлюбу. Всі роботи над Пам’ятним знаком закінчать до святкування 65-річчя утворення Луганської області у вересні цього року, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.

«Розлили» 18 тонн бензину і 11 — солярки

В неділю о 12 годині 30 хвилин на автодорозі біля села Гуменці Кам’янець-Подільського району перекинувся МАЗ- 64229. Iз цистерн вилилося 11 тонн солярки і 18 тонн бензину. «Надзвичайна пригода скоїлася на крутій ділянці дороги, чомусь названій водіями «тещиним язиком». Лише Богові відомо, як воно не вибухнуло.. Із цього і сусідніх районів «кинули» для ліквідації наслідків лиха вісім машин. ДАІ спрямувало транспортний рух на об’їзну дорогу. На місце прибув губернатор Віктор Лундишев. Розпорядився, щоб було вжито оперативних заходів, що відповідають цій критичній ситуації. Не залишилися осторонь процесу і «батьки» міста, району. Працювали десь до 23 години», — повідомив для «Дня» начальник Хмельницького обласного відділу держпожбезпеки МНС Петро Томчишин. 48-річний водій МАЗа із Шепетівки, який віз нафтопродукти для АЗС у Кам’янці-Подільському, ледь отямившись від найтяжчого стресу, розповів, що на «тещиному язикові» раптом відмовили гальма, назустріч йому рухався пасажирський автобус, то, щоб уникнути більшого лиха, виїхав на смугу аварійної зупинки... Він уявляє собі настрій власника, який зазнав великих втрат. Нафтопродукти розлилися на дорозі, відтак — до річки Мукша, що впадає до Дністра, на сільські городи. Місцеві люди, скориставшись нагодою, притьмом схопили відра, каністри, іншу тару і — «ловити» дорогий енергоресурс. Хтось — аби компенсувати завдані йому збитки, хтось — рятувати рідну природу, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Корець може повторити долю Суходольська

Катастрофа, аналогічна тій, що сталася в Суходольську на Луганщині, де до лікарні потрапили близько 700 осіб із захворюванням на вірусний гепатит, може статися й на Рівненщині. Насамперед — у районному центрі Корець, де через неякісну питну воду рівень захворюваності на гепатит А втричі перевищує загальнообласний показник. На думку головного лікаря обласної санітарно-епідеміологічної станції Геннадія Шевченка ризик виникнення епідемії залишатиметься доти, доки у місті не працюють водопровід і станція знезалізнення води, зупинені через борги комунальників перед енергетиками. Але Корець — не єдиний населений пункт Рівненщини, ситуація в якому нагадує переддень вибуху бактеріологічної бомби уповільненої дії. Не краще ведеться і мешканцям села Пугач, що у Сарненському районі, — після пересихання криниць внаслідок глибинних розробок Клесівського гранітного кар’єру, воду сюди доставляють автоцистернами і вона доволі сумнівної якості, повідомляє Сергій СТЕПАНIШИН, Рівне.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати