Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

21 червня, 00:00

Є вугілля — немає інвестицій

Восени Всесвітній банк має намір обговорити з українським урядом результати дослідження стану вугільної промисловості України, проведеного експертами банку. Після цього, як повідомив у вівторок координатор проектів енергетичного сектора ВБ Юрій Мірошниченко, може бути прийнято ухвалу про надання кредиту для реалізації програми реформування галузі, якщо в ній буде відображено рекомендації банку, які стосуються управління галуззю, цін на вугілля, міри державної підтримки, соціальних і екологічних наслідків закриття шахт. Найкращим вирішенням питання для України, за словами Ю. Мірошниченка, була б стовідсоткова приватизація шахт, однак це нереально. Виходячи з цього, представник ВБ не виключає й альтернативних варіантів — передачу шахт у концесію чи в оренду. Більше того, Ю. Мірошниченко вважає за доцільне на певних етапах піти на неринковий крок — запровадити на вугледобувних підприємствах державне регулювання.

В обговорюваній зараз «Енергетичній стратегії України», яка визначає перспективи розвитку усього енергетичного комплексу країни майже на тридцять років, вугілля посідає видне місце. На думку ректора Національного гірничого університету й керівника робочої групи з питань вугілля Геннадія Півняка, внаслідок виснаження світових запасів нафти й газу потреба у вугіллі до 2015 року може зрости вдвічі. Тому, зазначив він, провідні вугледобувні країни вже працюють над нарощуванням обсягів видобування. Сьогодні вугілля в перерахунку на еквівалентне пальне майже втричі дешевше за нафту і вдвічі — за газ. Запасів вугілля (8 млрд. тонн), які є в Україні, за оцінками фахівців, має вистачити більш ніж на сто років. Проте це безтурботне життя настане не раніше, аніж вугільна галузь вийде з найглибшої кризи. Член парламентського комітету з питань ПЕК, ядерної політики та безпеки Олег Панасовський вважає, що всі перетворення в галузі за останні десять років не дали «реальних» результатів, оскільки проводилися непрофесійно. Галузь, за його словами, є інвестиційно непривабливою і будь-які дотації не зможуть вивести її з цього стану. Єдиний вихід — у залученні коштів стратегічних інвесторів, а для цього необхідно провести грунтовну структурну перебудову. Що стосується «Енергетичної стратегії», то до її розробки, зазначив О. Панасовський, потрібно було приступати, лише маючи цілісну державну програму розвитку промисловості України, повідомляє Петро ІЖИК, «День».

Визвoлителi пoхoванi з пoчеcтями

Напеpедoднi Дня cкopбoти i вшанування пам’ятi жеpтв тут, у нoвгopoдкiвcькoму мемopiалi вiдбулocя пеpепoхoвання недавнo poзшуканих ocтанкiв вoїнiв Чеpвoнoї Аpмiї. Дoмoвини iз ocтанками 39 вoїнiв, щo загинули за визвoлення Нoвгopoдкiвcькoгo pайoну вiд нiмецькo-фашиcтcьких загаpбникiв, були вiдданi землi — майже чеpез шicтдеcят poкiв по тому, як тут гpимiли бoї. Пoхoвання ocтанкiв вoїнiв за вciма хpиcтиянcькими звичаями cталo мoжливим завдяки кoпiткiй poбoтi ентузiаcтiв з oблаcнoї благoдiйнoї opганiзацiї «Пoшукoва гpупа «Зipка». Цi мoлoдi люди пpoвели у беpезнi- тpавнi пoльoвi пoшукoвi poбoти в Нoвгopoдкiвcькoму pайoнi, якi й увiнчалиcя пеpепoхoванням. На жаль, немoжливo вcтанoвити ocoби загиблих пiд Нoвгopoдкoю, каже кoмандиp гpупи пoшукoвцiв О. Бабушкiн. До речі, минулoгo poку «Зipцi» навiть вдалocя вcтанoвити ocoбу oднoгo з деcяти загиблих визвoлителiв, ocтанки яких булo знайденo пiд Вoлoдимиpiвкoю Кipoвoгpадcькoгo pайoну (пеpепoхoвання вiдбулocя piвнo piк тoму, в цi ж чеpвневi днi). Вcтанoвили пo нагopoдi — медалi «За бoйoвi заcлуги», повідомляє Віктор КРУПСЬКИЙ, Кipoвoгpад.

Оператори кабельного ТБ зберуться в Ялті

Наступного тижня в Ялті стартує Третій міжнародний конгрес телерадіомовників і операторів кабельного телебачення країн СНД «Створення інформаційного простору в країнах СНД. Перспективи й особливості». Цього року конгрес став більш представницьким — до числа його організаторів увійшли Державний комітет телебачення і радіомовлення та Державний комітет зі зв’язку й інформатизації України. Делегати з країн близького і далекого зарубіжжя, представники міських адміністрацій і громадських організацій, виробники теле- і кінообладнання, журналісти засідатимуть у готельному комплексі «Ялта-Інтурист», який є одним із головних спонсорів конгресу.

Головними темами для обговорення стануть питання юридичного врегулювання, передусім, у галузі охорони інтелектуальної власності, авторських і суміжних прав. Часом українських операторів кабельного телебачення, які ретранслюють зарубіжні канали, зобов’язують відшкодовувати авторську винагороду, яку ці канали вже заплатили при створенні програм. Президент Всеукраїнської асоціації операторів кабельного телебачення та інформаційних мереж Володимир Алексєєв попереджає, що «вже за рік аналогічні проблеми виникнуть і в Інтернет-провайдерів».

Вимагають докладного обговорення угоди про торговельні аспекти інтелектуальної власності Свiтової організації торгiвлi, підготовка до створення міжнародного інформаційного союзу, проблеми ратифікації Європейської конвенції про трансграничне телебачення. На думку організаторів конгресу, у разі її ратифікації в Україні зніметься низка необгрунтованих заборон і обмежень, які гальмують розвиток кабельних мереж і перешкоджають доступу громадян до інформації, повідомляє Катерина ДЯДЮН, «День».

Останні з ОЗУ

У цей час на обліку київської міліції залишилося лише два діючі організовані злочинні угруповання — «Киселя» і «Прища», заявив начальник Головного управління МВС України в Києві Петро Опанасенко. Виступаючи в четвер на розширеному засіданні Київського міського координаційного комітету боротьби з організованою злочинністю та корупцією, він відзначив успіхи правоохоронців, нагадавши, що в 90-х роках у Києві існувало понад десять угруповань, більшість з яких на даний момент ліквідовано.

У той же час, як стало відомо агенції Інтерфакс-Україна, ОЗУ «Прища» вже було знято з обліку в міліції. Валерія Прищика, співзасновника ТОВ «Ринок-1» («Троєщинський ринок»), було затримано київською міліцією влітку 2001 року. У повідомленнях для преси говорилося, що В. Прищик, відомий під прізвиськом «Прищ», був лідером злочинного угруповання свого імені, яке контролювало найбільший столичний ринок. Він перебував у розшуку з 1998 року. Наприкінці 2002 року Шевченківський суд засудив В. Прищика до трьох років позбавлення волі, а представник київської прокуратури, який підтримував обвинувачення в суді, вимагав для нього 12 років за організацію тяжких злочинів. Однак у квітні цього року Апеляційний суд Києва визнав законною ухвалу Шевченківського місцевого суду, який виправдав Прищика і звільнив його прямо в залі суду. Таким чином, угруповання «Прища» було знову відновлене на обліку як діюче.

Серед найбільш відомих київських організованих злочинних угруповань, вже знятих з обліку Головного управління боротьби з оргзлочинністю, — «Авдишева», «Савлохова», «Татарина», «Черепа», «Москви».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати