Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

07 червня, 00:00

Простору «четвірки» — так. Єдиній валюті — ні

Глава Нацбанку України Сергій Тiгiпко вважає за необхідне прискорити процес створення єдиного економічного простору України, Росії, Білорусі і Казахстану, однак переконаний, що поки що дуже рано говорити про запровадження єдиної валюти в рамках цього процесу. Як передає Інтерфакс-Україна, в ході прямої телефонної лінії в редакції «Комсомольськой правды в Украине» С. Тiгiпко підкреслив: «Єдиний економічний простір з Росією, Білоруссю і Казахстаном є реальним. Адже якщо в найближчі півроку не буде прийнято ніяких конкретних ухвал, то дуже багато політиків, навіть найвищого рангу, зневіряться в ідеї СНД». Говорячи про можливість запровадження єдиної валюти на єдиному економічному просторі, глава Нацбанку підкреслив, що «це питання дуже далекої перспективи». На його думку, єдина валюта має стати наслідком «великої інтеграції, а ми поки що не можемо зробити елементарних речей». «Щоб прийти до такої інтеграції, знадобиться 7—10 років», — підкреслив він.

Головній книгозбірні — президентський патронат

Голова Верховної Ради України, академік Національної Академії наук Володимир Литвин звернувся до Президента України Леоніда Кучми з проханням взяти під патронат заходи щодо розвитку Національної книгозбірні України імені Володимира Вернадського. Про це говориться в листі В. Литвина главі держави. У документі, текст якого передано агенції Інтерфакс-Україна прес-секретарем українського спікера Ігорем Сторожуком, голова ВР звертає увагу Президента «на таку загальнодержавну цінність, якою є Національна бібліотека України ім. В. Вернадського». Адже на сьогодні це головна всеукраїнська книгозбірня, де міститься 13 млн. різних видів творів друку і майже 1 млн. рукописів і архівних документів. В. Литвин підкреслює, що в рік святкування 140-річчя з дня народження В. Вернадського було б доцільним, щоб Президент України знайшов можливість відвідати цю бібліотеку. Як повідомлялося, восени минулого року внаслідок аварії системи опалювання від води й пари постраждали понад 200 тис. книг і часописів у одній із будівель книгозбірні. Бібліотека, що перебуває в системі НАНУ, не має в своєму розпорядженні коштів для модернізації сховищ, має значну заборгованість за літературу, електроенергію, охорону і послуги зв’язку. Кошти на ремонт її приміщень не надходили протягом останніх двох років.

90 відсотків закарпатських дітей — iз пільгових категорій

Учора на черговій колегії облдержадміністрації йшлося про те, що основна увага щодо літнього оздоровлення дітей приділятиметься дітям пільгових категорій. Таких у Закарпатті — 90 відсотків. Із них планується оздоровити 43 тисячі чоловік. Найперша увага — дітям-сиротам та малюкам, котрі знаходяться під опікою і піклуванням. Цьогоріч узагалі планується оздоровити на 65 вiдсотків дітей більше ніж торік. А це — близько третини від загальної кількості дітей у регіоні. Як поінформував «День» заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Іван Рогач, кошти на відпочинок дітей братимуть із різних джерел. Найбільша сума запланована в обласному бюджеті — майже 2 млн. гривень. Районні та міські бюджети планують виділити 1,7 млн. гривень, по одному мільйону гривень передбачено залучити з Фонду соціального страхування та від спонсорів, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.

«Дайте на лапу!»

Учора львівські журналісти та благодійний фонд «Збереження історико-архітектурної спадщини Львова» провели акцію «Четверта влада — за четверту лапу!» Вони збирали пожертви на матеріал для роботи скульпторів під час реставрації архітектурних пам’яток. Згадана акція в рамках святкування Дня журналіста проходила на площі Ринок біля знаменитих фонтанів, якi прикрашенi відомим львівським скульптором Гартманом Вітвером 1793 року персонажами античної міфології. Відтоді протягом понад 200 років Діана, Нептун, Адоніс і Артеміда нагадують нам про мудрість древніх. Сьогодні вже ніхто не пригадає, скільки разів відривали руку бідному Нептуну, скільки років зламані лапи собак Діани волають: зробіть же що-небудь! Першими на цей німий заклик відгукнулися представники ЗМІ. До них приєдналися всі небайдужі львів’яни, які вже не можуть спокійно дивитися на зламані лапи собак, нехай навіть кам’яних, і знайшли кошти полікувати лапи «вірних друзів Діани». Відтепер щорічно в День журналіста у Львові проходитимуть подібні акції. Можливо, досвід Львова буде корисним і для інших міст, повідомляє журналістка Ірина ЄГОРОВА, Львів.

«Подарунок» журналістам від міськради

ОБ’ЯВА

Колектив редакції обласної газети «ОГО», що видається у Рівному, звернувся до колег і громадськості із заявою про те, що депутати міськради нібито у свій спосіб вирішили розправитися з незалежною пресою, не прийнявши на останній сесії органу місцевого самоврядування рішення про продовження оренди землі під кіосками мережі «ОГОпрес» — чи не найбільшого розповсюджувача друкованої продукції у Рівному. Колектив редакції побачив у такому рішенні намагання депутатів поквитатися за критичні публікації, які неодноразово з’являлися на її сторінках на адресу керівників міста. Хоча, певно, проблема має більше господарський, аніж політичний характер і пов’язана з бюрократичною тяганиною апарату виконавчої влади, внаслідок якої кіоски було споруджено раніше, ніж надано в оренду землю під них. Саме через таку, з точки зору певної частини депутатів, «самовільну забудову» й виникла проблема. Втім, і докори журналістів не позбавлені підстав — адже чомусь Рівнерада на тій же сесії без особливих дебатів прийняла рішення про виділення землі під кіоски роздрібної торгівлі тютюновими виробами, причому дозволивши їх встановлення у більшій кількості, ніж просили газетярі під свої торгівельні точки. Iнформацiю пiдготував Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати