Коротко / УКРАЇНА
Інформаційне суспільство XXI століття
1—2 квітня у Києві в «Українському домі» відбудеться Міжнародний конгрес «Інформаційне суспільство — стратегія розвитку в ХХІ столітті», про бажання взяти участь в якому заявили представники понад 20 країн: посадовці, науковці, фахівці в галузі телекомунікацій... Очікується, що у роботі конгресу, зініційованого Адміністраціями зв’язку України, Російської Федерації та Міжнародним союзом електрозв’язку, візьмуть участь Прем’єр-міністр України В.Янукович, Генеральний секретар МСЕ Й.Утсумі, міністр Російської Федерації по зв’язку та інформатизації Л.Рейман, міністр освіти і науки України В.Кремень, голови Держкомзв’язку України М.Гончар, Секретар Ради національної безпеки і оборони України Є.Марчук, Президент Національної академії наук України Б.Патон, координатор системи ООН в Україні Д.Гарднер, а також представники посольств та місій зарубіжних країн, громадських організацій, ділових кіл, облдержадміністрацій України. Програма Конгресу передбачає пленарні та секційні засідання, прес-конференції, виставки. Зокрема, відбудеться презентація довгострокової програми «Електронна Україна».
Президента вже обрано! В одному окремо взятому банку
31 березня 2003 року відбулися збори акціонерів ЗАТ «Банк НРБ — Україна». На зборах розглянуто і затверджено підсумки роботи банку за 2002 рік, розподілено отриманий прибуток. Внесено зміни до засновницьких документів. Введено посаду президента банку. Ним обрали голову наглядової ради В’ячеслава Юткіна.
Кредитний портфель банку протягом минулого року виріс майже втричі, депозити фізичних осіб — уп’ятеро. У серпні 2002 р. Національний банк України зареєстрував більш ніж трикратне збільшення розміру статутного капіталу ЗАТ «Комерційний банк НРБ-Україна» — з 23,55 млн. грн. до 75,6 млн. грн. За даними АУБ, банк входить до групи середніх банків. У березні 2003 р. в Алушті відкрили перше відділення, яке згодом буде трансформоване в повноцінну філію. Серед пріоритетних напрямів діяльності — проведення операцій із борговими зобов’язаннями й обслуговування підприємств, що спеціалізуються на здійсненні торгових операцій між Україною та Росією, операції з цінними паперами, депозитарна і реєстраторська діяльність, повідомляє Анатолій ОСАДЧИЙ.
Устиг лише крикнути «Лягай!»
Як повідомив журналістам заступник начальника ГУ МВС України в Криму Юрій Суптеля, 29 березня 2003 року о 12 годині 35 хвилин до Центрального РВВС Сімферополя прийшов громадянин, який заявив, що хоче здати знайдену ним зброю — стару гранату та 46 патронів до пістолета ТТ. Черговий направив його до оперативного працівника для передачі зброї та складання необхідних документів. Удвох вони прийшли до кімнати, де знаходився слідчий райвідділ і ще двоє людей — поняті. Коли оперативник почав розгортати пакет із гранатою, він, зі слів Юрія Суптелі, почув клацання і характерне потріскування. Зрозумівши, що граната зараз вибухне, оперативник спробував куди-небудь її викинути, але вікно було зачинене, навколо були люди, і він зрозумів, що не встигне це зробити. Після цього він крикнув: «Лягай!» і граната вибухнула у його руці. Юнаку відірвало кисть руки, всі присутні в кімнаті отримали осколкові поранення різного ступеня важкості і перебувають у лікарні. Прокуратура Криму веде слідство у справі. За оцінками міліції, граната була з часів війни, іржава та в поганому стані. За попередніми оцінками — РГД-5 або РГД-42.
Зі слів Юрія Суптелі, мають місце явні і грубі порушення правил поводження із зброєю. По-перше, той, хто знайшов гранату і патрони, не повинен був їх чіпати, а тільки позначити місце знахідки і викликати міліцію та саперів. По-друге, якщо вже зброю принесли до райвідділу, оперативний працівник міліції не повинен був розгортати пакет самостійно, та ще й у приміщенні, де знаходилося багато людей. Він повинен був забезпечити збереження пакета і викликати саперів для подальших дій із ним. Людей, у цьому випадку, говорить Юрій Суптеля, підвела молодість і недосвідченість, — і міліціонер, і той, хто знайшов гранату, — молоді недосвідчені люди. В усі підрозділи кримської міліції віддали розпорядження про вивчення особовим складом правил поводження зі зброєю, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.
Все нижче й нижче
Напрочуд невдало виступила юнацька хокейна збірна України (вік гравців до 18 років) на чемпіонаті світу серед команд першого дивізіону, що пройшов у Франції. Команда, перед якою було поставлене завдання повернутися до вищого дивізіону, який українці покинули за результатами минулорічного чемпіонату, «досягла» прямо протилежного. Програвши у чотирьох матчах і здобувши лише одну перемогу над польськими однолітками, підопічні Анатолія Степанищева посіли останнє місце. У результаті українська збірна опустилася до нижчого дивізіону, де наступного року гратиме у компанії таких «хокейних» країн, як Австралія та Ісландія.
Автозаправні станції на... городах
У селищі Вилок Виноградівського району на Закарпатті декілька господарів зробили в своїх садибах замасковані для поглядів із повітря європейські автозаправні станції з комфортабельними барами при них. Заправлялися там інші «тіньовики» нашої України — шофери-«солярковози», які незаконно постачають дизельне пальне в Угорщину. Про це стало відомо прокуратурі району, яка й організувала рейд. Потім працівники УМВС, екологічної служби, пожежники та співробітники прокуратури вилучили пальне, а за незаконну торгівлю власники таємних заправок оштрафовані, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.
Діти вулиці працюватимуть легально?
Учора у Києві Спілка орендарів і підприємців України обговорювала можливість участі підприємств у наданні допомоги дітям вулиці. Механізм такої допомоги обговорювали в рамках проекту Міжнародної організації праці зі сприяння отриманню професійної освіти дітьми з уразливих верств населення. Сьогодні в Україні близько півмільйона працюючих дітей, більшість із яких трудяться в умовах, які не відповідають нормам законодавства. Учасники «круглого стола» прийшли до висновку, що вирвати дітей із несприятливого для їхнього розвитку оточення можливо тільки шляхом надання їм альтернативних можливостей виживання у сучасному ринковому просторі. Багато підприємців уже сьогодні готові вчити, годувати й одягати тих дітей, які виявилися на вулиці. Проте для здійснення цього доброго наміру слід попрацювати над удосконаленням нашої законодавчої бази — над легалізацією прийнятних форм дитячої праці й удосконаленням податкового аспекту законодавства у сфері створення сприятливих умов для розвитку підприємництва у нашій державі. Слід також відзначити, що у нашу систему освіти дітлахи, які кинули школу, поки ще не вписуються, а без відповідних документів про освіту потрібні професійні знання для них залишаються недоступними. Вчені Академії педагогічних наук, педагоги-практики, представники Міністерства освіти запропонували розробити гнучкі програми, які б враховували індивідуальні особливості дітей і нарівні з професійними знаннями підтягали б їх iз предметів основної школи, повідомляє Людмила РЯБОКОНЬ, «День».
Випуск газети №:
№58, (2003)Рубрика
День України