Коротко / УКРАЇНА

Київські есдеки дали дорогу молодим
На 7-й звітно-виборчій конференції в суботу у Києві новим секретарем київського комітету СДПУ(О) обрано Вадима Місюру (на фото в центрi). Народний депутат Григорій Суркіс, який раніше обіймав цю посаду, висунув його кандидатуру на пост лідера столичної парторганізації, підкресливши, що цей кандидат, «незважаючи на свою молодість, уже встиг показати себе як талановитий партійний менеджер». У той же час Г. Суркіс підкреслив, що це «зовсім не свідчить про те, що він має намір відійти від справ міської організації», повідомляє прес-служба столичної організації СДПУ(О). «Настав час дати можливість молодим партійним активістам проявити себе на керівних постах у партії», — відзначив він. Це важливо, підкреслив Г. Суркіс, тому що «і СДПУ(О), і соціал- демократична ідеологія серед молоді загалом користується помітно більшою підтримкою, ніж серед виборців середнього і старшого віку». За словами Г. Суркіса, В. Місюра зможе налагодити «актуальні сьогодні співпрацю і координацію дій між соціал-демократами і партіями лівіших поглядів в умовах боротьби за політичну реформу і за соціальну корекцію ринкових перетворень». В. Місюра народився у 1962 році у Львові. У 1997—1998 роках був консультантом у Верховній Раді, у 1997 році очолив Всеукраїнську молодіжну громадську організацію «Соціалістичний конгрес молоді». Був народним депутатом парламенту попереднього скликання. У 2002 році став головою Соціал-демократичного молодіжного форуму країн Східної Європи, у липні 2002 року обраний головою Комісії з питань молодіжної політики СДПУ(О).
Із чого складеться хороша пенсія
Україна підійшла до реалізації другого етапу пенсійної реформи. Про це заявив у Дніпропетровську на розширеному засіданні виїзної колегії Пенсійного фонду України віце-прем’єр Кабінету Міністрів з питань соціальної і гуманітарної політики Дмитро Табачник. «На початок квітня нинішнього року, — сказав він, — Верховній Раді належить ухвалити закон «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який доповнить солідарну систему пенсійного забезпечення, що існує з радянських часів, системою накопичувальною». «Від цього закону, — зазначив Д. Табачник, — ми чекаємо багато чого. Передусім легалізації прибутків, від розміру яких залежатиме і пенсія». Пояснюючи суть пенсійної реформи в Україні, в основу якої було покладено досвід Росії, Польщі, Угорщини, Туреччини, Болгарії та інших країн, Д. Табачник образно порівняв три рівні нової пенсійної системи з «бутербродом». «Хліб, — сказав він, — забезпечить солідарна система, що гарантує державну пенсію, ковбасу — накопичувальна, де все залежить від особистого заробітку, і, нарешті, приправу за смаком дасть система недержавних пенсійних фондів, закон про які ще належить прийняти». У цих фондах працівники зможуть відкладати кошти собі на майбутнє за бажанням. Тим часом, говорячи про створення «другого рівня» — накопичувальної системи пенсійного забезпечення, Д. Табачник зазначив, що тут він убачає і певні проблеми, які «вже обговорювалися з Держкомітетом з питань підприємництва і Мінагропромом». «Сільгосппідприємства в умовах аграрної реформи, — відзначив віце-прем’єр, — працюють не на загальних умовах, а на «єдиному податку». У той час як минулого року Пенсійний фонд України виплатив сільським пенсіонерам 9 млрд. гривень, від сільгоспвиробників до фонду надійшло менше 700 млн. грн. «Таким чином, — відзначив Д. Табачник, — з прийняттям нового закону про обов’язкове державне страхування може скластися ситуація, що сільські трудівники, як і за радянських часів, у недалекому майбутньому» виявляться обділеними. Іншими словами, вони зможуть розраховувати лише на скромну пенсію за солідарною системою, що дає «на хліб», але на пенсійну «ковбасу» їм уже не вистачить, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День» .
Презентовано перший україномовний підручник з дизайну
Учора в Харківській державній академії дизайну і мистецтв розпочав роботу II Всеукраїнський форум «Дизайн-освіта/2003». В програмі: науково-методична конференція, огляд-конкурс студентських дизайнерських проектів, конкурс з академічного малюнка студентів трьох провідних вищих художніх учбових закладів — Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (Київ), Львівської академії мистецтв, Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Під час форуму відомі майстри, серед яких Євген Добровинський (Москва), проведуть майстер-класи для творчої молоді. Відбудеться також презентація наукових видань, серед яких — перший україномовний підручник з фаху «Дизайн», автором якого є член-кореспондент Академії мистецтв України, ректор ХДАДМ В.Я.Даниленко. Харківська академія має давні мистецькі традиції і зараз є провідним вузом, що готує фахівців з різних галузей дизайну, живопису, графіки. Всього ж у форумі беруть участь представники 24-х вищих навчальних закладів України, передає Дмитро ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ .
Врятованій дівчинці дали прізвище Українка
Врочистий обряд хрещення дитини вперше проведено у стінах лікарняного закладу у містечку Віньківці. Новонародженій на ім’я Валентина дали прізвище — Українка. Якогось холодного березневого дня санітарка Віньковецької центральної райлікарні Валентина Штельмах, повертаючись iз роботи додому, знайшла на території закладу ледь живу дитину. Лікарі пологового відділення встановили, що не минуло й доби, відколи дитина з’явилася на світ «вагою 2800 грамів, довжиною тіла — 51 сантиметр». Весь персонал пологового відділення професійно рятував дівчинку від майже критичного загального переохолодження організму. У хірургічному відділенні якраз лікувався отець Михайло, настоятель Свято-Успенської церкви у селі Дашківці, який запропонував рятівникам свої послуги — охрестити знайдену дитину. Хрещеною мамою, як і годиться, стала Валентина Штельмах, ім’я якої і дали дитині. Хрещеним батьком — Іван Тараненко, один iз лікарів пологового відділення лікарні. По батькові ж дитина — Володимирівна. Цю «роль» охоче взяв на себе ще один рятівник дівчинки — лікар Володимир Галандзовський. Не було жодних дискусій і довкола пропозиції про прізвище для дитини, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День» .
Випуск газети №:
№53, (2003)Рубрика
День України