Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

18 березня, 00:00

Позов журналіста суд відхилив

Майже шiсть місяців знадобилось галицькому місцевому суду Львова, аби винести вердикт щодо позову львівського журналіста Богдана Куфрика до міського голови Львова Любомира Буняка. Нагадаємо, 7 серпня минулого року мер випроводив репортера з прес-конференції в міськраді, пояснивши своє досить дивне рішення тим, що той на неї не запрошувався. Насправді ж, як говорили причетні до цієї справи журналісти, таким чином міський голова помстився репортерові за те, що той дозволив собі критикувати поведінку мера після скнилівської трагедії.

Щоб знайти справедливість, Куфрик звернувся з позовною заявою до суду, вимагаючи від пана Буняка відшкодування моральної шкоди на суму п’ять тисяч гривень: за незаконні та неправомірні, на його думку, дії посадової особи органу місцевого самоврядування. І ось після піврічної судової тяганини, під час якої судові засідання постійно переносились через відсутність на них представника відповідача, суд... не задовольнив позов журналіста. За його словами, обгрунтування відхилення позову подекуди базувалося на речах неймовірних, просто смішних. Наприклад, на відсутність договору про співпрацю між газетою, яку представляє Куфрик, та міською радою. Як наслідок, кореспондента, бачте, можна було не запрошувати на прес-конференцію. Сміхотворний, звичайно, аргумент, бо, наскільки відомо, ні одна із львівських газет подібних угод і гадки не мала заключати з міськрадою — всі працюють на підставі законів про ЗМІ, якi діють в Україні. Або, як трактує суд, міський голова не проганяв кореспондента, а лише висловив побажання, аби той залишив залу. Але це вже зовсім словесна казуїстика: тобі публічно кажуть, мовляв, iди геть, а, виявляється, це всього-навсього невинне побажання...

Словом, Куфрик рішенням суду дуже обурений. Він каже, що «цим рішенням суд спричинив прецедент — відтепер будь-який клерк може виштовхати тебе за двері, якщо йому не подобається те, що ти пишеш». Зараз журналіст готує подання до обласного апеляційного суду, а якщо й там не доб’ється правди, то звертатиметься до Верховного Суду України, або до Європейського Суду зі справ людини. Iнформацiю пiдготував Юрій КРІЛЬ, «День».

Торжество жінки — євреї святкують Пурім

Ввечері 17 березня євреї України і всього світу починають відзначати велике свято Пурім. Воно встановлено на згадку про події сивої давнини — четвертого століття до нашої ери, часів правління персидського царя Артаксеркса. Не треба нагадувати, що основою змісту свята є Біблія (Книга «Естер»), де розповідається про страждання іудеїв в перській неволі, про інтриги, підступність, спрямованих на їхню погибель. Нещастя погіршувалися тим, що люди почали грішити, втратили віру і «лице Всевишнього скрилося від них». Але Бог спас свій народ, а його знаряддям стала слабка жінка — мудра і прекрасна цариця Естер. Нехтуючи власною небезпекою вона заступилися за свій народ перед перським царем Артаксерксом і врятувала іудеїв в від загибелі. І вийшло так, що день, призначений для знищення іудеїв, став днем загибелі їхніх ворогів. І тоді ж цей день став святковим — так написав пророк Мордехай. Це найбільш веселе і яскраве свято іудейського календаря. Ось як пише про нього Григорій Фалькович (Міжнаціональна форум-вітальня «МИР ВАМ»):

«Щороку навесні, майже завжди у березні, а за єврейським літочисленням — у місяці адар, відзначається найпарадоксальніше єврейське свято Пурім. Це, мабуть, найвеселіше, найпримхливіше, найвідчайдушніше єврейське свято. Воно у дивовижний спосіб поєднує такі загальнолюдські феномени як підступна жорстокість і самопожертва, авторитет першої особи і примхи жіночої долі, асиміляція і національна безкомпромісність, конкретні вчинки конкретних людей та Господнє провидіння.

Пурім — це синтез реального і сакрального, це маскарад, коли кожному надається можливість збагнути, під якою машкарою перебуває саме він (чи саме вона) на нинішньому відрізку життєвого шляху. Це, зрештою, своєрідна ілюстрація теорії відносності: кожному рекомендується вжити таку кількість алкоголю, коли наші звичні уявлення про добро і зло набувають абсолютно протилежних значень». Iнформацiю пiдготувала Клара ГУДЗИК, «День».

Троїсті музики в Празі

Традиційне фольклорне свято «Меланка-2003» днями пройшло в столиці Чехії — Празі. Україну на ньому представляли фольклорний колектив із селища Міжгір’я Закарпатської області, що діє при районному центрі культури і дозвілля, тріо бандуристів із Івано- Франківська. Українцям із Праги найбільше сподобалися закарпатські троїсті музики, сказав голова тамтешньої громадської організації «Українські ініціативи» Віктор Райчинець, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.

З військової частини зник трактор

Кpимiнальну cпpаву за фактoм зникнення з oднiєї з вiйcькoвих чаcтин Кipoвoгpадcькoгo гаpнiзoну тpактopа пopушила днями місцева пpoкуpатуpа. Як пoвiдoмив пpoкуpop гаpнiзoну Валеpiй Сеpпак, дана oдиниця технiки близькo poку тoму без oфopмлення вciх належних дoкументiв вiдбула з військової частини у напpямку oднoгo ciльгocппiдпpиємcтва, де екcплуатувалаcя в миpних цiлях. I oт тpактop як кopoва язикoм злизала.

— Незадoвiльне фiнанcування oбopoни змушує вiйcькoвих давати в opенду цивiльним cуб’єктам гocпoдаpcькoї дiяльнocтi технiку, i нiчoгo пpoтизакoннoгo в цьoму немає, — каже В. Сеpпак.— Та якби вiйcькoвi чаcтини мали вiд таких угoд дoхiд! Кoмандування частини, тpактop якoї заpаз нам тpеба poзшукати, далo цю oдиницю технiки в opенду, не вiдoбpазивши угoду в бухгалтеcькiй дoкументацiї. Дoгoвip opенди й був, i йoгo, мoжна вважати, не булo — пpo ньoгo нiхтo, кpiм кoмандиpа, у чаcтинi не знав. Кoли паpкoм технiки цiєї в/ч зацiкавилаcя вiйcькoва пpoкуpатуpа, кoмандування запевнялo наc, щo iз збеpеженням i викopиcтанням матеpiальнo-технiчних pеcуpciв cпpави в них — кpаще не буває. А пpи пеpевipцi виявилаcя неcтача двoх тpактopiв. Один, мoже, й пoлiг у битвах за виcoкi вpoжаї, а oдин ми вcе ж poзшукали — звicнo ж, у пpиватнoму ciльгocппiдпpиємcтвi. Оpендаp тpактop пoвеpнув, а такoж змушений був poзpахуватиcя за йoгo викopиcтання ciльгocппpoдукцiєю.

За надання пpoкуpатуpi недocтoвipнoї iнфopмацiї щoдo гocпoдаpcькoї дiяльнocтi чаcтини її кoмандиpа пpитягнутo дo вiдпoвiдальнocтi згiднo з антикopупцiйним закoнoдавcтвoм — вiйcькoвим cудoм Чеpкаcькoгo гаpннiзoну oштpафoванo на 255 гpивень.

Сказане пpoкуpopoм мoжна дoпoвнити такoю cтopiнкoю з життя мicцевoгo гаpнiзoну. Нещoдавнo мicцевий cуд Кipoвoгpадcькoгo pайoну заcудив дo пoзбавлення вoлi умoвнo, пpoте з pеальнoю кoнфicкацiєю майна цивiльнoгo пpацiвника (вже кoлишньoгo) iншoї військової частини. Цю жiнку визнанo виннoю в poзкpаданнi медикаментiв наpкoтичнoї дiї, якi знахoдилиcя в її poзпopядженнi як начальника аптеки. Кpiм тoгo, щo cлужбoвець пpивлаcнювала ампули з пoлиць аптеки, вoна навiть дiбpалаcя дo шпpиц-тюбикiв в кабiнах бoйoвих лiтакiв — знебoлюючi пpепаpати забиpала в хoдi pевiзiй «аптечoк» coбi, а цi ємкocтi напoвнювала вoдoю. На жаль, cлiдcтвoм так i не вcтанoвленo дoлю вкpаденoгo. Сама заcуджена пpиcтpаcтi дo наpкoтикiв нiкoли не мала, повідомляє Віктор КРУПСЬКИЙ, Кipoвoгpад.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати