Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

01 березня, 00:00

Відставку може спричинити... записка

Вже наступного тижня депутати Львівьсої обласної ради можуть оголосити недовіру тутешньому губернатору Мирону Янківу. Це наслідок дещо запізнілої реакції обласних обранців на аналітичну записку про минулорічну соціально-політичну ситуацію в області, яку облдержадміністрація направила в Адміністрацію Президента та Кабмін. Як уже повідомляла наша газета («День», №15) текст документа, який носив досить некоректний характер по відношенню до деяких місцевих політичних сил, оприлюднив на сесії Львівської облради народний депутат Ярослав Кендзьор. Зрозуміло, депутатський корпус обурився необ’єктивним, упередженим і тенденційним змістом записки, а найбільше — члени фракції «Наша Україна». Ще б пак, в записці, зокрема, йшлося про зменшення впливу «нашоукраїнців» на політичну ситуацію в регіоні, хоча насправді це далеко не так. І ось тепер пану Янківу доведеться на черговій сесії облради доповідати про свій справжній вплив на політичну ситуацію в області. Симптоматично, що в проекті ухвали сесії міститься дуже неприємний для нього пункт — «оголосити недовіру голові Львівської облдержадміністрації». Тим часом, голова фракції «Наша Україна» в облраді Михайло Ваврин очікує від губернатора публічних вибачень саме на сесії. «У пресі ми вже почули вибачення за аналітичну записку, — каже пан Ваврин. — Однак Янків не перепросив депутатів облради. Якщо ж він не зробить цього під час сесії, то ми голосуватимемо за висловлення йому недовіри». Однак останнє, так би мовити, слово в цій ситуації належить все ж таки не «нашоукраїнцям». Навпаки, багато що залежитиме від позиції решти депутатів облради. Адже, щоб негайно звільнити губенатора з посади, недовіру йому належить оголосити двома третинами голосів. А для того, щоб подати це питання на розгляд Президентові, — половиною. Цікаво також, що беззастережно підтримають наміри обласних депутатів-«нашоукраїнців» лише народні депутати України Ярослав Кендзьор та Олег Тягнибок. А, скажімо, Петро Олійник, Тарас Стецьків і Тарас Чорновіл застерігають своїх колег від якихось кардинальних дій проти пана Янківа. Iнформацiю пiдготував Юрій КРІЛЬ, «День».

Амбіційна книжка

300 назв перекладних книжок з історії, культурології, літературознавства, соціології, філософії, економічної теорії та менеджменту, державного управління, а також твори класичної української та новочасної зарубіжної художньої літератури запропонувало за десять років свого існування видавництво Соломії Павличко «Основи». Таким чином воно зробило (і нині — наполегливо продовжує це робити) свій внесок не тільки у створення нового типу українського інтелектуала — людини, зорієнтованої в класичних текстах і теоретичних проблемах сучасності, але й у «європієзації» нашої країни. Своєрідним підбиттям підсумків роботи цього видавництва стало відкриття виставки його видань у Музеї книги і друкарства України, що проходитиме до 11 березня. На ній можна побачити книги «Основ», які відразу після появи на полицях книжкових магазинів ставали раритетами, а також новинки. Висока художня якість видань робить їх гідними виставки саме у цьому місці, де зберігаються кращі зразки вітчизняного книговидавництва. І підтвердження цьому — ті нагороди, які отримали «Основи» за десять років свого існування. Так, у 1999 році журі львівського форуму визнало «Основи» найкращим українським видавництвом, у 2000 році «Мандри по святих місцях Сходу» В. Григоровича-Барського були визнані у Львові кращою книжкою року, а «Європа. Історія» Н. Дейвіса отримала гран-прі форуму. І їх теж можна буде побачити на виставці, повiдомляє Діана БАЗИЛЯК, «День».

Кам’янець-Подільський відкритий для всіх

Вчора на розі вулиць Лесі Українки і Гунської, у центрі Кам’янець- Подільського на Хмельниччині, з’явився рекламно-інформаційний щит, що привертає увагу перехожих: «Конкурс». Далі — текст: «Дана земельна ділянка пропонується до передачі в користування на конкурсних засадах для комерційних потреб...» Тут-таки, на щиті, — конфігурація цієї земельної ділянки, дані про площу у квадратних метрах, пропозиції влади про можливе використання, умови одержання і таке інше. «Аж до інформації про документи, що необхідно подати для участі у конкурсі, номери телефонів для довідок», — повідомив для «Дня» секретар міської ради Сергій Бабій. Такі ж рекламні щити з’явилися на чотирьох земельних ділянках міста, й «ця робота продовжується». Сергій Бабій говорить, що «у цивілізованому світі щось подібне — звична річ». В Україні ж мальовничий Кам’янець-Подільський став першопрохідцем, показав приклад прозорих рішень про те, «кому й за скільки дати ділянку про забудову». «Продаж ділянок в умовах гласності, за конкурсом обіцяє великі надходження до казни міста, сприятиме доцільній забудові вулиць», — вважає Сергій Бабій. Він чекає, що цей підхід «батьків» Кам’янця-Подільського палко привітають заможні іноземці й співвітчизники. Звертає увагу на великі перспективи розвитку туристичної індустрії у стародавньому місті, багатому на пам’ятки історії, культури та архітектури, що в гарному стані, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати