Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

15 лютого, 00:00

Пошта прямої дії

Майже половину своїх прибутків «Укрпошта» в минулому році отримала за рахунок надання так званих непрофільних послуг (їхня питома вага — понад 46 %). Про це повідомив директор із питань маркетингу і реалізації послуг підприємства «Укрпошта» Володимир Іванов на «круглому столі», що відбувся вчора у Києві. Йдеться про такі цільові проекти, як «Ліки на замовлення», «Товари поштою» тощо. Проте непрофільні послуги на «Укрпошті» розглядають лише як можливість вижити в нинішніх умовах (ділова активність в Україні не досить висока і, відповідно, не досить великі обсяги листування). А своє майбутнє вітчизняні поштовики все ж вбачають у розвитку на основі інформаційних технологій. Один із перспективних напрямів, що розвивається «Укрпоштою» спільно з компанією «Мультипост» з січня минулого року, — так звана гібридна пошта. Йдеться про перетворення електронної інформації на звичайну поштову розсилку. Інформація з бази даних клієнта (наприклад, банку чи оператора мобільного зв’язку) переводиться у формати електронних документів, персоніфікується (проставляється ім’я, прізвище, адреса тощо) і роздруковується на швидкісному принтері. Потім листи (знову ж, за допомогою спеціального обладнання) вкладаються в конверт, заклеюються, штемпелюються поштовим штемпелем, упаковуються і передаються в цех відправки «Укрпошти». За допомогою цієї послуги можна створювати та розсилати величезній кількості (десяткам і сотням тисяч) адресатів індивідуальні повідомлення, рахунки, квитанції; забезпечувати пряму розсилку інформаційних і рекламних матеріалів, повідомляє Михайло МАЗУРІН, «День».

Миколаїв залишився без гарячої води

Подачу гарячої води споживачам у Миколаєві припинено. Місцева влада, що ухвалила таке рішення, пояснила його критичною недостачею газу, який тепер буде використовуватися тільки для виробництва тепла.

Як стверджує міська влада, основною причиною можливого зриву опалювального сезону в Миколаєві є неплатежі населення за спожите тепло і гарячу воду. «Такої безвідповідальності громадян не було ні в радянські часи, ні ще рік тому», — говорить мер Миколаєва Володимир Чайка. За даними міського теплооб’єднання, сумарна заборгованість населення за тепло за нинішній і попередні сезони становить 39 мільйонів гривень. При цьому з проживаючих у Миколаєві 115-и тисяч сімей заборгованості з комунальних платежів мають близько 90 тисяч. «Рекордні» суми боргів населення перевищують 6 тисяч гривень на сім’ю, а найпоширеніша заборгованість коливається в межах від 500 до 1,5 тисячi гривень.

У свою чергу, місто заборгувало постачальникам газу вже понад 13 мільйонів гривень, і поточні платежі здійснюються за рахунок кредитних ресурсів. Однак газу, що закупається для виробництва і тепла, і гарячої води — особливо на фоні різкого похолодання, — почало не вистачати, тому від гарячої води вирішено відмовитися «до кращих часів».

— Ми опинилися перед дилемою, — говорить В. Чайка. — Або припинити подачу гарячої води та законсервувати системи, або продовжувати гріти воду і незабаром залишитися і без гарячої води, і без тепла.

Проте неплатежі населення, крім «безвідповідальності громадян», мають ще одне пояснення: заборгованість із зарплати в місті становить 13 мільйонів гривень. У зв’язку з цим міська влада пообіцяла і надалі стримувати зростання тарифів на тепло, незважаючи на те, що встановлені на нього ціни значно менші за собівартість виробництва теплоносія, повідомляє Данило КЛЯХІН, Миколаїв.

«НРБ-Україна» починає створювати готельну мережу

Група «НРБ-Україна» має намір почати у 2003 р. створення мережі готелів. Початок покладе поява готелю у Києві.

— Зараз ми вивчаємо можливість викупу готелю «Лейпциг» з подальшим перетворенням його на 4—5-зірковий готель. Надалі мережа буде розширюватися за рахунок готелів у Санкт-Петербурзі, Москві, Києві, Парижі та Берліні. Загальні капіталовкладення перевищать $100 млн, — розповідає голова ради банку «НРБ-Україна» В’ячеслав Юткін.

Вже починаються переговори з міською владою та орендаторами відносно купівлі недобудованого «Лейпцига» (вул. Прорізна, 24/39). Усього в добудування і обладнання цього готелю планується вкласти близько $15—20 млн, повідомляє Анатолій ОСАДЧИЙ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати