Коротко / УКРАЇНА
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20021224/4237-2-3.jpg)
Обіцяли не заважати...
Сьогоднішній парламентський день обіцяє бути не менш напруженим, ніж попередні. Очікується, що більшість ще раз проголосує з питання про зміну керівництва Національного банку України. І ще раз іменними бюлетенями. Таку думку вчора в інтерв'ю журналістам висловив лідер фракції СДПУ(О) Леонід Кравчук. За його словами, питання про зміну керівництва НБУ «виходить за межі Верховної Ради» і повинно бути ще раз підтверджене голосуванням. У цьому значенні цікавим є той факт, що завтра у середині дня, як повідомили агентству Інтерфакс-Україна у НБУ, планується представлення Сергія Тігіпка на посаді глави Національного банку колективу цієї фінансової установи, яке повинне було відбудуться ще вчора, але з невідомої (або навпаки відомої, вищезгаданої, причини) було перенесено на вівторок. До речі, про існування указів Президента про зняття В. Стельмаха з посади глави НБУ і призначення на цю посаду С. Тігіпка поки невідомо. Нагадаємо, що В. Стельмах минулого вівторка пішов на лікарняний, поклавши виконання своїх обов'язків на заступника глави НБУ Павла Сенища. Опозиція обіцяє не заважати більшості голосувати з питання ротації керівництва Нацбанку. «Ми зобов'язуємося не заважати, розблокувати роботу парламенту, щоб більшість мала право проголосувати», — повідомив лідер фракції комуністів Петро Симоненко в інтерв'ю журналістам. У той же час, він підкреслив, що опозиція не буде підтримувати питання зміни керівництва НБУ. У свою чергу лідер групи «Демократичні ініціативи» Степан Гавриш висловив думку, що для досягнення компромісу опозиційні фракції повинні взяти участь у голосуванні, додавши, що в іншому випадку «це провал переговорів, які вже поновитися не зможуть найближчим часом, і ми вимушені будемо перейти на голосування з усіх питань іменними бюлетенями». У той же час, С. Гавриш підкреслив, що парламентська більшість не ставить жорстко питання про обов'язковість голосування опозиції з питання ротації керівництва НБУ. Наталія ТРОФІМОВА, «День».
Бойовими ракетами — на мирну орбіту
20 грудня о 19.00 за київським часом із космодрому Байконур у Казахстані здійснено комерційний запуск українсько-російського ракетоносія «Дніпро» з шістьма супутниками на борту, що належать Аргентині, Італії, Саудівській Аравії, Німеччині та США. За повідомленням центру інформаційних зв'язків державного конструкторського бюро «Південне» (Дніпропетровськ), старт ракетоносія, його політ відбувалися «згідно з політним завданням». Космічні апарати виведено на кругову навколоземну орбіту з висотою 650 км, і вони розпочали виконувати свої програми. Аргентинські супутники малого класу «Latin Sat-A» і «Latin Sat-B» розроблено в США, а також саудівський супутник «Saudi Sat-1C» призначенi для передачі інформації стаціонарних і рухомих телефонних абонентських станцій. Космічні апарати «Uni Sat-2» (Італія) і «Rubin-2» (Німеччина) виконуватимуть завдання, пов'язані з науковими та освітніми програмами — спостереженням за забрудненням космічного простору, випробуванням батарей та мікродвигунів, а також відслідковуванням алгоритмів управління космічними апаратами через Інтернет. Американський супутник, що являє собою демонстраційний макет космічного апарату «Trail Blazer», було виготовлено ГКБ «Південне» на замовлення компанії «Транс Орбітал» (США) для реклами майбутнього польоту такого супутника до Місяця. На думку українських ракетників, програма комерційних запусків ракетоносіїв «Дніпро» в межах спільного українсько-російського підприємства «Космотрас», створеного 1997 року, розвивається успішно. Для виготовлення даних носіїв використовуються зняті з бойового чергування в Росії міжконтинентальні ракети РС-20 (за американською класифікацією СС- 18 «Сатана»). Вигода від їх використання виходить подвійна. По-перше, тому, що не треба займатися дорогою утилізацією, по-друге, запуск «Дніпра» коштує для замовників значно дешевше, ніж нових ракетоносіїв такого ж класу. Вадим РИЖКОВ, «День».
«Ленкузня» страйкувала біля стін Генпрокуратури
У понеділок близько тисячі робітників київського суднобудівного заводу «Ленінська кузня» почали страйк біля приміщення Генпрокуратури з вимогою звільнити генерального директора підприємства Петра Блиндара, затриманого Генеральною прокуратурою вночі з 20 на 21 грудня. У трудовому колективі не мають інформації про причини затримання свого керівника і пов'язують це з «політичними репресіями влади щодо трудового колективу». «Ленінська кузня» входить до складу концерну «Укрпромінвест», почесним президентом якого є народний депутат Петро Порошенко (блок «Наша Україна»), повідомляє Інтерфакс-Україна . У разі невиконання своїх вимог трудовий колектив збирається оголосити політичний страйк і закликати до нього всіх кораблебудівників України. Проте цього самого дня перед початком прес-конференції, присвяченої останнім подіям навколо «Ленкузні», Бліндаря було звільнено з-під варти.
З Різдвом Христовим!
Газета «День» має честь поздоровити всіх християн, які сьогодні святкують Боже народження — католиків, протестантів, а також православних із великим святом. Святом, яке є спільним для всіх церков і конфесій і нагадує всім нам про єдність перших століть християнської віри. Будемо надіятися, що знову наступить час, коли християни різних церков і конфесій забудуть взаємні історичні обіди, попросять прощення у всіх своїх братів у Христі та простять їм все, що накопичилося за тисячоліття. Напередодні свята поздоровив свою паству і всіх людей доброї волі Римський папа Іван Павло II. В його зверненні, як завжди, йде мова про найголовніше — про те, що війни та тероризм все ще заливають світ кров'ю, і обличчя Христа досі носить сліди глибокого страждання — через конфлікти, що палають в багатьох регіонах. Важливо відзначити, що у Різдвяному посланні Московський патріарх Алексій II висловив бажання відновити «братні» контакти з Римським папою Іваном Павлом II (повідомлення Interfax); Московський патріарх пообіцяв молитися у ці передріздвяні днi за Главу Католицької церкви.
Вселенський патріарх Варфоломій архієпископ Константинополя, нового Риму, також звернувся до вселенської православної пастви християн. За його словами, «Пошуки правди притаманні всім часам і всім народам. Людство завжди робило і робить сьогодні титанічні зусилля заради того, щоб осягнути правду. Адже правда, знання звільнюють нас від помилок та їх наслідків …Народження Господа нашого Ісуса Христа, яке ми святкуємо сьогодні, «запалило світло правди у світі». Завдяки Різдву «народ, що в темряві сидів, світло велике побачив, і тим людям, які перебували у тіні смерті, засяяло світло» …
Історики християнства довели, що святкувати Боже народження почали ще у II столітті нашої ери, хоча єдина для всіх церков дата була встановлена тільки у IV столітті — 25 грудня згідно з Юліанським календарем. Після ХVI століття переважна більшість християн стала користуватися більш точним Грегорианським календарем; Східні ж православні церкви довго зберігали вірність Юліанському календарю. В наш час, однак, частина церков Вселенського православ'я також святкують Різдво за новим стилем. Може не всі знають, але з 14-ти загальновизнаних православних церков вірність старому стилю зберегли тільки Російська, Грузинська, Сербська та Єрусалимська церкви (а також монастирі гори Афон) — вони відзначають Різдво Христове 7 січня. Це один із сумних знаків відсутності єдності у християнстві.
Бажаємо всім, щоб кожного віруючого у Сина Божого Ісуса Христа перш за все визначало слово «християнин», а вже потім — приналежність до тієї чи іншої церкви, конфесії або календаря. Клара ГУДЗИК , «День».
Випуск газети №:
№237, (2002)Рубрика
День України