Коротко / УКРАЇНА
Бюджет-2003 ось-ось буде прийнято
Верховна Рада України в четвер збирається прийняти держбюджет країни на 2003 рік у третьому читанні, заздалегідь проголосувавши ряд законопроектів, спрямованих на поповнення прибуткової частини бюджету, повідомив у понеділок на погоджувальній раді депутатських фракцій і груп у керівництва парламенту перший заступник голови Верховної Ради Геннадій Васильєв. Для доробки держбюджету створено, сказав також перший заступник голови, дві комісії, одна з яких працює над основними показниками держбюджету, інша — над законопроектами, спрямованими на поповнення прибуткової частини бюджету, повідомляє Інтерфакс-Україна. За словами глави парламентського комітету з питань бюджету Петра Порошенка, який учора обговорював підготовку держбюджету на 2003 рік до прийняття в третьому читанні з прем’єр-міністром Віктором Януковичем, а раніше — з першим віце-прем’єром Миколою Азаровим, з боку уряду є відповідне доручення щодо збільшення прибуткової частини бюджету. Є також, зазначив він, «розуміння з боку бюджетного комітету» щодо «редакційних уточнень» при третьому читанні проекту держбюджету-2003, що «стосуються зменшення прибуткової частини бюджету». На думку П. Порошенка, дії комітету та уряду підвищують імовірність прийняття бюджету вже цього четверга.
Загалом до порядку денного цього пленарного тижня внесено близько 130 законопроектів.
Кримські діти отримають «миколайчики» від Президента
ферополь.
У День Святого Миколая 19 грудня дітям-сиротам, дітям, які залишилися без батьківської опіки, дітям iз малозабезпечених і незаможних сімей, дітям військовослужбовців і працівників правоохоронних органів, які загинули під час виконання службових обов’язків, які проживають у Криму, вручать новорічні подарунки від Президента України Леоніда Кучми, — повідомила «Дню» прес-служба Ради міністрів Криму.
Понад 1100 кримських хлопчиків і дівчаток також отримають новорічні подарунки від Верховної Ради та Ради міністрів автономії. 26 грудня для них у Сiмферопольському цирку відбудеться святкова вистава за участі зірок арени України та інших країн. У Раді міністрів Криму вже відбулося перше засідання спеціальної робочої групи з організації та проведення цих заходів, на якому розглянуто всі фінансові та організаційні питання, повiдомляє Микита КАСЬЯНЕНКО,
Або вода, або тепло
Міська влада Вінниці вдається до нетрадиційних заходів. Вже вдруге за цей опалювальний сезон відключають гарячу воду, щоб зекономити газ і забезпечити теплом лікарні, школи, дитсадки і домівки вінничан. Мер міста Олександр Домбровський сподівається, що відмова від гарячої води не тільки збереже тепло в оселях, а й не допустить розмерзання водогонів у котельнях, що вже сталось у Харкові та Житомирі, повiдомляє Мирослава СОКОЛОВА , Вінниця.
«Батьки і діти» по-дніпропетровськи
Два тижні в дніпропетровському відділенні Національної спілки письменників України тривав конфлікт навколо виборів голови, який поставив організацію на межу розколу. Як пояснюють самі трудівники пера, проти старого керівництва виступило молоде покоління письменників, незадоволене станом справ на «літературному фронті».
Вибори голови на черговій звітно-виборчій конференції вилилися у справжній конфлікт. Підрахунок і перерахунок бюлетенів голосування прихильники В. Савченка і Л. Степовички тлумачили на свою користь. Справа дійшла до того, що апелювати довелося до столичного керівництва, в зв’язку з чим до Дніпропетровська як «третейський суддя» прибув голова НСПУ Володимир Яворівський.
Внаслідок голосування, як говорив класик, «перемогла молодість». Суперники — літературні наставники та їхні учні — подали одне одному руки, а новий голова Л. Степовичка виклала свої плани. За її словами, дніпропетровські письменники незабаром зможуть виступати зі своєю передачею на обласному телебаченні, в місті почне діяти письменницька «вітальня» і навіть з’явиться щоквартальний журнал «Січеслав», у першому номері якого опублікують літературні новинки П. Загребельного.
Проте незважаючи на безгрошів’я, місцеві літератори все ж примудряються випускати десятки корисних книг. Крім персональних збірників поезії вони видали «Антологію поетів Придніпров’я» і готують антологію прози. Відповідальний секретар організації Олекса Вусик опублікував об’ємний «Словник українських синонімів». Але всі письменницькі рекорди побив молодий літератор Микола Чабан, який випустив у світ підручники і хрестоматії, ювілейні томи спогадів про Валеріана Підмогильного і академіка Д. Яворницького. А нещодавно в столичному офісі НСПУ відбулася презентація його книги «Діячі Січеславської «Просвіти». Ця праця отримала високу оцінку відомих діячів української культури, повiдомляє Вадим РИЖКОВ, «День».
Темпи «мобілізації» уповільнюються
Темпи зростання мобільного зв’язку в Україні у поточному році уповільнилися: приріст абонентів становив 70—80%, тоді як роком раніше їх кількість зросла у 2,7 раза, повідомляється в огляді, підготовленому експертами компанії AVentures. На їхню думку, надалі темпи зростання мобільного зв’язку знизяться ще більше. «Для того щоб підтримувати зростання, оператори підключатимуть все менш платоспроможних абонентів, внаслідок чого середньомісячний дохід, який отримують від одного абонента, поменшає», — говориться у дослідженні. Вже в поточному році середній такий прибуток становив $14, тоді як минулого року — $20, повідомило агентство Інтерфакс-Україна. За прогнозами експертів, у наступні чотири роки зростання кількості абонентів не перевищить 50%, а до 2005—2006 років настане насичення українського ринку мобільним зв’язком. Кількість абонентів до цього часу досягне 8—10 млн. (близько 15—20% населення країни). У звіті AVentures також відзначається низький рівень конкуренції на ринку мобільного зв’язку, оскільки на ньому працюють два оператори національного масштабу, при тому, що у більшості європейських країн працюють, як мінімум, три оператори. За станом на початок грудня, згідно з даними операторів, послугами мобільного зв’язку в Україні користуються понад 3,44 млн. абонентів.
Випуск газети №:
№232, (2002)Рубрика
День України