Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

12 листопада, 00:00

В Україні немає жодної чистої водойми

Учора під головуванням Президента України відбулось засідання Ради національної безпеки і оборони. На ньому було розглянуто питання стану техногенної та природної безпеки, а також безпеки водних ресурсів і якості питної води.

За статистикою, щорічно в Україні виникає 500 надзвичайних ситуацій техногенного характеру та близько 300 НС, спричинених природними факторами. За приблизними підрахунками, ліквідація їх наслідків обходиться державі у 800 мільйонів гривень на рік. Не секрет, що найбільш ризиковою щодо виникнення небезпечних ситуацій є вугільна промисловість. Протягом минулого року на шахтах зафіксовано 127 випадків пожеж та вибухів, а коефіцієнт смертельного травматизму на 1 млн. тон видобутого вугілля становить 3,1, у той час як, наприклад, у Росії — 1.1, а в США — 0,03. Після засідання РНБО у 1998 році, на якому вперше було розглянуто питання нейтралізації загроз, обумовлених погіршенням екологічної та техногенної обстановки в країні, активізувалась законотворча діяльність у сфері реагування на надзвичайні ситуації. А на вчорашньому засіданні доповідачі (серед яких були міністр з питань ліквідації надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи В Дурдинець, Президент НАНУ Б. Патон та секретар РНБО Є. Марчук) визначили основні напрямки удосконалення системи державного контролю за функціонуванням потенційно небезпечних об’єктів. На території Україні функціонує понад 1,7 тисяч промислових об’єктів, на яких зберігається більше 300 тисяч тонн небезпечних хімічних речовин, та понад 1,5 тисяч вибухо-пожежонебезпечних виробництв, на яких зосереджено близько 13 млн. тон твердих та рідких небезпечних речовин.

При тому що Україна є найменш забезпеченою ними в Європі, навіть наявні використовуються неефективно і нераціонально. Внаслідок цього загострюються проблеми підтоплення. Наприклад, лише у південних районах та землях, що мають розвинену зрошувальну мережу, підтоплено 427 тис. гектарів та понад 1100 сільських населених пунктів. Через це більше половини зрошуваних земель втратили свою родючість. За словами секретаря РНБО, якщо цей процес не зупинити, то через деякий час зрошувані землі треба буде взагалі виключити з сільськогосподарського використання. Не залишилось в країні, за словами Є. Марчука, і жодної поверхневої водойми з першою категорією якості води (тобто «чистою»)... Подробицi — у наступних номерах «Дня».

В Україні новий Верховний суддя

Новим головою Верховного Суду України обрано Василя Маляренка. Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна у прес- службі ВР України, його кандидатура в першому ж турі вчорашнього закритого голосування на пленумі ВР набрала найбільшу кількість голосів. Усього було 4 кандидатури. Колишнього голову ВР України Віталія Бойка було звільнено з посади голови і судді Верховного Суду постановою Верховної Ради України від 24 жовтня в зв’язку з досягненням пенсійного віку судді — 65 років. Голову Верховного Суду України обирає пленум Суду строком на п’ять років шляхом таємного голосування. Голова вважається обраним, якщо за нього подано більшість голосів від загального складу пленуму. Як передбачено новим законом «Про судоустрій України», процедура виборів голови Верховного Суду і звільнення його з посади встановлює регламент пленуму Верховного Суду. Голова ВСУ не може бути вибраний на цю посаду більш ніж на два строки поспіль. 61-річний В. Маляренко є суддею 30 років, з яких 22 роки працює у ВР України. Останні 9 років він очолює Судову палату з кримінальних справ, є представником України в комісії ООН з питань кримінального судочинства.

Тріумф українських хокеїстів

Впевненою перемогою завершився виступ хокейної збірної України на другому етапі турніру «Єврохокей челлендж», який пройшов наприкінці минулого тижня в Угорщині. Під український «хокейний каток» потрапили національні збірні Великобританії — 4:0, Словенії — 5:0 та Угорщини — 5:0, яким так і не вдалося бодай раз змусити капітулювати наших голкіперів. Схоже, що невдача на першому етапі, коли українці виявилися останніми, зачепила самолюбство наших гравців і тренерів, які все ж таки довели, що збірна України по праву входить до провідної десятки світового хокейного рейтингу.

Шахісти перехворіли на «кавказький синдром»

Всесвітня шахова олімпіада в словенському містечку Блед завершилася тріумфом чоловічої збірної Росії і жіночої збірної Китаю. Шкода, але чемпіони світу в команді — українці, очолювані Русланом Пономарьовим і Василем Іванчуком (також чемпіоном і віце- чемпіоном світу в особистому заліку за версією ФІДЕ) так і не змогли показати властивої їм гри. Фатальними для наших земляків стали три поразки від закавказьких команд; у 12-му турі українці поступилися за всіма статтями і вірменам (1:3). Після 14 турів турнірна таблиця зафіксувала 15-й командний результат національної збірної — 32,5 очка. Жінки реабілітувалися за невдалий старт і навіть миром розійшлися із китаянками (1,5:1,5), що дозволило їм зайняти з 25,5 очками шосте місце, повідомляє кореспондент «Дня» Сергій МАХУН.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати