Коротко / УКРАЇНА
На Буковині з’явилися викрадачі та торгівці людьми
В Чернівецькій області за 9 місяців нинішнього року загальна злочинність зросла на 14,5 відсотка у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, її розкриття становить 85,9 відсотка. Про це повідомив на засіданнi прес-клубу реформ нещодавно призначений начальник управління МВС України в Чернівецькій області полковник Василь Плав’юк. Він також розповів над чим працює очолюване ним управління сьогодні. А простір для діяльності міліціонерів, судячи зі звітів, чималий — в області зросла кількість убивств, згвалтувань, грабежів, шахрайств, крадіжок індивідуального майна, випадків хуліганства та незаконного заволодіння автомототранспортом, виявлено 60 злочинів з ознаками корупції, до яких причетні депутати різних рівнів, службовці органів влади і управлінь, працівники ДПА та митниці. Викликає занепокоєння і той факт, що серед злочинців все більше жінок та колишніх діючих спортсменів. З’явились на Буковині і нові види злочинів. Скажімо, досі не було зафіксовано випадків викрадання та торгівлі людьми, у цьому ж році порушено дві кримінальні справи проти торгівців: вони відвозили дівчат у московські наркопритони та європейські борделі, а викрадачами в обох випадках стали чоловіки, які викрадали неповнолітніх дівчаток, один — для жебракування, інший — щоб поглумитись.
Загалом ситуація в краї та обласному центрі виглядає невесело, залишається лише сподіватись, що пан Плав’юк, який досяг успіхів у боротьбі з кримськими (там він працював до призначення на Буковині) злочинцями, наведе лад і в Чернівцях, інформує Наталія ЖИТАРЮК , Чернівці.
Львів гріють постановами
Сьогодні, попри всі складні політичні процеси, які відбуваються в країні, львів’ян, схоже, найбільш турбує відсутність тепла в домівках. Воно й зрозуміло: не до політики, коли в помешканні лише трохи тепліше, ніж на вулиці. Люди мерзнуть і хворіють. Через застуду переповнені поліклінiки, аптеки ж, здається, переживають своєрідний зоряний час. Водночас, щоб хоча б якось зігрітись, люди змушені ледь не цілодобово обiгрівати свої помешкання різноманітними обігрівальними приладами. Цікаво, хтось підрахує, в яку копійку виллеться відсутність тепла? Обраховуючи ці суми, слід, мабуть, згадати, не лише про значне збільшення використання електроенергії та газу. Не можна забути й про лікарняні листи, придбання медикаментів... Зрештою, будь-яка хвороба сьогодні коштує недешево.
Влада гіпотетично може й переймається проблемами пересічних своїх громадян. Бо спочатку обіцяла подати тепло в домівки при умові, якщо середня температура повітря впродовж трьох діб становитиме не більше 8 градусів. І аж тоді, коли цей показник цілий тиждень постійно зменшувався і сягнув 3-4 градусів, обласна і міська влади нарешті змилостивилися і видали розпорядження про початок опалювального сезону. Сталося це ще 11 жовтня, але й досі в квартирах лютує холод. І про те, коли центральне опалення таки включать, ніхто із обласних і міських чиновників поки що не каже.
Тим часом з’ясувалось, що Львів не отримує дозволу від «Нафтогазу України» на викоростання тепла ТЕЦ і великих котелень доти, доки не розрахується за старий борг. А він становить 76 млн. грн. Таких грошей місто, зрозуміло, не має. Та знову ж виникає питання: чому тільки тепер оприлюднена ця гнітуча інформація? Раніше ж влада робила вигляд, що з опалюванням все буде гаразд і ніяких клопотів на цей рахунок не виникатиме. Симптоматично, що й сам губернатор Львівщини Мирон Янків мерзне в своїй резиденції. І це при тому, що облдержамдіністрація має автономну котельню. «Холодно, — повторював він під час зустрічі з журналістами. — Не опалюють». Коли ж його запитали, як же, мовляв, так — ви ж видали відповідне розпорядження, відповів: «Наше розпорядження лише дало зелене світло для включення опалення. Воно має лише дозвільний характер. А тепер всі міста, зокрема і Львів, повинні прийняти свої розпорядження, виходячи з лімітів газу, електроенергії тощо...»
Скидається на якусь казуїстику: юридично тепло в помешканнях мало б бути, але фактично воно відсутнє. Юрій КРІЛЬ, «День».
Міжнародне паломництво в Чернівцях
У Чернівцях відбулось IХ Міжнародне паломництво Вервиці за єдність Церкви, присвячена до 110-ї річниці патріарха Йосипа Сліпого, на яке прибули делегації з різних областей України, а також Білорусі, Росії, Румунії, Сербії, Польщі, Литви. Щорічне паломництво організовує греко-католицька церква у прагненні подолати розкол у християнстві, об’єднати віруючих навколо єдиної Христової церкви. Цьогоріч віруючі зібрались у чернівецькому соборі Успення Пресвятої Богородиці вклонитись Чудотворній іконі Матері Божої Чернівецької «Надія безнадійних». На Театральній площі міста відбулась Архієрейська літургія, а потім хресний хід вулицями міста. В програмі акції були і спеціальні молодіжні заходи — «Братання молоді» зібрало представників Чернівецької, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської областей та зарубіжних гостей. У рамках паломництва відбулась також наукова читацька конференція, на якій науковці та священнослужителі обговорювали проблеми християнства та його вплив на свідомість, мораль та стосунки між людьми, роль священників у суспільстві. Загалом в акції взяли участь близько 3 тисяч віруючих, повідомляє Наталія ЖИТАРЮК, Чернівці.
Випуск газети №:
№189, (2002)Рубрика
День України