Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

12 вересня, 00:00

МВС запевняє: тільки в рамках Конституції, законів, Присяги

Спробами скомпрометувати міліцію перед населенням назвало Міністерство внутрішніх справ заяви окремих політиків про начебто встановлення стеження з боку правоохоронців за окремими представниками опозиції. «Водночас, — йдеться у зверненні міністерства до українського народу, громадських організацій, політичних партій та рухів, — будь-які законні дії органів внутрішніх справ щодо припинення порушень громадського порядку, перевірки діяльності певних комерційних структур, розслідування деяких правопорушень трактуються як свавілля з боку міліції й навіть виконання нею чиїхось політичних замовлень». За цими діями, на думку МВС, виразно простежується намір принизити авторитет і гідність органів внутрішніх справ, протиставити їх народу, зрештою — перешкодити виконанню ними своїх обов’язків по охороні громадського порядку в ході ініційованих опозицією масових акцій. У відповідь на це МВС заявило, що міліція діяла і буде діяти суворо в рамках Конституції, законів України, Присяги на вірність українському народові. Міністерство також закликало співвітчизників в день проведення акцій протесту «виявляти стриманість, взаємоповагу, не порушувати громадський порядок, не піддаватися на провокації екстремістськи налаштованих осіб», повідомляє Центр громадських зв’язків МВС.

Президент НТКУ, схоже, не збирається робити опозиції безкоштовну рекламу

У президента Національної телекомпанії України Ігоря Сторожука вимога надати ефір на державному ТБ лідерам опозиції перед проведенням запланованих на 16 вересня акцій особливого ентузіазму не викликала. Як уже повідомляв «День», днями лідери Компартії України, Соцпартії й БЮТ — Петро Симоненко, Олександр Мороз і Юлія Тимошенко — звернулися до глави Держкомінформу Івана Чижа та президента НТКУ Ігоря Сторожука з вимогою надати їм з 10 вересня час в ефірі державних каналів у проміжку з 19 до 22 години для представлення програми й вимог опозиційних політиків. У вівторок увечері, повідомляє Інтерфакс-Україна, в прямому ефірі радіостанції «Свобода» Ігор Сторожук висловився з цього приводу так: «Вони вимагають (ефірний час — Ред. ) не на висвітлення акції щодня, а на попередні розповіді про ці акції, що дає мені підстави думати, що вони хочуть зібрати просто більше людей під свої прапори». Президент НТКУ також зазначив, що якщо крім запланованих опозицією акцій будуть ще якісь акції й усім буде надано час в ефірі, то телебачення перетвориться «просто на агітку, плакат, паркан, щоб там вішати афіші». Ігор Сторожук висловив здивування у зв’язку з тим, що «представники законодавчого органу» говорять, що «влада забороняє (висвітлення в ЗМІ їхньої діяльності — Ред. )» тоді як самі мають «частину влади» в своїх руках. За словами президента НТКУ, всі народні депутати, керівники фракцій і політичних груп мають можливість бути учасниками щоденної 30-хвилинної передачі «Щоденник сесії» (УТ-1 — Ред. ), а також виступити на державному ТБ у суботу в прямому ефірі.

МінНС України бере участь у міжнародних навчаннях

Загін українських рятівників Міністерства з надзвичайних ситуацій візьме участь у широкомасштабних навчаннях «Богородськ-2002 «, які пройдуть під егідою НАТО у Росії з 25 по 27 вересня. Як повідомив агентству Інтерфакс-Україна начальник відділу підготовки військ МінНС Сергій Лавріненко, Україну на цих навчаннях будуть представляти 26 рятівників, четверо з яких увійдуть до об’єднаного штабу. За його словами, більшість з рятівників надавали допомогу у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у Туреччині, Індії, Угорщині, Польщі, Греції, а також у Закарпатті. Говорячи про апаратуру і оснащення, що будуть задіяні українськими рятівниками, С. Лавріненко відзначив, що загін оснащений усім необхідним: засобами малої механізації, спеціальними хімічними комплектами — костюмами з індивідуальними робочими апаратами, засобами зв’язку. Практично всі рятівники володіють англійською мовою, підкреслив він. У ході навчань будуть відпрацьовуватися навики щодо ліквідації наслідків умовного терористичного акту на хімічному підприємстві. У них приймуть участь рятівники з 18 країн світу.

Рухівці Харкова проти барикад

16 вересня акції протесту в Харкові пройдуть без участі Народного Руху України, говориться у заяві Харківської обласної (крайової) організації НРУ з приводу ініціатив Президента України, оприлюднених 24 серпня 2002 року, та вересневих акцій протесту опозиції. НРУ утримається від цих протестних акцій, в основі яких, на думку правління крайової організації, проглядається більше задоволення якихось власних корисливих цілей, аніж турботи про долю України. «Вважаємо, що ті, хто закликає «на барикади», — підкреслюється у заяві, — могли б більше прислужитися народові, якби у стінах Верховної Ради, не гаючи часу, спромоглися на прийняття Податкового кодексу, законів про Президента України, про Кабінет міністрів, про державні адміністрації, про опозицію та інші». Водночас заяву Президента про зміну форми правління в Україні обласна організація вважає кон’юнктурним кроком. Крім того, вона переслідує й іншу мету: «…цією політичною реформою послабити всю вертикаль влади від столиці до областей перед обранням наступного Президента України». А тим часом міська влада у Харкові знайшла свій метод боротьби з різними акціями. На площі Свободи, де зазвичай відбуваються такі мітинги, зараз терміново розвертають великі атракціони «Луна-парку», відкриття яких призначене на 16 вересня, повідомляє Михайло БІДЕНКО, Харків.

Трансплантація за програмою. Державною

Уряд прийняв держпрограму розвитку трансплантації на 2002— 2005 роки. Програма передбачає створення єдиної державної системи трансплантації, повідомив міністр охорони здоров’я України Віталій Москаленко, відзначивши, що зараз в Україні щорічно у трансплантації людських органів мають потребу як мінімум 10 тис. осіб. Зокрема, у пересадці серця на цей час мають потребу близько 1 тис. осіб, у пересадці нирок — близько 2 тис., печінки — близько 1,5 тис., підшлункової залози — 5—8 тис. У той же час, сказав міністр, недосконалість законодавства, за яким використання людського органу для пересадки можливе тільки після дозволу потерпілого або його родичів, приводить до того, що в останні роки в Україні проводиться тільки близько 20—30 подібних операцій, повідомляє Інтерфакс-Україна. Він також повідомив, що затверджена програма буде сприяти прийняттю вже направленого у парламент закону про трансплантацію, який дозволить медикам використовувати органи без згоди потерпілого або його родичів. Згідно з документом, на реалізацію програми буде витрачено близько 105 млн. грн. бюджетних коштів, зокрема 67 млн. грн. — з місцевих бюджетів і майже 38 млн. грн. — з держбюджету. Передбачається, що у процесі реалізації програми буде створено мережу лікувальних установ, які будуть займатися пересадкою органів і клітинною трансплантацією. Крім того, буде створено загальнодержавний банк анатомічних матеріалів з урахуванням вимог програми Європейської асоціації тканинних банків. Заплановано і створення єдиного реєстру донорів і реципієнтів, приєднання до Європейської інформаційної системи «Євротрансплант», що дозволить розширити можливості для надання спеціалізованої допомоги хворим.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати