Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

21 серпня, 00:00

Роботу «львівської» комісії не завершено

Голова державної комісії з розслідування причин трагедії на львівському аеродромі «Скнилів», секретар Ради національної безпеки й оборони України Євген Марчук спростовує інформацію деяких ЗМІ про завершення цього розслідування. В інтерв’ю українському телеканалу ICTV Є. Марчук заявив, що «розмови про таке поспішне завершення роботи комісії» не мають під собою «абсолютно жодних підстав». «Президент визначив — не пізніше 15 вересня, і ми не можемо й думати про перенесення цього строку», — підкреслив він. Зі слів секретаря РНБО, нині проводиться розшифровка і паралельне вивчення інформації всіх трьох «чорних ящиків». «Ми приєднуємо до роботи льотчиків-випробувачів, які працюють саме на Су-27. До того ж запросили представника генерального конструктора «Сухого» (конструкторського бюро «Сухого» (Росія). — Ред. ). Можливо, доведеться також викликати і представника заводу-виробника», — зазначив він. Крім того, зі слів Є. Марчука, ще повинне провести своє розслідування Міністерство оборони України, а це «тривалий експертний і науково-експертний процес», який, «як правило, не вносить уже якихось радикальних змін до головної версії».

На думку голови комісії, «дії пілотів — це одне, дії керівників пілотів — це інше», «дії високих начальників Військово-повітряних сил і Міністерства оборони з організації цього заходу — і в повітрі і на землі — це ще інше». Він також повідомив, що вимагають додаткової експертизи «дії місцевих органів влади, які дають дозвіл на проведення таких акцій». «До того ж нові свідчення пілотів потрібно справді стовідсотково перевірити. Коли, наприклад, пілот заявляє, що нібито йому здалося, що на якомусь етапі літак став некерованим, цього не можна ігнорувати, тому що це — техніка. І необхідно провести додаткову, а якщо треба — ще одну експертизу».

Раніше один із телеканалів з посиланням на інформовані джерела повідомив про завершення розслідування держкомісії і попередні висновки про те, що безпосередніми причинами трагедії внаслідок авіакатастрофи Су-27УБ стали помилка екіпажу літака в техніці пілотування під час виконання незапланованого елемента, а також незадовільне управління діями екіпажу керівниками польотами і пряме невиконання обов’язків Анатолієм Третьяковим і Юрієм Яцюком. Причинами, які призвели до такої величезної кількості загиблих і поранених, назвали істотні недоліки в організації і проведенні авіашоу, — повідомило агентство Інтерфакс-Україна . У попередніх висновках названо також конкретних посадових осіб як серед військових, так і серед органів влади Львова.

Парламент займеться розвитком авіації і її безпекою

Україна має відігравати активну роль у міжнародній організації цивільної авіації ICAO, вважає голова Верховної Ради України Володимир Литвин. Учора в Києві на зустрічі з генеральним секретарем ICAO Костою Перейра В. Литвин відзначив важливість збільшення присутності України в органах цієї організації. Спікер також наголосив, що йому відомо про підтримку України з боку ICAO, і завірив, що країна скористується цією підтримкою з тим, щоб підготувати потрібних фахівців. Глава українського парламенту також зазначив, що події, пов’язані з трагедією на авіашоу у Львові, вимагають від України великої уваги до забезпечення безпеки польотів і розв’язання проблем літакобудівної галузі. Спікер завірив, що український парламент готовий приймати відповідні закони, а також вносити зміни до чинних законодавчих актів для урегулювання цих питань, повідомило агентство Інтерфакс-Україна. У свою чергу К. Перейра вітав ратифікацію українським парламентом 14 доповнень до Чиказької конвенції ICAO і сподівається, що найближчим часом одне з місць в раді ICAO посяде Україна. Україна стала членом ICAO 1992 року, приєднавшись до Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію.

Вередюк помер від гострої серцево- судинної недостатності

Юрій Вередюк, обвинувачений досудовим слідством у вбивстві директора телекомпанії «ТОР» (Слов’янськ, Донецької області) Ігоря Александрова, помер від гострої серцево-судинної недостатності, що розвинулася внаслідок повторного інфаркту міокарда, повідомляє Інтерфакс-Україна. «При дослідженні внутрішніх органів Ю. Вередюка наявність отрут, алкоголю, наркотиків і похідних від них не встановлено. Такі остаточні висновки судово-медичної експертизи», — повідомила у понеділок старший помічник прокурора Донецької області Наталія Зайцева. За її словами, у порушенні кримінальної справи за фактом смерті Ю. Вередюка відмовлено у зв’язку з відсутністю події, про що доповіли Генеральному прокурору України Святославу Піскуну. Старший помічник прокурора області також заявила, що, незважаючи на смерть обвинуваченого, прокуратура області провела додаткове розслідування кримінальної справи про вбивство І. Александрова. Нагадаємо, директор телекомпанії «ТОР» І. Александров, який зазнав нападу, помер від тяжкої черепно-мозкової травми 7 липня 2001 року. Прокуратура звинуватила у вбивстві Ю. Вередюка, якого виправдав 17 травня Донецький апеляційний суд за недоведеністю участі у скоєнні злочину. Донецька прокуратура внесла касаційне подання на вирок до Верховного Суду України й оскаржила це рішення суду, а через два місяці Ю. Вередюк помер від гострої серцевої недостатності, що ускладнилася інфарктом міокарда. 25 липня Верховний Суд України ухвалив рішення направити на нове розслідування справу про вбивство І. Александрова. Виправдувальний вирок стосовно Ю. Вередюка було скасовано. У тому ж місяці Генеральний прокурор України С. Піскун заявив, що слідству відомий замовник убивства журналіста, якого оголошено у розшук.

Кількість українців у Румунії значно зменшилася

У Бухаресті нещодавно пройшов четвертий з’їзд Союзу українців Румунії. За півстоліття число наших закордонних земляків скоротилося з 300 до 60 тисяч. Причина – відсутність початкових українських шкіл, майже немає викладачів рідної мови. Голова Союзу українців Степан Ткачук болючою проблемою назвав і нестачу в українських селах Румунії священиків–українців, а румунські ієрархи не зацікавлені в розвитку української православної духовності. Гуманітарні й освітні права національних меншин закріплені базовим договором, підписаним п’ять років тому між Україною і Румунією. Наші румунські співвітчизники очікують, що в ході майбутнього візиту в Київ президента Румунії Іона Ільєску цим питанням буде приділена особлива увага, повідомив Василь ЗУБАЧ, Ужгород.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати