Коротко / УКРАЇНА
Новi українські миротворці «прийняли вахту» в Косово
Завершилася чергова ротація контингенту України у складі українсько-польського батальйону, який виконує завдання у складі багатонаціональної бригади «Схід» сил KFOR у Косово. Як повідомило агентство Інтерфакс-Україна , протягом року 322 українських миротворці нової четвертої ротації будуть, зокрема, патрулювати зони відповідальності у сербських селах, супроводжувати й охороняти дітей дорогою до школи, конвоювати сербів, які прямують до адміністративного кордону з Сербією через зони проживання албанців. Українські миротворці також нестимуть службу на контрольно-пропускних пунктах, більшість iз яких знаходяться у горах на висоті 1300—2000 метрів над рівнем моря. Крім ротації особистого складу, у Косово проведено заміну техніки. 34 одиниці, у тому числі 16 бойових розвідувально-десантних машин, санітарні автомобілі, штабні машини залізничним ешелоном було доставлено з України до населеного пункту Лесковац Союзної Республіки Югославія. Зараз у Косово знаходиться 35-тисячний контингент сил KFOR, до складу якого входять підрозділи 38-ми країн. Близько трьох років тут виконують завдання українські миротворці. Разом iз американськими колегами вони вилучили 80 одиниць стрілецької зброї, більше 1000 боєприпасів різного калібру, 50 кг вибухівки. Разом iз польськими військовими було проведено три операції з вилучення зброї та боєприпасів.
Аварії на шахтах продовжуються
Двоє гірників загинули в суботу на шахті «Чайкіно» ВО «Макіїввугілля» Донецької області. Як передає агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на Міністерство з питань надзвичайних ситуацій, шахтарів було смертельно травмовано вагонеткою під час зачистки вентиляційного ходка на горизонті 1020 метрів. Загалом, за даними міністерства, кількість загиблих цього року шахтарів уже наближається до цифри 190. Iз них 61 особа загинула внаслідок трьох аварій, що трапилися за минулий місяць. Ще один інцидент у вугільній галузі мав місце у той же день у Львівській області. На шахті «Степова» Державної холдингової компанії «Львіввугілля» сталося займання метано-повітряної суміші. У момент пожежі на глибині 508 метрів на аварійній ділянці знаходилися 6 гірників, які були терміново евакуйовані. Вогонь ліквідували протягом 20 хвилин, жертв і постраждалих немає. Причини аварій в обох випадках розслідує прокуратура. У цей же час починають надходити повідомлення про конкретні результати роботи правоохоронних органів щодо виявлення порушень у вугільній промисловості. Так, учора було передано до суду кримінальну справу стосовно посадових осіб однієї з шахт державної холдингової компанії «Луганськвугілля», яких обвинувачують у незаконному продажу вугілля. Справу порушено прокуратурою Луганської області за матеріалами, зібраними обласним управлінням у боротьбi з організованою злочинністю, повідомила прес-служба ГУБОЗ МВС України. Як обвинувачені проходять головний інженер і два працівники шахти, якими ставлять у провину отримання внаслідок незаконних операцій прибутку в розмірі 700 тисяч гривень.
Обмежено рух великовагового транспорту через Закарпаття
Через тривалу спекотну погоду великовагові автомобілі почали сильно руйнувати дорожне покриття. Голова облдержадміністрації Геннадій Москаль підписав розпорядження, в якому службі автомобільних доріг та управлінню ДАІ рекомендується обмежити рух великовагового транспорту територією області. В першу чергу мова йде про транспортні засоби загальною вагою понад 24 тонни і вісьовим навантаженням 7 тонн. Рух великовагових автомобiлiв буде заборонений на окремих ділянках доріг із 6 до 23 години включно. Втім, обмеження не розповсюджується на транспортні засоби, які здійснюють перевезення вантажів, що швидко псуються, а також ті, що використовуються під час надзвичайних ситуацій чи ліквідації наслідків стихійного лиха, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.
У Сумах з’явилась малярія
Випадків такого екзотичного для України захворювання не спостерігалося на Сумщині вже давно — як мінімум 20 років. Нинішнім літом троє жителів області потрапили до інфекційного відділення лікарні саме з таким діагнозом. Усі вони — студенти, які повернулися з Росії, куди їздили на заробітки. Один iз них — третьокурсник Сумського аграрного унівеситету. Дев’ять місяців тому він працював на будові у Митищах. Очевидно, саме там і підхопив інфекцію. Але симптоми захворювання виявились лише у червні нинішнього року. За медичною допомогою він звернувся кілька днів тому і відразу був госпіталізований. Йому виделили окрему палату з сітками на вікнах і працюючим фумігатором, призначене радікальне лікування. На жаль, препарати, необхідні для попередження розвитку рецидивів малярії, за словами медиків, в Україні не виробляються, а російські не зареєстровані офіційно. Тому ліки доводиться возити неофіційно. Зараз місцева санепідемслужба вживає заходів щодо попередження поширення небезпечної інфекції. На водосховищах посилено боротьбу з комахами, зобов’язали це робити і жеки. За статистикою, у 2000 році в Україні зареєстровано 80 випадків захворювання на малярію, у 2001 — 110. Очевидно, якоюсь мірою це пов’язано з тим, що багато жителів України буває за кордоном. Серед осередків захворювання — Таїті, Турція, Таджикистан, Сингапур, Росія. Водночас попри те, що, крім звичайних, на нашій території мешкають малярійні комарі, обов’язкового профілактичного щеплення проти малярії в Україні не передбачено, повідомляє Алла АКІМЕНКО, Суми.
«Врятуймо замки Закарпаття»
Минулого року роботи велися в одному замку — Невицькому. Цього року додалися ще два — Середнянський і Хустський. Там школярі-добровольці займаються розчищенням здичавілих територій. Керівник проекту Володимир Чепа має дозвіл Інституту археології НАН України та Міністерства культури на ці роботи. Учні восьми шкіл райцентру Хуст, наприклад, у чотири зміни по 30 чоловік працюють у замку свого міста за власним бажанням і дуже задоволені такими канікулами. Начальник управління майном облдержадміністрації Віктор Погорєлов сказав, що такий ентузіазм дав і йому візу в майбутнє краю, бо до замків руки не доходять у час, коли в руїнах багатьох першочергових виробничих об’єктів гуляв вітер. Професор Ужгородського національного університету, доктор історичних наук, почесний член Румунської АН Едуард Балагурі сповістив для «Дня», що до закарпатських школярів нещодавно приєдналися київські, котрі приїхали відпочівати на турбазу «Нарцис». Кияни побачили, що в Хусті чистять древній замок і не змогли залишитися в стороні, взялися до праці разом із ними. За словами керівника столичної групи Наталії Смалюги, тут працюють учні 307-ї ЗОШ Києва та Києво-Могилянського колегіуму, всього — понад 40 чоловік , повідомляє Василь ЗУБАЧ.
Випуск газети №:
№145, (2002)Рубрика
День України