Коротко / УКРАЇНА
Євген Марчук: «Досить дешевих сенсацій»
Голова Державної комісії з розслідування причин львівської трагедії, секретар Ради національної безпеки й оборони України Євген Марчук заявляє, що до авіакатастрофи на аеродромі «Скнилів» призвела неналежна організація авіашоу. «Причини відомі — до трагедії призвели військові і цивільні організатори свята», — сказав він у понеділок увечері в інтерв’ю програмі новин «ТСН» телеканалу «1+1», коментуючи показані в неділю російською телекомпанією «НТВ» кадри з невідомими об’єктами, які пролітали під корпусом літака. Зі слів Є. Марчука, його комісія розглядала всі можливі причини, «навіть спалахи на Сонці». «Досить дешевих сенсацій», — додав він. Як повідомляло раніше агентство Інтерфакс-Україна, на показаному НТВ відеозаписі, що потрапив до журналістів німецького телеканалу RTL, видно, як за декілька секунд до падіння Су-27 на землю під корпусом літака з великою швидкістю проноситься якийсь об’єкт. Як зазначалося в репортажі, на стандартній швидкості відтворення його майже не помітно, оскільки видно тільки частку секунди, та при уповільненому повторі довгастий циліндричний предмет було виразно видно. Разом із тим у репортажі допускалося, що це міг бути оптичний ефект чи комаха, що пролетіла поблизу об’єктива.
Пожежі у столиці: загинула 41 особа
З початку року в Києві виникло близько 3 тис. пожеж, у яких загинула 41особа, більше 80 осіб отримали травми та опіки різного ступеню, повідомив начальник управління державної пожежної охорони Головного управління МВС України у Києві Анатолій Косар агентству Інтерфакс-Україна. За цей період вогонь знищив 106 будівель і 85 одиниць транспорту. За попередніми підрахунками, збиток від пожеж оцінюється більше ніж у 12 млн. грн. Переважна більшість пожеж — 77% — це пожежі у житловому секторі (2253 випадки), 444 пожежі виникло на об’єктах народного господарства, у виробничих будівлях, на складах, у торгових та освітніх установах, 185 — на автотранспорті, 180 разів горіли підвали і горища. Крім того, 1474 рази горіло сміття у дворах житлових будинків. Як відзначив А. Косар, основною причиною виникнення пожеж є необережне поводження з вогнем (1928 випадків), порушення правил експлуатації енергоустаткування і електропобутових приладів (502). З вини осіб, які знаходилися у нетверезому стані, виникло 92 пожежі. Під час пожеж люди гинуть, в основному, через необережне поводження з вогнем, а найчастіше — внаслідок паління у ліжку, особливо у нетверезому стані. За цей період столичні пожежники врятували 164 особи, а також матеріальні цінності на суму понад 20 млн. грн.
Українських миротворців — до гуманітарного розмінування
Експерт міжнародного Женевського центру гуманітарного розмінування Адріан Вілкінсон прибув до Лівану для вивчення досвіду роботи українських миротворців і можливості їхнього залучення до проектів із гуманітарного розмінування. Вілкінсон також досліджує роль військових у проведенні операцій з гуманітарного розмінування, які фінансує і реалізовує ООН, повідомили агентству Інтерфакс-Україна учора в прес-службі Міністерства оборони України. Координатор проекту ознайомиться з діяльністю і завданнями 3-го окремого інженерного батальйону Збройних сил України, що виконує миротворчу місію в Південному Лівані, а також загону верифікації компанії «Укроборонсервіс». Зокрема, він ознайомиться з безпосередньою роботою згаданих з’єднань, інженерною технікою розмінування, спеціальним обладнанням для саперних робіт, отримає інформацію про порядок виявлення і знешкодження всіх типів вибухонебезпечних предметів, знайдених українськими військовими у Південному Лівані. 3-й окремий інженерний батальйон ЗСУ чисельністю 650 чоловік виконує завдання у складі Місії ООН в Лівані з 22 липня 2000 року. Основні завдання батальйону — розмінування мінних полів і автомобільних доріг, налагодження доріг і колонних шляхів, налагодження фортифікаційних систем і будівництво нових опорних пунктів підрозділів Місії.
Затримано «солдата удачі»
Співробітники управління з боротьби з організованою злочинністю УМВС у Кіровоградській області затримали Олександра Шекеню, відомого у кримінальному світі як «Полковник», і двох членів його угруповання. Учасник бойових дій в Афганістані, підполковник Шекеня вийшов у 1992 році на пенсію, закінчивши службу в ракетних військах у Забайкаллі. А вже наступного року його було оголошено у розшук за підозрою в скоєнні тяжких злочинів на території України і Росії. Встановлено, що він підтримував зв’язки з кримінальними авторитетами обох країн. Тактика розбійних нападів групи «Полковника» на автошляхах була оригінальною. Володіючи інформацією про перевезення в автомобілі значних сум, Шекеня підходив до пасажирів і показував автомобільний журнал, де у розділі «Злочини на автошляхах» була його фотографія, демонстрував фото зниклих безвісти і говорив, що це його рук справа. Довгий час співробітники УБОЗ ішли вслід за групою, відстаючи на день-два, а 5 серпня затримали її, при чому зловмисники вчинили опір. У Шекені вилучено папки з накопиченим матеріалом про досвід діяльності інших банд, які він ретельно вивчав і використовував у плануванні своїх операцій, а також цілий арсенал зброї. Після того, як чотири члени його банди опинилися у місцях позбавлення волі, «Полковник» почав створювати нове угруповання на території Кіровоградської області з метою здійснення розбійних нападів на підприємців. Завдяки роботі УБОЗ, цим планам збутися не вдалося.
Випуск газети №:
№141, (2002)Рубрика
День України