Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

10 липня, 00:00

Цього року планується оздоровити два мільйони дітей

Учора народні депутати України заслухали інформацію Кабміну про оздоровлення дітей цього літа. Як повідомила голова Держкомітету у справах сім’ї і молоді Валентина Довженко, в лiтнiй сезон 2002 року планується оздоровити близько двох млн. дітей. Як повідомляє Інтерфакс-Україна , на початку свого виступу В. Довженко зазначила, що діти в Україні почали хворіти частіше, ніж у попередні роки. Так, у 1999 році на 100 тис. дітей припадало 120 тис. захворювань, а 2001 року ця цифра досягла 122 тисяч. Тому Президент доручив Кабінету Міністрів розробити державну програму з оздоровлення дітей та знайти можливості для того, щоб у 2002 році значно збільшити кількість оздоровлюваних дітей. Голова Держкомітету також повідомила, що на перше липня 2002 року в Україні функціонують 12 тис. оздоровчих установ для дітей, зокрема, 852 заміські оздоровчі установи, 110 дитячих оздоровчих установ санаторного типу, 7,5 тис. пришкільних денних таборів, 2,5 тис. таборів праці і відпочинку. В. Довженко підкреслила, що для підвищення доступності оздоровлення дітей для всіх верств населення України Держкомітет у справах сім’ї і молоді, Кабінет Міністрів, Міністерство надзвичайних ситуацій знайшли можливості для здешевлення дитячих путівок, середня вартість яких цього року становить близько 300 грн. Зі слів голови Держкомітету, особливою проблемою є оздоровлення дітей, які потерпіли від наслідків чорнобильської катастрофи, їх на початок року в Україні нараховується 1,049 млн. Близько трьох тисяч з них мають інвалідність, пов’язану з наслідками аварії на ЧАЕС. На перше липня нинішнього року вже оздоровлено понад 72 тис. «чорнобильських» дітей. Зі слів Валентини Довженко, наступного року планується оздоровити «мінімум 50% дітей», тобто 3—3,5 млн. із 6,6 млн. дітей, які проживають в Україні.

Приватизуватимуть «шестирічками»?

Нову Державну програму приватизації в Україні, яку розробляє спеціальна робоча група, можливо, буде розраховано на шість років. Про це повідомив учора заступник голови ФДМ Юрій Гришан. За його словами, це питання ще дискутуватиметься. Він зазначив, що можливе продовження терміну викликане тим, що завдання, які стоять перед програмою, неможливо виконати за три роки, повідомляє Інтерфакс-Україна . Ю. Гришан підкреслив, що об’єктом приватизації повинні бути не окремі підприємства, а група чи окремі галузі. «Причому потрібно починати з галузей, які без залучення інвестицій загинуть. Насамперед — з сировинних та авіаційного комплексу», — додав заступник голови ФДМ. За його словами, до першого листопада документ має бути подано до Кабінету Міністрів, щоб Верховна Рада змогла його розглянути в грудні—січні. На розробку програми виділено 500 тис. грн. Згідно з чинною держпрограмою, 2000 року обсяги прибутків від приватизації мали становити $0,5 млрд., 2001 року — $1,5 млрд., 2002-го — $1 млрд. Однак ці показники не було виконано.

Місце служби — Південний Ліван

Сьогодні з Кам’янця-Подільського до Південного Лівану відправляється третій окремий інженерний батальйон полковника Знака. «Підрозділ пройшов підготовку у навчальному центрі нашого вузу. 232 миротворці виявили відмінні знання своєї справи у ході іспитів і заліків», — повідомив для «Дня» заступник начальника військово-інженерного інституту полковник Сопільник. Відбувається четверта ротація українських миротворців на випаленій сонцем землі Південного Лівану. Знешкоджено тисячі мін, снарядів, інших боєприпасів. «Цими ж літаками повернуться додому і з почуттям виконаного обов’язку представники третьої ротації», — продовжив полковник Сопільник. Він зазначив, що вслід за батальйоном полковника Знака вперше у світовій миротворчій практиці туди ж, до Південного Лівану, відправиться спеціальний загін вертифікації. У складі загону — цивільні люди. Вони мають досвід служби у так званих гарячих точках: «Це — сапери, водії, перекладачі, лікарі, серед яких і фахівці з військово-польової терапії». Виконуватимуть гуманітарні завдання — з розвідки мінних полів, інформування населення і таке інше. До складу загону вертифікації відібрано офіцерів запасу за конкурсом: «Бажаючих було дуже багато, з усієї країни з’їхалися. Звісно ж, перепустки дали найдостойнішим». За два роки миротворчої місії у Південному Лівані Україна одержала світове визнання і $42 мільйони США, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

З початку року Президент помилував бiльш нiж 300 засуджених

Президент України Леонід Кучма підписав указ про помилування 49 засуджених до позбавлення волі та інших мір покарання. При цьому враховувався характер скоєних злочинів, ставлення до скоєного, сімейний і матеріальний стан засуджених. За даними агентства Інтерфакс-Україна , з початку 2002 року Президент помилував понад 300 чоловік: у лютому — 64, на початку березня — 59, наприкінці березня — 37, у середині квітня — 40, наприкінці квітня — 36, наприкінці травня — 37, у середині червня — 44 засуджених.

«Палений» коньяк з дитячого садка

У Печерському районі столиці податківці виявили підпільний склад коньяків і вин нелегального виготовлення. Господар — мешканець Одеської області, спільно з громадянином Молдови двічі на тиждень поповнював сховище черговою тонною цього «пійла». Заповзятливому одеситові допомагали колишні працівники дитячого садка, що надали «постояльцям» не лише склад, але й місце проживання. Під час огляду податківці виявили в «дитячій дошкільній установі» близько двох тонн спиртних виробів, що виготовлялися в м. Рені й успішно продавалися в центрі Києва за 11 гривень за літр «коньяку» і не більше восьми гривень за «вино». Виїзні торговельні точки «нелегалів» відкрито з’являлися прямо на Липках. Тепер «виноробам» загрожує ст. 204 КК України, що передбачає до п’яти років позбавлення волі, повідомляє Олексій ВОЗНЮК з Головного управління податкової міліції ДПА України.

Раритет закопали

Руїни Російської вежі 17-го сторіччя, котрі знайдено наприкінці минулого тижня під час археологічних розкопок у Львові, міська влада вирішила знову засипати через дуже щільний графік ремонту вулиці Російської, заявив в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна начальник управління охорони історичного середовища львівської міськради Роман Дац. З його слів, археологи мають у розпорядженні на розкопки сьогоднішній день, а в середу зранку все буде засипано піском, і знахідку законсервують. Р. Дац заявив, що під час мощення вулиці на поверхні буде показано контур вежі, як це було зроблено неподалік, біля Успенської церкви. Керівник археологічних робіт Юрій Лукомський з Інституту українознавства Національної академії наук заявив агентству, що, за прогнозами археологів, під залишками валів 17-го сторіччя лежать оборонні вали 14-го сторіччя, тобто одні з найбільш ранніх фортифікаційних споруд у Львові. Однак замість скрупульозного дослідження, на яке археологи просили ще тиждень, їм дали тільки один день. Тому, зі слів Ю. Лукомського, у вівторок буде зроблено заглиблення у двох місцях руїн, щоб перевірити правильність припущень вчених про існування внизу кріпосних валів 14-го сторіччя.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати