Коротко / УКРАЇНА

Роз’їзд «Єдиної України» почався
На початку нинішнього тижня у парламенті буде створено фракцію Народно-демократичної партії, повідомив в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна у понеділок лідер НДП, народний депутат Валерій Пустовойтенко. З його слів, до фракції, як очікується, увійдуть майже 30 депутатів. А до фракції Партії промисловців і підприємців України (нагадаємо, її очолює прем’єр Анатолій Кінах) увійдуть 16—17 народних депутатів, повідомив агентству заступник глави ПППУ Микола Онищук. Питання про її лідера, — зауважив М. Онищук, — поки залишається відкритим. Микола Онищук також повідомив, що керівники політичних підгруп, які входять до фракції «Єдина Україна», домовилися подати офіційну заяву про створення своїх фракцій «спільно і в певний час». Він висловив думку, що це буде зроблено найближчими днями, можливо, у вівторок чи середу.
Спочатку парламент розпорядиться законодавчою «спадщиною»
За 12 пленарних засідань, які залишилися до кінця першої сесії Верховної Ради четвертого скликання, депутати планують розглянути 165 законопроектів. Усього ж, зі слів голови ВР Володимира Литвина, на сьогоднішній день на розгляді у парламентських комітетах знаходиться 328 законопроектів. Із них 118 залишилися «у спадщину» від парламенту 3-го скликання, а 14 документів визначено Президентом як невідкладні. Крім цього, на парламентському порядку денному звіт уряду про виконання бюджету-2001, слухання з питань бюджетної політики на 2003 рік, обговорення програми діяльності уряду та розгляд бюджетної резолюції на 2003 рік, — повідомляє агентство Інтерфакс- Україна. Згідно з попереднім порядком денним на поточний тиждень, у вівторок та середу Верховна Рада обговорюватиме бюджетні проблеми. У четвер парламентарії розглянуть пропозиції Президента до законів «Про погашення заборгованості iз зарплати та інших видів грошових виплат»; «Про внесення змін до Закону «Про оплату праці»; «Про внесення змін до Закону «Про державну допомогу сім’ям із дітьми». У п’ятницю Верховна Рада заслухає звіт Національної ради України з питань теле- і радіомовлення за 2001 рік.
Меценатiв нагороджено премією
Лауреатами премії імені Євгена Чикаленка 2001 року стали Станлі Пітерсон (Канада), Іван Шевців (Австралія) і Володимир Берсенєв (Україна). Цю премію, засновником якої є Ліга українських меценатів, було засновано 5 років тому. Її присуджують за самовіддану доброчинну діяльність, яка сприяє національному відродженню в Україні, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Ліги. С. Пітерсон, відомий благодійник iз Канади, пожертвував чималі кошти на багато різних акцій як у діаспорі, так і в Україні. Наприклад, його грошовий внесок у другий Міжнародний конкурс української мови імені Петра Яцика становив 55 тис. канадських доларів. Батька І. Шевціва, громадянина Австралії, добре знають не тільки у цій країні, але й скрізь, де живуть українці. Він передав до Богословської академії і Духовної семінарії Львова бібліотеку з 5 тис. томів, профінансував видання більше 30 українських книг, створив Фундацію свого імені в Українському Католицькому Університеті (Рим), яка фінансує видання наукових робіт, а також фінансово підтримує бідних студентів. В. Берсенєв — директор Інституту проблем болю у Києві, лікар-невропатолог вищої категорії, автор монографій та навчальних посібників. Інститут повернув до активного життя понад 30 тис. хворих. В. Берсенєв успішно лікує хвороби хребта, а також дитячий церебральний параліч. Багато ліків він закуповує на власні кошти. Премію ім. Є. Чикаленка буде вручено лауреатам напередодні Дня незалежності України.
Львівська інтелігенція — за примирення
Група з 30 львівських інтелектуалів звернулася з листом до президентів України і Польщі, в якому просить під час найближчої їхньої зустрічі, призначеної на 20—21 червня у польському місті Жешув, не встановлювати нової точної дати відкриття польського й українського військових меморіалів у Львові. «Ми переконані, що недружнє ставлення частини львів’ян, яке іноді випліскується у ксенофобські настрої, зовсім не представляє переконань більшості львівської громади, зацікавленої у всебічному розширенні контактів із зовнішнім світом, насамперед, iз Польщею і поляками, затвердженні доброго імені і кращих традицій свого міста, асоціює себе з гуманістичною спадщиною полікультурної і віротерпимої Європи, до якої ми завжди належали і будемо належати», — підкреслюється у листі. Лист, зокрема, підписали відомий дисидент, а нині віце- ректор Львівської Богословської академії Мирослав Маринович, представник Міжнародної амністії в Україні Андрій Павлишин, народний депутат України Тарас Чорновіл, історик Ярослав Грицак, поет Володимир Цибулько. Вони вважають дуже важливим, щоб питання про упорядкування поховань у Львові було «виведене з площини зведення історичних рахунків і було вирішено в дусі християнського єднання, як це і належить проблемі могил у країні, де більшість населення сповідує Всесвітнє християнство», повідомляє Інтерфакс-Україна. М. Маринович заявив, що для тих, хто підписав лист, важливі не технічні деталі, про які так багато говорять представники правих сил в Україні, а атмосфера об’єднання і примирення між двома народами, яка має панувати на такому заході.
Українські діти-інваліди оздоровлюються в Туреччині
Група дівчаток, сформована Всеукраїнським благодійним Фондом надії і добра, прибула вчора на місячний відпочинок до Туреччини. До її складу увійшли діти-інваліди з Київської області, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна у прес-службі МЗС у понеділок, українські діти отримають можливість оздоровитися і відпочити у літньому таборі, розташованому у престижному районі Стамбулу на узбережжі Мармурового моря. Культурно-оздоровча програма включатиме спортивні заходи, водні процедури, відвідування історичних і пам’ятних місць Стамбулу, а також участь в українсько-турецьких концертних і музичних вечорах, організованих силами дітей-інвалідів двох країн. Проведення цієї вже традиційної щорічної акції стало можливим завдяки сприянню Всеукраїнського Фонду надії і добра, мерії Стамбулу і дипломатичних установ України в Туреччині. У липні поточного року на базі мерії Стамбулу заплановано оздоровлення іншої групи українських дітей — хлопчиків, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС.
Випуск газети №:
№108, (2002)Рубрика
День України