Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

12 червня, 00:00

«Для докорів на адресу депутатів немає підстав»

За словами віце-спікера ВР Олександра Зінченка, у нинішньому парламенті організаційний період проходить набагато швидше, ніж у минулому, тому «для докорів на адресу депутатів немає підстав». У парламентських комітетах має бути максимум 30 депутатів, заявив також О. Зінченко в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна . При цьому він не виключив, що в одному з комітетів максимальна чисельність може бути встановлена на рівні 35 осіб.

На думку О. Зінченка, «формула 10–25 (ухвалені парламентом «нижня» й «верхня» рамки чисельності комітетів) не дає відповіді на всі запитання». Віце-спікер вважає, що якщо чисельність таких комітетів як бюджетний, паливно-енергетичний, фінансовий становитиме 27–30 осіб, це «не повинно зупинити законодавчий процес». Він також підкреслив, що не варто квапити депутатів з рішенням про негайний вступ у той чи інший комітет, оскільки «неправильне рішення може призвести до того, що всі чотири роки ми будемо неправильно будувати роботу Верховної Ради». О. Зінченко вважає неприйнятною «тактику лобіювання» інтересів груп і окремих депутатів щодо організації роботи комітетів. У зв’язку з цим віце-спікер нагадав, що, згідно з рішенням узгоджувальної ради, що відбулася в понеділок, мегафракції «Єдина Україна» й «Наша Україна» не повинні перевищувати своє представництво в комітетах більш, ніж на двi особи.

Біля готелю на моряків чекатиме жінка

Схоже, що будівельна лихоманка малих архітектурних форм має своє продовження не лише в столичних експериментах на невгамовному Майдані, але й вирушила на південь. Відразу три пам’ятники планується спорудити в Одесі цього року — жінці, яка зустрічає моряків, українському гетьману Богдану Хмельницькому і акторці Вірі Холодній. Як повідомив агенції Інтерфакс-Україна головний архітектор Одеси Володимир Глазирін, скульптуру «Жінка, яка зустрічає моряків» буде встановлено перед будівлею п’ятизіркового готелю «Одеса–Кемпінськи» на морському вокзалі. Скульптор Олександр Токарєв — автор монументів Олександру Пушкіну, Леоніду Утьосову та Сергію Уточкіну — зобразить жінку, яка дивиться в морську просторінь у надії побачити вітрильник з моряками, які повертаються додому. Хто вона і з якою метою чекає на моряків, «Дню» поки що невідомо. Можливо, в образі жінки буде щось від романтичної Ассоль, хоча, враховуючи почуття гумору одеситів, не виключені й інші, більш екстравагантні варіанти. «Цей рік буде «врожайним» на пам’ятники, — говорить В. Глазирін. — На початку вулиці Богдана Хмельницького буде встановлено пам’ятник великому українському гетьману, а на площі Віри Холодної буде зображено знамениту акторку німого кіно, яка померла в Одесі під час громадянської війни». Архітектурні зміни торкнуться і візитної картки Одеси — Потьомкінських сходів. По- перше, буде розібрано недобудований фунікулер, і сходи набудуть первісного вигляду. По-друге, буде зроблено капітальний ремонт східної стіни. Потьомкінські (Гігантські) сходи було збудовано 1841 року за проектом архітектора Ф. Боффо. Спочатку вони нараховували 200 сходинок, зараз — 192, їх розділено на 10 маршів по 20 сходинок кожен.

«Напруга» — у нормі

У заяві, направленій «Дню», прес-служба АТ «Сумиобленерго» розповіла про своє бачення i причини подій навколо компанії, які полягають у тому, що група акціонерів, котрі володіють більш ніж половиною акцій, ухвалила рішення навести елементарний порядок. У зв’язку з цим, прес- служба повідомляє, що робота всіх підрозділів і підприємств «Сумиобленерго» здійснюється у нормальному виробничому режимі. Інформація про недопуск в офісні приміщення «Сумиобленерго» членів правління не відповідає дійсності. Платежі компанії за всіма її зобов’язаннями здійснюються у колишньому режимі. Припинено тільки платежі із сумнівних операцій, пов’язаних з придбанням товарно-матеріальних цінностей, за фактом яких ведеться розслідування правоохоронними органами. У «Сумиобленерго» буде забезпечено високу трудову і технологічну дисципліну з метою недопущення збоїв у роботі обласної енергосистеми. На думку прес-служби, всі дії і висловлювання колишнього керівництва є не більше ніж спробою дестабілізувати ситуацію і не допустити відновлення контролю над обленерго з боку акціонерів і держави.

Територія самогубств

Вже не перший рік поспіль Сумська область утримує в Україні трагічне перше місце щодо кількості самогубств. Починаючи з 1996 року, позбавило себе життя майже 14 тисяч жителів Сумщини — стільки ж, скільки загинуло в Афганістані. Де криється причина того, що саме тут люди вбивають себе майже у 10 разів частіше, ніж, скажiмо, у Києві? Чому в сільській місцевості таких випадків спостерігається в 1,7 разу більше, ніж у містах? Ці та інші питання обговорювались на міжвідомчому семінарі з профілактики суїцидів, який відбувся нещодавно у Сумах. Щорічно в Сумській області реєструється до 600 самогубств. Досі тут фактично не було структури, яка б займалася безпосередньо цією проблемою. Але тепер на базі сумської міської лікарні номер 5 буде створено центр для людей, які намагались вчинити самогубство. У ньому працюватиме кабінет соціально-психологічної допомоги, кризовий стаціонар на 25 ліжок і телефон довіри. Це поки що третій суїцидологічний центр в Україні. Алла АКІМЕНКО, Суми

«Екологічний» фотопроект

12 червня в Івано-Франківському краєзнавчому музеї відкривається експозиція п’ятого національного фотоконкурсу «ПРИРОДА- 2002» — далебі, найбільш стабільного «екологічного» фотопроекту в Україні, який був започаткований у 1995 році. Цього разу на конкурс було подано 742 роботи, а до експозиції журі відібрало 88 фотографій. Перше місце присуджено Олені Мартинюк з Одеси за дві роботи («Пісок» і «Пташеня»), друге — Олексію Шпаку з Дніпропетровська за триптих «Гоління на молодика», третє — Олександру Супруну з Харкова за роботу «Сповідь урбаніста. Прогулянка». Дипломами Спілки фотохудожників України (відповідно першого, другого і третього ступенів) відзначено роботи Андрія Ковалевського з Краматорська (Донецька область), Сергія Шведенка з Запоріжжя і Андрія Філіпова з Харкова. Найкращою визнана колекція Харківської обласної організації Спілки фотохудожників України (СФХУ). Далі йдуть Кримська республіканська організація СФХУ і Запорізька обласна організація СФХУ. Кращим фотоклубом визначено «Бриг» з Севастополя. Ще ряд нагород присуджено співорганізаторами і спонсорами, повідомляє Ростислав КОНДРАТ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати