Коротко / УКРАЇНА
Президент відвідає збори блоку «За єдину Україну!»
Сьогодні у Києві відбудуться всеукраїнські збори активу виборчого блоку «За єдину Україну!», в яких планує взяти участь Президент України Леонід Кучма. Очікується, що Президент виступить перед учасниками зборів, серед яких будуть народні депутати, обрані від блоку, — повідомляє агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на штаб блоку. Крім того, на зборах із промовою виступить лідер блоку «За єдину Україну!», глава Адміністрації Президента Володимир Литвин. За інформацією штабу, на зборах обговорюватимуться, зокрема, підсумки виборчої кампанії та перспективи діяльності блоку.
Гряде компенсація вкладів: живим — 50 грн., мертвим — 150
Кабінет Міністрів ухвалив постанову про виплату 2002 року грошових заощаджень громадян України, вкладених до 2 січня 1992 року в установи колишнього Ощадного банку СРСР, які діяли на території України. Відповідно до постанови від 5 квітня, Державний Ощадний банк України повинен повернути заощаджень на загальну суму 500 млн. гривень, повідомляє ForUm. Зокрема, спадкоємцям вкладників, які померли в 1997—2002 роках і не отримали компенсацію в 1997—2001 рр., в межах решти проіндексованого вкладу буде видано 150 гривень на поховання — у відповідності зі статтею 8 Закону України «Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України» (усього планується видати 65 млн. «похоронних» гривень). Живим вкладникам безпосередньо буде видано 50 гривень кожному, якщо вказана сума не перевищує залишку проіндексованого вкладу. Усього на компенсацію «живим» вкладникам планується виділити 435 млн. гривень.
Microsoft оголосив п’ятимісячну «фору» комп’ютерним клубам
Корпорація Microsoft (США) з 8 квітня по 31 серпня не буде звертатися до правоохоронних органів України з проханням про проведення перевірок у комп’ютерних клубах та Інтернет-кафе з приводу порушення авторських прав. Крім цього, як передає Інтерфакс-Україна, згiдно зi словами керівника стратегічних проектів представництва компанії в СНД Євгена Данилова, у вказаний період компанія не буде ініціювати порушення карних справ, навіть у тому випадку, якщо правоохоронні органи у ході перевірок виявлять порушення авторських прав. Він також відзначив, що це перший випадок оголошення «тимчасового мораторію» у практиці захисту авторських прав Microsoft на території колишнього СНД. Представник Microsoft відзначив, що корпорація дає можливість клубам протягом п’яти місяців придбати ліцензії на програмне забезпечення, що використовується, а ініціатива Microsoft дозволить клубам спокійно працювати у «гарячий» літній сезон. Проте, повідомив Є. Данілов, дане рішення не є «страхівкою від перевірок міліції». Це, з його слів, пояснюється тим, що представники корпорації Microsoft мають дані про 150 карних справ, які порушено в Україні з приводу порушення авторських прав. З загальної кількості всього 5 справ було порушено не з ініціативи компанії. У той же час голова Всеукраїнської асоціації комп’ютерних клубів (ВАКК) Олександр Бернатович відзначив, досить часто представники Microsoft не володіють інформацією про перевірки, що проводяться правоохоронними органами. У жовтні минулого року управління по боротьбі з економічними злочинами (УБЕЗ) з ініціативи компанії Microsoft посилило контроль за використанням ліцензійного програмного забезпечення комп’ютерними клубами України. Наприкінці листопада минулого року міністр внутрішніх справ України зобов’язав керівництво УБЕЗ вивчити проблеми, що виникають при проведенні оперативних акцій iз припинення порушень у сфері інтелектуальної власності. У середині березня правоохоронні органи активізували перевірки комп’ютерних клубів, причому щодня в Україні перевірялося до десятка клубів, з яких один закривався. За оцінками ВАКК, в Україні працюють близько 3 тис. клубів.
Знову порушено питання про безпеку будівництва ядерних блоків в Україні
Група студентів — членів Громадського комітету національної безпеки України направила до Печерського місцевого суду позов до національної атомної енергогенеруючої компанії (НАЕК) «Енергоатом» з вимогою припинити будівництво блоків Рівненської та Хмельницької АЕС до отримання державної екологічної експертизи будівництва, повідомляє Інтерфакс-Україна. За словами координатора комітету Олексія Толкачова, у цей час будівництво здійснюється незаконно, порушуючи закон «Про охорону навколишнього природного середовища», який забороняє реалізацію програм, проектів і рішень без позитивного висновку державної екологічної експертизи. Крім цього, за словами О. Толкачова, у Міністерстві екології і природних ресурсів підтвердили відсутність державної експертизи. Згідно з інформацією, викладеною у листі міністра Сергія Курикiна, НАЕК подала комплекс матеріалів за оцінкою впливу на навколишнє середовище 2-го блоку ХАЕС, однак, Мінекології повернуло їх на доопрацювання з рядом зауважень. Крім того, за даними Громадської організації, проектна документація не пройшла пожежної, санітарно-гігієнічної експертизи та експертизи Держохоронпраці. У той же час, як заявив «Дню» виконавчий директор НАЕК iз соціальних питань Олександр Біліченко, проект було затверджено всіма потрібними інстанціями, у тому числі й міжнародними експертами. А подібний інцидент він пов’язує з відлунням передвиборних баталій.
Нагадаємо, що добудову АЕС у Рівному і Хмельницькому відновлено у 1998 році після мораторію, накладеного Верховною Радою у 1990 році. НАЕК «Енергоатом» у 2001 році направила на це будівництво 260 млн. грн. Готовність енергоблоків на ХАЕС-2 та РАЕС-4 оцінюється у 80—85%.
Парламент став старшим та «мужнішим»
Парламент нового скликання обновиться на 60% і буде більш професійним у порівнянні з минулим його складом. Про це повідомив вчора на круглому столі «Вибори-2002: програш чи шанс для демократії» завідуючий відділом Інституту соціології НАНУ Сергій Макєєв. За його даними, 40% народних обранців попереднього скликання потрапило до парламенту повторно, — у 1998 році таких було 33%. На думку соціолога, це може призвести до професіоналізації роботи ВР, повідомляє агенство Інтерфакс-Україна. С. Макєєв повідомив, що склад ВР нового скликання буде більш «чоловічим». За підрахунками, якщо парламент 1998 року складався на 92% із чоловіків та на 8% — з жінок, то в парламенті 2002 року така пропорція становитиме 94% та 6% відповідно. Крім того, нова ВР буде «старшою» за попередній парламент: якщо у минулому парламенті депутатів, старших 50 років, було 28%, то в новому — 46%. За інформацією соціолога, кількість підприємців у ВР залишилася незмінною — 21%. В той же час, збільшилася частка партійних працівників та робітників секретаріату: в 1998 році їх було 2%, а в 2002 році — 5%.
Випуск газети №:
№65, (2002)Рубрика
День України