Коротко / УКРАЇНА
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20020403/461-2-5.jpg)
Прийнято Державну програму зайнятості на 2001—2004 роки
Президент України підписав закон про затвердження Державної програми зайнятості на 2001—2004 роки. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на офіційний сайт Президента, закон набуває чинності від дня опублікування. Програма на період з 2001 по 2004 роки, прийнята парламентом 7 березня, пропонує механізм реалізації державної стратегії зайнятості населення, майже 4% якого офіційно є безробітним. Документ складається з семи розділів, у яких міститься інформація про економічний розвиток і зайнятість населення у 1997—2000 роках та основні напрями державної політики зайнятості на період з 2001 по 2004 роки, прогнозні параметри ринку праці, про законодавчу базу програми, а також механізми її реалізації. Крім того, до програми також входять щорічні прогнозні показники її реалізації.
П’яти міністрам і прем’єру доведеться вибрати
За попередніми даними, народними депутатами України можуть стати тільки 6 із 8 членів Кабінету Міністрів, які балотувалися на виборах у Верховну Раду, повідомляє Інтерфакс-Україна. Згідно даними ЦВК на вівторок, депутатами гарантовано можуть стати всі п’ять членів уряду, що балотувалися за виборчим списком блоку «За єдину Україну! — «прем’єр-міністр Анатолій Кінах (№2), віце- прем’єр Володимир Семиноженко (№8), міністри транспорту Валерій Пустовойтенко (№6), аграрної політики Іван Кириленко (№16), промислової політики Василь Гурєєв (№18). Крім того, депутатом може стати й міністр освіти і науки Василь Кремінь — №6 у списку СДПУ(О). Раніше ці кандидати не давали чіткої відповіді про те, чи будуть вони працювати в парламенті, чи залишаться в уряді. В той же час, вже точно відомо, що депутатами не стануть ні міністр екології і природних ресурсів Сергій Курикін — №4 списку Партії зелених України, оскільки ця партія не подолала 4-відсотковий бар’єр, а також міністр з надзвичайних ситуацій Василь Дурдинець, оскільки, за останніми даними, по його мажоритарному округу №73 (Закарпатська обл.) переміг самовисуванець Олександр Кеменяш. Крім цього, депутатами можуть стати голова Львівської обласної держадміністрації Михайло Гладій (№9 у списку «За ЄдУ!»), генеральний директор Державної адміністрації залізничного транспорту України Георгій Кирпа (№10), державний секретар Міністерства охорони здоров’я Сергій Шевчук (№27), голова Держкомітету зв’язку та інформатизації Станіслав Довгий (№33), а також голова Державного департаменту продовольства Міністерства аграрної політики Леонід Сватков (№36), що проходили по списку «За ЄдУ!». За списком СДПУ(О) також гарантовано може стати депутатом голова Державного комітету будівництва, архітектури і житлової політики Валерій Череп — №13.
У Донецьку все вдалося
Глава Донецької обласної державної адміністрації Віктор Янукович заявляє, що в області переміг блок «За єдину Україну!». «Вперше Донецька область, виступивши з такою великою командою, обрала 23 кандидатів-мажоритарників, яких підтримував блок «За єдину Україну!» Вперше у всіх містах міськими головами обрали якраз тих людей, яких рекомендував блок «За єдину Україну!,» — сказав учора на прес-конференції В. Янукович. При цьому він зазначив, що єдине місто, в якому переміг «самовисуванець» — Харцизьк, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. Усього в області обрано 8 нових мерів, у містах Донецьк, Авдієвка, Дебальцеве, Димитрове, Єнакієве, Костянтинівка, Селідове, Слов’янськ — нагадав губернатор. З його слів, «на дві третини» оновлено склад обласної ради та представництво області у Верховній Раді. Зі слів В. Януковича, у Донецькій області блок «За єдину Україну!» набрав майже 37% голосів, значно випередивши конкурентів. Хід передвиборної кампанії і день виборів В. Янукович назвав коректними. Кажучи про склад майбутнього парламенту, губернатор висловив думку, що блок «Наша Україна» буде представлено у ньому не однією, а декількома фракціями. В. Янукович вважає, що така конфігурація «багато в чому визначилася до виборів», оскільки у складі «Нашої України» об’єдналися представники як правих, так і центристських сил. «Щодо СДПУ(О) — зрозуміло, що ця партія матиме свою фракцію, і зрозуміло, що вона має лівоцентристський ухил, тобто вона близька до блоку «За єдину Україну!» — сказав В. Янукович.
Мороз у «тріумвіраті» сумнівається
Лідер Соціалістичної партії Олександр Мороз вважає важкодосяжним об’єднання у новій Верховній Раді його партії з блоками «Наша Україна» та Юлії Тимошенко. «Я думаю, таке об’єднання навряд чи вдасться», — заявив він «Українським новинам». Зі слів О. Мороза, він мало знайомий з блоком «Наша Україна», що вперше пройшов до Ради, і вважає блок неоднорідним. Разом із тим лідер СПУ відзначив готовність розглянути пропозицію про об’єднання. «Вона цікава, будемо дивитися», — сказав О. Мороз. Як уже повідомлялося, ідея такого об’єднання належить Юлії Тимошенко, яка передбачила, що її блок, «НУ» та СПУ за підтримки депутатів від мажоритарних округів змогли б сформувати у ВР більшість. Тимошенко намагалася зініціювати таке об’єднання ще минулого року для участі у виборах, однак лідер «Нашої України» Віктор Ющенко відмовився увійти до нього, вважаючи позицію Тимошенко та Мороза дуже радикальною.
Імпічмент парламенту не під силу
Результати парламентських виборів в Україні свідчать, що опозиційним силам не вдасться розпочати процедуру імпічменту Президента та законодавчо обмежити повноваження глави держави, — заявив учора в інтерв’ю телерадіокомпанії Бі-Бі-Сі директор Київського центру політології і конфліктології Михайло Погребинський. На його думку, для того, щоб розпочати процедуру імпічменту Президента Леоніда Кучми, не вистачить голосів партій і блоків, які готові за це голосувати («Блоку Юлії Тимошенко», Соцпартії та Компартії), навіть якщо прирахувати до них голоси блоку «Наша Україна». Разом з тим, наводить агентство Інтерфакс-Україна думку політолога, у парламенті може знайтися 300 голосів для внесення змін до Конституції, які б надали парламенту право формувати уряд. Крім вищезазначених політичних сил, за ці зміни могла б проголосувати і СДПУ(О), вважає М. Погребинський.
Випуск газети №:
№61, (2002)Рубрика
День України