Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

05 березня, 00:00

«Весна», сад, постаті...

Шевченківські дні, які щовесни спонукують до вшановування поета, тягнуть за собою цілу вервечку свят. Цього року неабияк відзначилася Міжрегіональна академія управління персоналом (МАУП), відкривши «Сад України». До численних скульптурних композицій, розкиданих по території навчального закладу, додалися ще п’ять потужних постатей української історії: Тарас Шевченко, Григорій Сковорода, Петро Могила, Богдан Хмельницький та Леся Українка. Встановили їх у фруктовому садочку академії; розмір нових робіт, відносно оригіналів, приблизно 1:1.

Відкриття «Саду» означилось високою присутністю першого всенародно обраного Президента України, голови Опiкунської ради МАУП Леоніда Кравчука, поета, почесного директора Інституту соціальних наук та міжнародних відносин МАУП Бориса Олійника, двох екс-міністрів закордонних справ Геннадія Удовенка й Бориса Тарасюка, представників посольств Алжиру, В’єтнаму, Індії, Молдови, Куби і Югославії. У своїх виступах гості говорили про важливість відродження національної культури. Зокрема, Борис Олійник закликав не піддаватися плачам «націонал-мазохізму», мовляв, які ми бідні й недолугі; «нам є чим пишатися» — сказав поет. Леонід Кравчук зазначив, що «ставиться широка мета — увічнити й ще раз звернутися до постатей, які славлять і є гордістю України. Вони підібрані так, щоб відзначити кожну сферу: політика, наука, культура, філософія, література. На цьому прикладі я хочу ще раз наголосити — яка багата наша нація, наш народ великими славетними постатями!» На запитання, яка фігура йому найбільше до вподоби, Леонід Макарович відповів, що «серед фігур мені найбільше подобаються жіночі». Геннадій Удовенко у свою чергу слушно застеріг господарів від надмірного захоплення скульптурними композиціями: «Не дай Бог, щоб тут було так забудовано, як на Майдані Незалежності...» Iнформацiю пiдготував Ігор ОСТРОВСЬКИЙ, «День».

Парламент: вибори понад усе

Сьогодні починається передостанній пленарний тиждень Верховної Ради нинішнього скликання. Природно, розраховувати на ефективну законотворчу діяльність «майже вже не депутатів» не випадає. Проте, з 5 по 7 березня парламент планує розглянути понад 90 питань, у тому числі два документи, визначені Президентом та урядом як невідкладні і першочергові.

7 березня — день прийняття рішень, і депутати повинні будуть визначитися стосовно більш ніж 40 питань, у тому числі щодо проекту постанови про створення тимчасової слідчої комісії для розслідування обставин порушення конституційних прав людини на таємницю телефонних розмов. У цей день також повторно розглянуться з пропозиціями Президента закони «Про Фонд державного майна», «Про внесення змін до Закону «Про господарські товариства», «Про військову службу правопорядку у Збройних силах України».

Ймовірно, робитимуться і спроби «прикинути» розстановку сил у майбутньому парламенті, про що, зокрема, свідчить декларацiя представникiв блоку «За єдину Україну!» — сформувати однойменне парламентське об’єднання на основі партій, що входять до цього передвиборного блоку.

Зі слів народного депутата Олександра Єльяшкевича, не обійдеться без ексцесів. У понеділок на погоджувальній раді депутатських фракцій О. Єльяшкевич зажадав провести у вівторок спеціальне засідання парламенту в зв’язку із оприлюдненням результатів американської експертизи «плівок Мельниченка». У іншому випадку, він «залишає за собою право на адекватні дії як у стінах Верховної Ради, так і поза нею». Підливає олію у вогонь і завзятий антимафіозі Григорій Омельченко, який експлуатує одну зі своїх улюблених тем — президентського імпічменту. Загалом законотворча ефективність парламенту дуже близька до нульової, повiдомляє Дмитро ЖИРЕНКО.

На Заході країни — «шоста хвиля підйому води»

Протягом минулих вихідних на території Західної України за добу випала декадна норма опадів — від 10 до 42 мм. Про це повідомила «Дневі» начальник відділу гідрологічних прогнозів Укргідрометцентру Вікторія Бойко. За її словами, велику частину опадів склали дощі, внаслідок чого практично на всіх постах було зафіксовано підйом води в річках. Зокрема, на одамбованих ділянках Тиси і Боржави рівень підйому води становив 1,5—3,9 м. Тим часом, за повідомленням прес-служби МНС, на Тисі поблизу Чопа вода може піднятися до 10,8—11 м «над нулем поста», а біля міста Тячів пiдйом води, можливо, сягне максимальних рівнів — 345—395 см. На інших відрізках Тиси, повідомляє прес-служба, триватиме підйом води на 0,5—2,5 м. Однак, зазначила В. Бойко, для цих ділянок таке становище — нормальне, а з небезпечних явищ, за її словами, зафіксовано лише виходи води на пойми. Проте це абсолютно не загрожує населеним пунктам, завірила вона. Незначне підвищення води було також зафіксоване на річках Івано-Франківської, Тернопільської та Хмельницької областей. За словами В. Бойко, враховуючи змінну погоду протягом лютого, це вже шоста хвиля підйомів води на річках західного регіону України за останній місяць, і небезпечних підйомів вже не очікується. Зумовлена така впевненість синоптиків, говорить гідролог, очікуваним зниженням температури, що дещо сповільнить опадання води. У той же час, незважаючи на такі оптимістичні прогнози, в Міністерстві з надзвичайних ситуацій України цілодобово працює оперативна група, а територіальні управління МНС привели в готовність всі необхідні сили. Пов’язані такі екстрені заходи, за словами консультанта МНС з прогнозування надзвичайних ситуацій природного характеру Наталі Токар, з тим, що в річницю повені можна чекати всього, «враховуючи капризи природи й перепади температури, треба бути готовими до всього», повiдомляє Михайло ЗУБАР, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати