Коротко / УКРАЇНА
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20020221/434-2-2.jpg)
Прем’єр-міністр відправив чиновників у передвиборну відпустку
Анатолій Кінах відправив у відпустку на час балотування до Верховної Ради міністра транспорту Валерія Пустовойтенка, голову державної комісії з питань оборонно-промислового комплексу Володимира Горбуліна, а також ще 24 урядових чиновників, — повідомляють Українські новини. Це рішення закріплене постановою Кабінету Міністрів. Як повідомлялося раніше, лідери НДП і «Демсоюзу» заявили, що не збираються йти у відпустку на час виборів.
Кабмін також вирішив відправити у відпустку лідера об’єднання «Жінки за майбутнє» Валентину Довженко, яка очолює Державний комітет з питань сім’ї і молоді, та двох її заступників. Крім того, вже відправлено у відпустку з цієї ж причини віце-прем’єр-міністра Володимира Семиноженка, міністра промислової політики Василя Гуреєва та міністра аграрної політики Івана Кириленка, міністра освіти і науки Василя Кременя і міністра з питань надзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідків чорнобильської катастрофи Василя Дурдинця. Крім вищезазначених держслужбовців на передвиборний відпочинок пішли ще 20 кандидатів у депутати. При цьому уряд доручив виконувати обов’язки міністрів держсекретарям міністерств, а керівників відомств — їхнім першим заступникам. Ще в січні Президент Леонід Кучма публічно запропонував піти у відпустку прем’єр-міністру Анатолію Кінаху та іншим членам уряду, які балотуються до Ради. Сам Кінах, який iде на вибори Ради за списками блоку партій «За єдину Україну», заявив про свою відмову, оскільки відповідає за якість роботи Кабінету Міністрів і результати розвитку економіки.
Лiдер СДПУ(о) зустрівся з послом Великої Британії
Учора відбулась зустріч голови Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) Віктора Медведчука та Надзвичайного і Повноважного Посла Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Роланда Гедлі Сміта. Ініціатором зустрічі виступив сам посол. Однїєю з основних тем розмови українського політика з іноземним дипломатом були парламентські вибори. Крім того, Віктор Медведчук ознайомив Роланда Гедлі Сміта з поглядами українських соціал-демократів на шляхи розвитку політичної системи України. Не ставлячи під сумнів основи президентсько-парламентської республіки, вони виступають за підвищення в найближчому майбутньому ролі парламентської більшості в формуванні уряду. Не залишились поза увагою і зовнішньополітичні питання. Есдеки за поступову інтеграцію до європейських структур, однак у питаннях військово-політичних залишаються прихильниками позаблокового статусу України. Що ж до вступу до СОТ, то СДПУ(о) не заперечує проти нього у принципі, але в цьому випадку частина вітчизняних підприємств може збанкрутувати, не витримавши конкуренції. Доки механізм таких гарантій не введено у дію, ставити питання про негайний вступ до СОТ передчасно, мовиться в прес-релізі СДПУ(о).
Литвин не хоче бути президентом
Глава Адміністрації Президента України, лідер блоку «За єдину Україну!» Володимир Литвин повідомив, що не має наміру бути лідером держави. Про це він заявив учора на прес-конференції у Тернополі. Дослівна його заява, як передає Україна.ru (www.ukraina.ru), звучить так: «Я не маю наміру бути лідером держави». При цьому голова АП зазначив, що «ходять чутки, що якщо Литвина розбудити вночі і спитати, чи хоче він бути Президентом, він скаже — ні, тому що він себе дуже добре контролює». Зі слів Литвина, він виробив набір критеріїв, яким повинен відповідати глава держави. Голова АП сказав, що до 1994 року він вивчав політику та лідерів, і багато працював у бібліотеках та архівах, а після 1994 року отримав можливість перевірити на практиці свої політичні спостереження. Після цього Литвин ще раз підкреслив, що не претендує на посаду глави держави, оскільки «весь час відкладав життя на завтра», а сьогодні «він не хоче більше відкладати життя на завтра». З його слів, необхідно думати про перспективу, займатися вихованням молоді, яка повинна прийти на зміну людям, що «вийшли із «Шинелі» Гоголя». Литвин сказав, що буде сприяти пошуку таких людей і буде підтримувати їхню активну участь як у бізнесі, так і в політиці.
Випуск газети №:
№34, (2002)Рубрика
День України