Коротко / УКРАЇНА
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20020212/427-2-3.jpg)
СДПУ(о) — за громадянське суспільство
«Взаємовідносини між двома країнами залежать від того, наскільки кожна із сторін розуміє внутрішньополітичні процеси, що відбуваються в іншій країні», — сказав учора на зустрічі з лідером СДПУ(о) Віктором Медведчуком посол США в Україні Карлос Паскуаль. З цієї причини в списку тем, що обговорювались на зустрічі, були не лише ті, що стосуються виключно україно-американських взаємовідносин як, наприклад, особливо актуальна на сьогоднішній день проблема захисту інтелектуальної власності та торгові санкції США по відношенню до України, а й внутрішня ситуація в Україні, зокрема, передвиборча кампанія, яка почалася 9 лютого, і перспективи побудови громадянського суспільства. Під час зустрічі Віктор Медведчук висловив надію, що торгові санкції США відносно нашої країни незабаром будуть відмінені, оскільки Україна робить реальні кроки для захисту інтелектуальної власності. Крім цього, зі слів лідера СДПУ(о), очолювана ним партія рішуче виступає за всебічний розвиток громадянського суспільства в Україні, а її парламентська фракція робила і робить все можливе для створення в нашій державі такого правового поля, яке б сприяло розвитку неурядових організацій. Інф. «Дня».
Мельниченко — новий хiд
Екс-майор держохорони Мельниченко, який переховується у США, спростовує заяву Міністерства закордонних справ України про його «демонстративну відмову від яких-небудь контактів з українськими дипломатами на території посольства», — повідомляє Інтерфакс-Україна. У заяві МЗС було сказано, що восьмого лютого біля будинку посольства України у Вашингтоні «було здійснено заздалегідь сплановану певними політичними силами провокацію», у центрі якої фігурував М.Мельниченко. У супроводі групи журналістів, які вели відеозйомку, він залишив біля входу до дипломатичної установи так зване особисте звернення стосовно нібито наполегливих спроб Міністерства юстиції США отримати матеріали горезвісного «касетного скандалу». При цьому М.Мельниченко демонстративно відмовився від яких-небудь контактів з українськими дипломатами на території посольства». «Немає сумнівів, що за цією акцією проглядається спроба певних політичних сил ускладнити відносини між Україною і США», — підкреслив, як повідомляє Інтерфакс-Україна, начальник прес-служби МЗС Сергій Бороденков.
За словами Мельниченка, він з метою особистої безпеки «був змушений зафіксувати» усе, що відбувалося біля посольства, на відеоплівку, яку згодом передав Миколі Рудьковскому (кандидат у депутати за партійним списком Соціалістичної партії України).
Україні, безумовно, необхідно зробити все, щоб, відповідно до чинного національного і міжнародного законодавств, справа про вбивство Г.Гонгадзе була передана до суду. І тільки суд буде визначати конкретний результат і рівень покарання тих, хто причетний до цієї трагедії, — сказав прем’єр-міністр України Анатолій Кінах на прес-конференції в понеділок у Києві, заявивши про неприпустимість того, щоб через цю трагедію «хтось зробив ту чи іншу політичну спекуляцію чи заробив дешеві, аморальні політичні дивіденди».
«Без компри і мата». І взагалі без нічого
Сьогодні, за повідомленням лідера блоку «Наша Україна» Віктора Ющенка, зробленим на прес-конференції минулої суботи, має розпочатися восьмиденне передвиборне турне Ющенка регіонами України. Поїздка, як було сказано, «з півночі на південь» має позначити старт офіційної агітаційної кампанії блоку.
Очікувати чогось іще, окрім особистого перебування самого Ющенка в різних населених пунктах, як виборцям, так і політичним спостерігачам навряд чи варто. Слова, які говоритимуться під час зустрічей із виборцями у регіонах, мають у цьому випадку навіть не вторинне, а третинне значення. Досить лише спробувати зрозуміти останню заяву Ющенка про те, що кризи в Україні немає, а є «проблема влади», якій той же Ющенко «не шкодує компліментів, коли та має рацію». Чи слід це розуміти так, що «проблема влади» полягає для «нашої України» у нестачі компліментів для неї?
Віктор Ющенко також у черговий раз поскаржився на «багатолику гідру дезiнформації», яка нібито «пустила корені» в Україні, що викликає бажання заспокоїти чесного політика. Залишки знань iз шкільного курсу біології підказують, що гідра коренів не пускає. Вона рухається, хоча не виключено, що саме з півночі на південь — за маршрутом знавців економіки, влади і біології. Одне втішає — в агітації блоку «НУ» не буде «ні компри, ні мата», що авторитетно підтвердив лідер блоку.
Якщо ж серйозно, то окрім показу глибоко симпатичного лідера, агітаційна поїздка «Нашої України» мала б роз’яснити прихильникам блоку в регіонах принципи, за якими на місцях відбувається блокування з представниками інших партій. У Києві цього пояснювати, здається, не треба. В підтримці «Нашою Україною» міського голови Олександра Омельченка, яка стала фактом минулого тижня, ніхто не мав сумнівів ще з 13 грудня. Микола НЕСЕНЮК.
Випуск газети №:
№27, (2002)Рубрика
День України