Коротко / УКРАЇНА
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20011213/4229-2-3.jpg)
СДПУ(о) сприятиме забезпеченню прав незрячих виборців
Лідер Соціал-демократичної партії (об’єднаної), перший віце-спікер Верховної Ради Віктор МЕДВЕДЧУК заявив, що СДПУ(о) має намір стежити за дотриманням виборчих прав усіх громадян України, в тому числі й тих, хто в силу певних фізичних вад буде змушений під час процесу голосування користуватися допомогою рідних чи сусідів, повідомляє агентство новин «Укрпартінформ». «У першу чергу це стосується наших незрячих співгромадян», — сказав він. На думку В.Медведчука, у законі про вибори народних депутатів є суперечності, які можуть призвести до ущемлення виборчих прав наших незрячих співвітчизників. Лідер СДПУ(о) вважає, що для забезпечення виборчих прав громадян з обмеженими фізичними можливостями Центральній виборчій комісії потрібно дати роз’яснення відповідних статей Закону про вибори і довести його до вiдома всіх дільничних виборчих комісій.
Спроба подолання гуманітарного дефіциту
14 грудня у Харкові відбудеться українсько-російський форум економічної співпраці за участю президентів Леоніда Кучми та Володимира Путіна. Важливість заходу підкреслив, зокрема, віце-прем’єр- міністр України Володимир Семиноженко, який очолював офіційну українську делегацію на переговорах у Москві, що відбулися днями. Коментуючи результати зустрічі, В. Семиноженко зазначив, що розмова була дуже змістовною та конкретною: «З Росією ми —добрі сусіди і хочемо співпрацювати в різних галузях та сферах з обопільною вигодою, залишаючись при цьому незалежними та самостійними державами в усіх своїх рішеннях». Однак на думку віце- прем’єр-міністра, поки що існує дефіцит міждержавних договорів, особливо в гуманітарній та соціальній сферах. Необхідність поглиблення співпраці зумовлює й той факт, що обидві країни мають велику кількість етнічних сусідів. «Сьогодні, за офіційними даними, в Росії живе 4,5 мільйона українців, а в дійсності це 11-12 мільйонів; в Україні — 11 мільйонів росіян. Це найбільші діаспори в обох країнах. І — великий потенціал для розвитку цивілізованого діалогу між двома незалежними державами на спільному шляху до європейської інтеграції», — переконаний Володимир Семиноженко. Він також повідомив про конкретні проекти, що знайшли обопільне схвалення: створення у Москві філії Київського національного університету, організацію в Росії українських класів та шкіл, радіо- і телепрограм українською мовою, проекти у галузі високих технологій та обміну студентами. Нагадаємо, що наступний рік Росія проголосила «Роком України», а 2003 рiк в Україні пройде під гаслом «Року Росії».
«Контрасти» відкривають музику Ф.Якименка
Завтра в Національній філармонії України відбудеться вечір прем’єр, на який запрошують слухачів музиканти Київського камерного ансамблю «Контрасти». Дебют цього колективу відбувся нинішньої весни і буквально з перших концертів сподобався публіці. Адже кредо ансамблю — виконувати маловідомі твори самих різних стилів і жанрових напрямів: від класики до сучасності. За словами художнього керівника «Контрастів» Євгенії Басалаєвої, вони включають до програми не тільки «перлини» камерної музики, але й абсолютно нові твори. На цей раз слухачi ознайомляться з творчістю прекрасного українського композитора, піаніста і диригента Федора Якименка, якого добре знають за кордоном, але не на батьківщині. Критики називали маестро яскравим представником модернізму початку ХХ століття. Він — автор симфонічних поем «Янгол», «Легенда», опери «Фея снігів», оригінальних обробок народних пісень, першого українського підручника «Практичний курс гармонії». Якименко народився в Харкові в 1876 році. Закінчив Петербурзьку консерваторію (класи Римського-Корсакова і Лядова). В кінці 20-х рокiв емігрував у Францію, багато гастролював країнами Європи.
— Його музика настільки світла, що в неї неможливо не закохатися, — зiзналася Євгенія Басалаєва. — Федір Якименко помер у Парижі в самому кінці війни, і буквально на наступний день величезний архів музиканта безслідно зник. Його не знайдено досі. Наш концерт — данина пам’яті маестро. У ньому прозвучать його кращі твори. Я задумала вечір, як літературно-музичну композицію, щоб слухачі трохи дізналися про Федора Степановича як про неординарну людину і творця. Спробувала передати дух тієї епохи, в якій творив музикант, підібрала вірші символістів: Плужного, Зерова, Олеся. Їх прочитає актриса Раїса Недашкiвська. Романси виконає солістка Національної опери України Ірина Даць (сопрано).
У другому відділенні концерту будуть виконані твори Кароля Шимановського «Міфи» і відбудеться ще одна прем’єра для українських меломанів — Фортепіанний квінтет Миколи Метнера. Цей твір він створював практично все життя і закінчив за рік до смерті.
Iнформацiю пiдготувала Тетяна ПОЛІЩУК, «День».
Випуск газети №:
№229, (2001)Рубрика
День України