Коротко / УКРАЇНА
МВФ врахував радикальне поліпшення економічної ситуації в країні
Лідер СДПУ(о) Віктор Медведчук переконаний, що Міжнародний валютний фонд, приймаючи рішення про продовження співпраці з Україною за програмою розширеного фінансування EFF, брав до уваги кардинальне поліпшення економічної ситуації в країні. Про це він сказав в інтерв’ю УНІАН, відповідаючи на запитання, чим можна пояснити позитивне рішення МВФ про виділення Україні $375 млн. В.Медведчук зазначив, що МВФ неодноразово заявляв про свою позицію: рішення про виділення кредитів визначається економічною політикою керівництва країни, її уряду та Верховної Ради. Лідер СДПУ(о) навів високі економічні показники України, досягнуті в 2001 році: за перші 8 місяців ВВП збільшився на 10,8% порівняно з відповідним періодом минулого року, зростання промислового виробництва становило 16,9%; золото-валютні резерви Нацбанку на кінець серпня становили $2315 млн. — разом iз очікуваними траншами МВФ — це рекордно високий рівень за останні 4 роки. Ці результати досягнуті за рекордно низького рівня інфляції — 3,3%, підкреслив В.Медведчук, нагадавши, що минулого року рівень інфляції становив 25,8%. На його думку, все це свідчить про радикальне поліпшення економічної ситуації порівняно з попереднім роком. «Додайте до цього конструктивну співпрацю уряду і Верховної Ради, що намітилася, і пригадайте, як йшли справи півроку тому, коли урядом керував Віктор Ющенко. Переконаний, що експерти МВФ не могли не звернути уваги на все це», — підкреслив лідер СДПУ(о) .
Президент доручив знизити ціни на хліб
Президент України Леонід Кучма доручив прем’єр-міністру Анатолію Кінаху, голові Ради міністрів Криму, головам обласних Київської та Севастопольської міських адміністрацій забезпечити зниження цін на хліб відповідно до реального зменшення цін на зерно урожаю 2001 року, повідомляє Інтерфакс-Україна. Про виконання даного доручення необхідно доповісти до 10 жовтня. «Враховуючи стан споживчого ринку і купівельної спроможності населення, вважаю зволікання у розв’язанні цього питання в умовах високого врожаю і поліпшення економічної ситуації соціально неприйнятним», — говориться у дорученні Президента.
Експорт насіння соняшника скоротився у 24 рази
Україна в липні поточного року експортувала в 24 рази менше соняшника, ніж у липні-2000, — 1,6 тис. тонн на суму $3,6 млн. (у липні-2000 — 38,7 тис. тонн соняшника на суму $6,7 млн.). Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомили в асоціації «Укроліяпром». На думку спеціалістів асоціації, зниження обсягів експорту насіння цієї культури пов’язане iз сезонним зменшенням пропозиції на внутрішньому ринку і активним вивозом соняшника на початку року в обхід сплати експортного мита. За даними асоціації, з вересня 2000 року по липень 2001 з України було вивезено 1,025 млн. тонн соняшника, тоді як за аналогічний період 1999—2000 років — 403,7 тис. тонн.
Електроенергія для населення знову подорожчає?
Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) України вважає за необхідне підвищити тарифи на електроенергію для населення на 17% — з 15,3 коп. (з ПДВ) до 18,5 коп. за кіловат/годину. Про це повідомив під час «телефонної лінії» у вівторок голова Нацкоміс і ї Юрій Продан. За його словами, зараз тарифи для населення компенсують собівартість електроенергії на 70% і газу — на 53%. Близько 80 млн. грн. на місяць «лягає» на оптовий тариф як компенсація втрат обленерго від реалізації електроенергії населенню нижче за собівартість», — констатував Ю.Продан. На його думку, підвищувати тариф для населення треба поетапно, приблизно на 4% щоквартально, щоб досягнути хоча б 80% рівня собівартості електроенергії. Розв’язання цього питання пов’язано також з нарахуванням пільг і субсидій для населення: за інформацією голови НКРЕ для компенсації підвищення тарифів з держбюджету на адресні пільги і субсидії повинно бути направлено 67 млн. грн., на додаткові виплати бюджетним установам — 4,3 млн. грн. і в регіони — 3,9 млн. грн., інформує УНІАН.
Випуск газети №:
№174, (2001)Рубрика
День України