Коротко / УКРАЇНА
Україна — ЄС: ялтинська спроба
Реалізації Угоди про партнерство і співпрацю між Україною та Європейським Союзом буде приділено найбільше уваги на черговому, п’ятому, саміті «Україна-ЄС» 10—11 вересня у Ялті. Як повідомили у вівторок на брифінгу в МЗС країни, на саміті, зокрема, будуть обговорюватися питання економічної співпраці між Україною та ЄС, політичного діалогу, співпраці у сфері юстиції та внутрішніх справ, у галузі енергетики та охорони навколишнього середовища. Важливе місце на саміті буде відведене питанням здійснення програми інтеграції України в ЄС, повідомляє Інтерфакс-Україна. Очікується, що у заході візьмуть участь Президент України Леонід Кучма, прем’єр-міністр Бельгії, яка головує в ЄС, Гі Вергофстадт, міністр закордонних справ Бельгії Луї Мішель, Генеральний секретар ЄС, верховний представник з питань зовнішньої політики та безпеки Хав’єр Солана, а також голова Єврокомісії Романо Проді.
Чия «Україна», парламент спробує розібратися у вересні
Вчора Верховна Рада затвердила розклад засідань парламенту на вересень. Як передає УНІАН, «за» проголосували 263 народних депутати із 386, зареєстрованих у залі. За пропозицією депутатів, постанова про розклад засідань, автором якої є голова ВР Іван Плющ, доповнена ще деякими питаннями. Зокрема, у вересні буде заслухано звіт голови тимчасової слідчої комісії, яка з’ясовує причини, що призвели до кризи банк «Україна» Віктора Короля, а також інформацію з даного питання голови Національного банку України Володимира Стельмаха.
Верховна Рада вирішила звернутися до Президента з вимогою звільнити з посади Вадима Долганова
Верховна Рада України вчора прийняла за основу, але не змогла ухвалити в цілому проект постанови про висвітлення діяльності роботи парламенту на Національному радіо у повному обсязі. Як передає кореспондент УНІАН, депутати прийняли за основу проект постанови «Про порядок висвітлення роботи 8-ї сесії ВР України», внесений представниками фракції КПУ, врахувавши у ній більшу частину пунктів проекту постанови народного депутата Віталія Шевченка. Так, у проекті враховано пропозиції В. Шевченка щодо розгляду звіту Нацради України з питань телебачення і радіомовлення за 2001 рік до 20 листопада 2001 року. Також проектом пропонується звернутись до Президента України з вимогою звільнити з посади керівника Національної телекомпанії України Вадима Долганова і здійснити ротацію двох членів Нацради з питань телебачення і радіомовлення, призначених Верховною Радою.
Почалися навчання «Козацький степ-2001»
Позавчора у Стенфорді, у Великій Британії, почалися тристоронні українcько-польсько-британські польові навчання «Козацький степ-2001». Темою маневрів традиційно визначено проведення миротворчої операції багатонаціональним батальйоном з підтримки миру в зоні конфлікту. Ідея «Козацького степу» виникла у 1996 році під час зустрічі міністрів оборони України, Великої Британії та Польщі за ініціативою української сторони. Наступного ж року Україна приймала учасників перших навчань на полігоні «Широкий лан». Як повідомили «Дню» в прес-службі Міністерства оборони України, в цьогорічних навчаннях від Збройних Сил України бере участь рота 95-ої окремої аеромобільної бригади Північного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України у складі 100 військовослужбовців. Загалом же Україну представлятимуть 128, Велику Британію — 120 і Польщу — 36 військовослужбовців. Очікується, що 11 вересня, під час активної фази навчань, за їх ходом спостерігатимуть глави оборонних відомств країн-учасниць: Міністр оборони України, генерал армії України Олександр Кузьмук, Державний секретар з питань оборони Великої Британії пан Джефрі Хун та Міністр національної оборони Республіки Польща Броніслав Коморовські.
Приплив відпочивальників підвищив ціни в Криму
Як повідомила «День» прес-служба Ради міністрів Криму, за даними статистики ціни на продовольчі товари в Криму за 7 місяців поточного року підвищилися на 7,6 відсотка, це на 3,2 відсотка більше, ніж пересічно на Україні. Так, вартість набору з 22 основних продуктів харчування в середніх цінах липня в Криму становила 152,95 гривень, в той час, як пересічно на Україні — 135,24 гривні. Кримський продовольчий «кошик» на 12,1 відсотка дорожчий, ніж середньоукраїнський. Причиною такого явища є звичайне підвищення цін у курортних регіонах через приплив великої маси людей з відкладеними раніше на відпочинок грошима, які інтенсивно викидаються на ринок. Однак це ставить у складне становище тих місцевих мешканців, прибутки яких не залежать від зовнішніх чинників підвищення цін у регіоні. Так, середньомісячний прибуток на душу населення в автономії в першому півріччі 2001 року становив лише 114,68 гривень, і він не забезпечує можливості придбання продовольчого набору за мінімальними фізіологічними нормами споживання. Виходячи з цієї ситуації, прем’єр-міністр Криму Валерій Горбатов доручив Міністерству економіки автономії розробити заходи щодо зниження впливу негативних цінових процесів на стан соціальної обстановки в автономії і зниження напруженості в споживчій сфері. Зокрема розглядається можливість запровадження тимчасового державного регулювання цін на окремі види продовольчих товарів, як це має місце в інших регіонах країни. Без цінового регулювання цього літа навіть хліб, незважаючи на високий урожай, не був знижений у ціні. Одночасно приймаються заходи щодо формування оптимального внутрішнього споживчого ринку і насичення його продукцією вітчизняного виробництва, створення здорового конкурентного середовища, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО.
Випуск газети №:
№158, (2001)Рубрика
День України