Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

08 лютого, 00:00

Вірастюк і Силантьєв читали дітям казки

Двоє видатних українських спортсменів — Денис Силантьєв та Василь Вірастюк — у Львові взяли участь у Марафоні читання «Розкажи дитині казку»: в садочку №43 вони читали дітям казку про Динозаврика (Силантьєв) та про Метелика (Вірастюк) із книги «Чудеса маленького міста». Мета акції — не лише заохочувати серед дітей читання книжок, а й пропагувати здоровий спосіб життя та зайняття спортом і фізичним вихованням.

Заради відродження чорнобильської зони

Минулої суботи в Житомирі розпочалися зустрічі представників неурядової громадської організації «Чорнобиль-Тюбу» (Японія) із українськими партнерами по благодійному проекту «Ріпак для відродження Народицького району», який фінансується японською стороною (в числі №151 від 26 серпня 2010 року «День» про нього писав). Член ради «Чорнобиль-Тюбу», професор університету Йокаїчі пан Масахару Кавата та директор пан Томіо Хара в Житомирському національному агроекологічному університеті обговорили з його проректором, професором Іваном Грабаром та директором Науково-дослідного інституту регіональних екологічних проблем цього вишу доцентом Миколою Дідухом результати четвертого етапу даного проекту. Гостей насамперед цікавило, як просуваються практичні аспекти його втілення. М. Дідух відзначив, що робота над розробкою рекомендацій із ведення землеробства на землях Житомирщини, забруднених після аварії на Чорнобильській АЕС радіоактивними елементами, перебуває на завершальній стадії. Під час візиту членів організації «Чорнобиль-Тюбу», який триватиме близько тижня, у Народичах за участю інших учасників проекту — Житомирського благодійного фонду «Заложники Чорнобиля» та місцевої влади, експертів з інших країн, зокрема Швейцарії, — пройде також міжнародний семінар із впровадження в районі енергозберігаючих технологій виготовлення біодизеля з ріпаку, вирощеного на забруднених територіях, і отримання біогазу з використанням ріпакової соломи, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.

Підприємства Львівщини обурюються, що їх усунули від підготовки до Євро-2012

Як повідомляє portal.lviv.ua, підприємства Львівської області незадоволені тим фактом, що їх не залучають до підготовки до Євро-2012. На сьогодні лише Львівський автобусний завод одержав велике державне замовлення на виготовлення двох тисяч автобусів та тролейбусів, проте майже всі комплектуючі для транспорту замовляють за кордоном, а не у вітчизняного виробника. На думку представників галузі машинобудування, державна цільова програма підготовки до чемпіонату мала б передбачити залучення українських підприємств з виготовлення комплектуючих. Про це йшлося під час обговорення теми «Які львівські підприємства можуть якісно виконувати замовлення для Євро-2012?». За словами директора підприємства ТзОВ «Компанія «ВЕЕМ-Металавтопром» Богдана Шевціва, їхнє підприємство могло б для ЛАЗу виробляти різні види крісел. Це дало б змогу створити понад сотню робочих місць на підприємстві та ще на 11-ти підприємствах, які виготовляють комплектуючі для «ВЕЕМ-Металавтопром». Проте рішення про залучення субпідрядних підприємств для виготовлення комплектуючих до автобусів приймає замовник — це або Кабмін, або Львівська міська рада (яка також замовила ЛАЗу міські автобуси). Відтак, обласне об’єднання організацій роботодавців Львівщини наполягатиме, щоб Львівська міськрада звернулась до Кабміну з офіційною пропозицією про такий соціально-економічний підхід. Міська рада також могла б офіційно та публічно рекомендувати вже визначеним урядом підприємствам-підрядникам Євро-2012 для співпраці залучати ті львівські підприємства-субпідрядники, які б гарантували і високу якість роботи, і велику кількість новостворених робочих місць.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати