Коротко / УКРАЇНА
Держсекретарям дозволили бути міністрами
У разі тимчасової відсутності міністра (відрядження, хвороба, відпустка та інші поважні причини) його обов’язки виконує державний секретар міністерства. Це визначено постановою уряду України від 9 серпня, передає Інтерфакс-Україна. Однак держсекретар у цей період не має повноважень звітувати перед Верховною Радою про роботу в довіреній сфері управління, визначати політичні пріоритети та стратегічні напрями роботи міністерства, вносити з власної ініціативи питання на розгляд Кабінету Міністрів і ухвалювати рішення на його засіданнях.
Посол Паскуаль диверсифікує контакти
За неофіційною інформацією, за ініціативою посла США в Україні Карлоса Паскуаля відбулася його зустріч з одним iз лідерів СДПУ (о), депутатом ВР України Григорієм Суркісом. Відповідно до дипломатичного етикету, тема бесіди не розголошується. Втім, сам по собі факт зустрічі може свідчити про певні зміни в підходах американської адміністрації до української політики, в якій СДПУ (о) відіграє не останню роль.
Запроваджується матеріальний стимул для вивчення української мови та літератури
В Україні засновано щомісячну стипендію Кабінету Міністрів для переможців Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури. Цю стипендію засновано «з метою підвищення престижу української мови у підростаючого покоління, виховання поваги до літературної спадщини українського народу», зазначається в постанові уряду від 9 серпня. Документом встановлено, що щороку до 1 вересня терміном на один рік буде призначатися 27 таких стипендій — для одного представника від кожного з 25 регіонів країни, а також Києва і Севастополя. Стипендію встановлено в розмірі, передбаченому для студентів вузів 3-го і 4-го рівнів акредитації, які вчаться на «відмінно» з коефіцієнтом 2,5, що становитиме 132,5 грн.
Десять учнівських стипендій Президента України ім. Т.Шевченка за особливі успіхи у вивченні української мови та літератури, встановлені раніше, передбачають щомісячні суми в розмірі 185,5 грн. Обидва різновиди стипендій виплачуватимуться, починаючи з вересня поточного року.
Експерти ООН: перетворення в Україні проходять в умовах зміцнення демократії
Експерти ООН відзначають, що в Україні триває процес глибоких перетворень в усіх сферах життя суспільства. Він відбувається в умовах зміцнення демократії та поваги до фундаментальних прав і свобод людини. Таку думку було висловлено під час 59-ї сесії Комітету ООН з ліквідації расової дискримінації (КЛРД), що проходила 9—10 серпня у Женеві, де було розглянуто 15-ту та 16-ту доповіді України про виконання положень Міжнародної конвенції з ліквідації усіх форм расової дискримінації, повідомляє УНІАН. На думку членів Комітету, представлення доповіді України було конструктивним. Відзначалось наведення делегацією України об’єктивної інформації щодо сучасного стану справ в Україні з питань компетенції Комітету, зокрема, забезпечення прав національних меншин в соціально-економічній, культурній та релігійній сферах. Члени Комітету висловили рекомендації щодо формату наступної доповіді України та деяких аспектів, які варто було б врахувати при її підготовці.
Держкомрезерв стане матеріальною опорою МінНС
Посилити діяльність Держкомрезерву в особливі періоди, тобто в умовах техногенних і екологічних катастроф, закликав у понеділок прем’єр-міністр Анатолій Кінах новопризначеного керівника цього відомства Володимира Куратченка, представляючи його керівництву комітету. При цьому Держкомрезерв, за словами А.Кінаха, повинен демонструвати й уміння працювати в умовах, коли в Україні формується ринкова інфраструктура економіки. Як пояснив прем’єр, Держкомрезерв повинен ефективно й чітко працювати в умовах надзвичайних техногенних загроз, які існують у зв’язку зi значним зносом основних фондів тих чи інших об’єктів або структур. Він повинен «у стислі терміни» реагувати на такі катастрофи й швидко та ефективно приходити на допомогу населенню країни при техногенній або екологічній катастрофі, повідомляє Інтерфакс-Україна. А.Кінах заявив, що цей держкомітет повинен ухвалювати рішення щодо захисту національного товаровиробника в умовах несумлінної конкуренції.
Арештовано медиків, які незаконно трансплантували людські органи
Співробітники Управління боротьби із організованою злочинністю Львівського обласного управління внутрішніх справ виявили групу медиків, які займалися незаконним продажем людських органів. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомили у Центрі громадських зв’язків УМВС України у Львівській області. У цей час, за даними правоохоронців, арештовано 3 особи. Правоохоронні органи мають вагомі підстави підозрювати, що ці люди вирізали нирки у потерпілих у дорожньо-транспортних пригодах, і перепродували їх за межі області. Поки що правоохоронні органи не повідомляють, працівники якої саме медичної установи входили до складу цієї групи, однак не виключають, що незабаром у цій справі з’являться нові арештовані. Порушено карну справу.
Нацрада України з питань телебачення і радіомовлення оскаржить рішення Арбітражного суду Києва
Учора Господарський арбітражний суд Києва виніс рішення з позову Державного комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Київ» до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення ТРК «Київ» про видачу ліцензії на мовлення на 30-му телеканалі. Суд зобов’язав Нацраду «видати позивачеві ліцензію на право користування 30-м телеканалом». Виходячи з того, що суд не врахував клопотання представника Ради вирішити питання поза судом і відкласти засідання до повернення членів НРТР з відпусток, а також небажання розібратися у регламенті (регламент Нацради суддя побачила вже під час судового засідання), рішення суду буде оскаржено — повідомили «Дню» представники Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
Випуск газети №:
№144, (2001)Рубрика
День України