Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

21 липня, 00:00

До 1 вересня амністують 35 тисяч ув’язнених

Президент України Леонід Кучма підписав ухвалений Верховною Радою закон «Про амністію». Документ набирає чинності від дня його опублікування і підлягає виконанню до 1 вересня 2001 року, повідомляє управління інформації та зв’язків з громадськістю Адміністрації Президента. Цей закон Верховна Рада України прийняла 5 липня у зв’язку з 10-ю річницею проголошення незалежності України. Передбачається, що амністія торкнеться 35 тис. осіб. Зокрема, пропонується звільнити від покарання жінок, засуджених за злочини, які не є тяжкими, на строк до 5 років включно. Виконання закону покладається виключно на суди, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. При цьому питання про застосування амністії суд вирішує з власної ініціативи, з ініціативи прокурора, органів дізнання та попереднього слідства, органу або установи виконання покарань, а також обвинувачених, підсудних або засуджених. Питання про застосування амністії розглядається судом, у віданні якого знаходяться справи та матеріали про злочин; а також судом, який виніс вирок.

У західних регіонах України хворіють на кір та коклюш

Рік, який, згідно з указом Президента України, був оголошений роком охорони здоров’я, підійшов до екватора. Учора в міністерстві охорони здоров’я відбулося підсумкове засідання колегії міністерства. На думку міністра охорони здоров’я Віталія Москаленка, порівняно з роком минулим, певні успіхи вже є. В основному вони пов’язані з законодавчою базою: «Ми, нарешті, прийшли з парламентом до консенсусу, і підтвердження цьому — цілий ряд нових законів і законопроектів» — відзначив міністр. Найважливішим з них, на його думку, був Закон України «Про боротьбу із захворюванням туберкульозом», а також прийняття у першому читанні проекту Закону «Про обов’язкове медичне страхування». Недавно затверджена програма з покращання репродуктивного здоров’я населення вже встигла, як виявилося, принести свої перші плоди: знизився показник дитячої смерті (якщо у 2000 році, він становив 12,3% на тисячу новонароджених, то зараз —10, 9%), а також уперше за останні 10 років рівень материнської смертності не перевищив 20 на сто тисяч народжених живими. Правда, таким оптимізмом не може похвалитися перший заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ольга Бобильова, зi слів якої епідеміологічна ситуація в країні не покращилася. Крім таких глобальних проблем як ВІЛ/СНІД і туберкульоз, спостерігається збільшення захворюваності на кір та коклюш, особливо у Західному регіоні України (Закарпатській, Львівській, Волинській, Івано-Франківськiй та Тернопільськiй областях), на які припадає 81% цих захворювань по країні. Стабільно тривожною залишається ситуація з рівнем захворюваності на сальмонельоз, вірусний гепатит і дизентерію, а також, незважаючи на те, що цього року, на щастя, випадків захворювання холерою зареєстровано не було, збільшилося виділення холерних вібріонів, що вимагає, за словами Ольги Бобильової, вдосконалення протихолерних заходів, повiдомила Оксана ОМЕЛЬЧЕНКО , «День».

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення: інформація з перших рук

Цього тижня побачив світ перший номер журналу «Вісник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення». Враховуючи, що згідно із звітом Нацради за 2000 рік в Україні зареєстровано майже 800 телерадіоорганізацій, а тираж видання становить 1000 примірників, запитуваність «Вісника» забезпечена спочатку. Представляючи журнал, голова Нацради Борис Холод повідомив, що у ньому будуть публікуватися рішення цього органу, інформація про конкурси на право користування каналами та частотами мовлення і т.iн. За словами пана Холода, завдяки цьому виданню можна буде знайомитися з життям телерадіокомпаній загалом. Уже в першому номері журналу представлені такі рубрики, як: «Слово керівнику», «Ліцензування», «Регіони», «Міжнародні контакти», «Історія» та ін. Крім того, опубліковані привітання журналу Президента України та голови Верховної Ради, а також представлені усі члени Нацради.

«Вісник» виходитиме з періодичністю один раз на два місяці. Як відзначив перший заступник голови Нацради Микита Потураєв, журнал буде єдиним виданням цього органу, книговидавницькою діяльністю Нацрада займатися не планує, повiдомив Михайло МАЗУРIН , «День».

«Авторитети» обслуговуються безкоштовно і позачергово

Учора у Хмельницькому вперше порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого статтею 210 (звідництво. — Авт. ) КК України. 23-літня персонаж цієї справи, яка не знайшла покликання у вихованні підростаючого покоління, залишила роботу у дитсадку, десь з півроку тому винайняла квартиру на Озерній, новому мікрорайоні обласного центру, й дала оголошення у місцевій пресі: «Молода дівчина шукає роботу, інтим не пропонувати».

«Активні читачі все зрозуміли правильно. Попит на сексуальні послуги не спадав», — повідомив кореспонденту «Дня» Михайлові ВАСИЛЕВСЬКОМУ Ярослав Бенькалович, старший оперуповноважений управління МВСУ у Хмельницькій області. Говорить, що п’ять залучених до послуг жінок у віці 18—20 років, серед яких і одружені, працювали напружено: «Їм правила за взірець і сама звідниця. Прейскурант — 100 грн. за годину».

На пропозицію жваво відгукнулися поважні батьки сімейств, відомі у місті люди. «Вони вже себе впізнали у кадрах оперативної відеозйомки. У суді виступатимуть як свідки», — складає прогноз на завершення справи Ярослав Бенькалович. У кадрах відеозйомки й місцеві «авторитети», які одержували послуги за «спасибі» і поза чергою.

Ярослав Бенькалович заявляє, що «у 261-тисячному місті, за нашими даними, ще 6 таких точок. За ними ведеться оперативне спостереження, щоб переконливо довести факти звідництва, проституції, торговлі людьми».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати