Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

05 липня, 00:00

Черномирдін збирається «привести» в Росію український капітал

Посол Росії в Україні, спеціальний представник президента РФ з питань розвитку торгово-економічних відносин з Україною Віктор Черномирдін вважає одним iз головних своїх завдань сприяння приходу українського капіталу в Росію. Про це він заявив в інтерв’ю журналістам, відповідаючи на питання агентства Інтерфакс-Україна. «Я — щирий прихильник того, щоб український капітал прийшов в Росію по-справжньому», — сказав він. Загалом, В.Черномирдін ставить перед собою завдання «додати більшого динамізму й конкретності в усіх напрямах» двосторонніх відносин: «Сьогодні ми страждаємо не від того, що ми не розуміємо один одного... Президенти домовляються, дають вказівки уряду, і на цьому все. Чому все затихає на низькому рівні? Адже якщо домовилися діяти — треба діяти». В.Черномирдін зазначив, що Україна і Росія пов’язані технологічно. «Я навіть не уявляю, як ми (в Росії. — Ред. ) можемо робити якісь ривки в економіці без наших зв’язків з Україною», — підкреслив він. «Подивіться, — продовжив Черномирдін, — в колишньому Радянському Союзі Україна була на першому місці з виробництва мінеральних добрив. Чому б українським заводам не працювати на повну потужність? Нам що, потрібно будувати нові заводи (в Росії. — Ред. )?». В.Черномирдін відмітив, що в ході його зустрічі з прем’єр-міністром України Анатолієм Кінахом «відбулася дуже серйозна і грунтовна розмова». «Я вважаю, що новий прем’єр робить все дуже правильно», — сказав посол. В.Черномирдін висловив побажання, щоб уряд в Україні був «проукраїнським, а в Росії — проросійським, і кожний з нас піклувався б про те, що відбувається в нашій країні й не дивився на захід або на схід, тому що догоджати потрібно тільки одному — своєму народу».

Інфляція в Україні в червні 2001 року становила 0,6%, а з початку року — 5,3%

Інфляція в Україні в червні 2001 року трохи виросла до 0,6% порівняно з 0,4% в травні. З початку року інфляція становила 5,3%, тоді як за аналогічний період минулого року споживчі ціни виросли на 18,7%, повідомили агентство Інтерфакс-Україна в Держкомстаті. Зокрема, продовольчі товари в червні подорожчали на 0,7%, з початку року — на 7,3%. Ціни на непродовольчі товари в червні, як і в квітні-травні, залишилися на колишньому рівні, а з початку року зросли на 0,3%. Послуги в червні подорожчали на 0,6%, з початку року — на 2,1%. Уряд України в поточному році вже покращив прогноз інфляції з 13,6% до 12,3%. Інфляція минулого року в Україні становила 25,8% порівняно з 19,2% — в 1999 році. Найбільш низький рівень інфляції в Україні був зафіксований в 1997 році — 10,1%. Тоді в першому півріччі інфляція також становила 5,3%.

Прописку може замінити Держреєстр

Вчора Верховна Рада України розглянула у першому читанні законопроект «Про Державний реєстр фізичних осіб», який передбачає скасування інституту прописки. Згідно з документом, внесеним членом фракції Народного руху України Олександром Лавріновичем, система органів Державного реєстру фізичних осіб складається з Міністерства юстиції і місцевих органів юстиції, а також Міністерства закордонних справ, установ і організацій, що відносяться до сфери його управління, повідомляє Інтерфакс-Україна. В Держреєстр заносяться наступні персональні дані: прізвище, ім’я й по батькові; дата народження; місце народження; стать; персональний номер; громадянство; місце проживання з вказівкою дати його реєстрації; відомості про сімейний стан, дітей, батьків, чоловіка або дружину; відомості про смерть — дата і місце. В Держреєстр можуть також вноситися персональні дані цільового призначення: відомості про посаду, місце роботи, освіту, науковий ступінь і вчене звання; про обмеження дієздатності й пенсії; про знаходження на військовому обліку та інш., а також фотографія, зразок підпису і код малюнка капілярних ліній великого пальця правої руки. На особисту письмову вимогу особи в Держреєстр можуть вноситися відомості про національність, групу крові і резус-фактор. Формується Держреєстр шляхом реєстрації за місцем проживання фізичної особи. Очікується, що рішення по законопроекту прийматиметься сьогодні.

З початку року в Україні збуджено 44 карних справи про порушення авторських прав

Біля 3800 правопорушень, пов’язаних iз незаконним тиражуванням і поширенням об’єктів інтелектуальної власності, виявлено за півроку роботи з виконання доручення Президента України про боротьбу з аудіо- та відеопіратством. За шість місяців цього року по всій Україні перевірено біля 11 тис. торгових точок, цехів і місць зберігання аудіовізуальної продукції. Внаслідок перевірок вилучено контрафактної продукції на суму біля 5 млн. грн., у тому числі 217 тис. примірників відеокасет, 166 тис. аудіокасет, 183 тис. компакт- дисків, повідомляє Інтерфакс-Україна, з посиланням на прес-службу Президента України. З початку року збуджено 44 карних справи про порушення авторських прав, у минулому році — 19. Для недопущення незаконного виробництва компакт-дисків на всіх підприємствах-виробниках встановлений моніторинг за основними видами діяльності, включаючи регулярні та раптові перевірки, а також контроль над використанням ними полікарбонатів — речовин для виробництва компакт-дисків. Крім того, у травні за участю іноземних експертів були проведені перевірки всіх українських підприємств-виробників лазерних компакт-дисків.

Зарплата підвищується, заборгованість залишається

У травні середня зарплата в Україні становила 302 грн. 96 коп., або в еквіваленті біля 55 доларів США. У порівнянні з квітнем вона зросла на 4,9%. Як повідомили у вівторок агентству Інтерфакс- Україна у Департаменті економічної стратегії Міністерства економіки України, найбільша зарплата в травні зафіксована у фінансово- кредитній сфері — 762,26 грн. — при її зниженні в порівнянні з квітнем на 3,6%. Найнижчу зарплату в травні отримували працівники сільського господарства — 138,51 грн., при цьому її рівень збільшився у порівнянні з попереднім місяцем на 11,5%. Одночасно, учора на республіканській селекторній нараді з питань погашення заборгованості по заробітній платі й іншим соціальним виплатам, прем’єр-міністр України Анатолій Кінах доручив керівникам регіонів до 10 липня забезпечити погашення заборгованості по зарплаті, яка складає на сьогодні біля 4,5 млрд. грн. у всіх галузях економіки. Якщо заборгованість не буде погашена вчасно за відсутності пояснення причин цього, керівники регіонів будуть нести персональну відповідальність, попередив прем’єр. Тим часом міністр праці та соціальної політики України Іван Сахань заявив агентству Інтерфакс-Україна, що до кінця 2001 року в Україні не вдасться погасити існуючу заборгованість по зарплаті в економіці, якщо збережуться темпи її погашення перших п’яти місяців нинішнього року. Міністр повідомив, що за п’ять місяців нинішнього року заборгованість в економіці скоротилася на 438,7 млн. грн., або 8,9%.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати