Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

11 січня, 00:00

Крим готується до 10-ї річниці відновлення автономії

У січні 2001 року виповнюється десята річниця від дня проведення референдуму, на якому жителі Криму висловилися за відтворення автономії. Рада міністрів АРК утворила організаційний комітет під керівництвом глави уряду Сергія Куніцина по підготовці й проведенню святкових заходів — повідомляє «Дню» прес-служба Ради міністрів Криму. До нього увійшли члени Ради міністрів, депутати Верховної Ради Криму.

Міністерствам культури і освіти доручено провести 19 січня науково — практичну політологічну конференцію, а 20 січня в приміщенні Кримського академічного російського драматичного театру ім. Горького урочисті збори і святковий концерт, присвячені десятій річниці відновлення автономії. У честь пам’ятної події в Кримському республіканському краєзнавчому музеї і місцевих музеях, а також в усіх республіканських, міських і районних бібліотеках пройдуть тематичні виставки, вечори, які відображають значення волевиявлення кримчан, що висловилися за відтворення автономії. В усіх навчальних закладах відбудуться урочисті лінійки і тематичні уроки. Святкові заходи, присвячені Дню Республіки, пройдуть в усіх населених пунктах півострова, повідомляє кореспондент Микита КАСЬЯНЕНКО.

Стан 85 вiдсоткiв озимих не викликає побоювань

Стан 85% озимих культур в Україні оцінюється як добрий і задовільний, повідомив агентству Інтерфакс-Україна заступник міністра аграрної політики України Сергій Рижук. За його словами, через недостатні опади, що випали восени, в незадовільному стані знаходяться 5–7% площ у Криму і Чернівецькій області, частково — в Херсонській області. С.Рижук також повідомив, що навесні 2001 року сільгоспвиробники планують засіяти зерновими близько 5 млн. га. Таким чином, зерновий клин в Україні в поточному році досягне близько 14 млн. га. Озимими восени 2000 року було засіяно 8,9 млн. га (1999-го — 7,9 млн. га).

Очікуване зростання ВВП в 2000 році — 6 процентів

Обсяг промислового виробництва в Україні в 2000 році зріс на 12,9%, сільського господарства — на 7,1%, повідомив учора перший віце-прем’єр Юрій Єхануров. За його словами, зростання промислового виробництва в грудні становило 16,5% порівняно з груднем 1999 року, інформує Інтерфакс-Україна. Як сказав Ю. Єхануров, з урахуванням таких даних, зростання валового внутрішнього продукту України в 2000 році може досягнути 6%. Раніше уряд планував цей показник на рівні 5%. Ю Єхануров підкреслив, що ці показники є рекордно високими в історії України, особливо в сільському господарстві.

«АвтоВАЗ» і «АвтоЗАЗ-Деу» відновили переговори

Російський «АвтоВАЗ» (м. Тольятті) і українсько-корейське СП «АвтоЗАЗ-Деу» (Запоріжжя) відновили переговори про перспективи співпраці. Як повідомив агентству Інтерфакс-Україна прес- секретар СП Євген Косачов, у ході переговорів, що відбулися днями, сторони обговорили можливість взаємовигідного постачання комплектуючих для складання ВАЗівських авто на потужностях у Запоріжжі, а також обговорили можливість організації складання авто СП в Росії. За його словами, на нинішньому етапі переговорний процес перебуває в «первинній» стадії, а співпраця з тольяттінським виробником розглядається як один із найреальніших варіантів, здатних активізувати роботу СП. При цьому Є.Косачов нагадав, що тепер на Мелітопольському моторному заводі ХРП «АвтоЗАЗ-Мотор», що входить до складу СП, завершено розробку дослідного зразка нового двигуна з об’ємом 1,3 л, параметри якого дозволяють його установку також і на корейській малолітражці — автомобілі Lanos. За словами Є.Косачова, російська сторона виявила до розробки підвищену зацiкавленiсть. За даними прес-служби, обсяг продажу СП 2000 року становив 13 тис. авто, що на 0,5 тис. авто більше порівняно з 1999 роком.

Народний автомобіль — не розкіш?

З 19 лютого в Україні набирає чинності закон «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо регулювання ринку автомобілів в Україні». Закон передбачає підвищення вдвічі ставок акцизного збору та ввізного мита на автомобілі, що були у вживанні, термін експлуатації яких не перевищує 5 років, і втричі — на автомобілі, які ввозяться і яким понад 5 років. Згідно із законом, тимчасове ввезення легкових транспортних засобів на митну територію фізичними і юридичними особами-резидентами дозволяється після сплати мита та інших податків, передбачених законодавством при імпорті автомобілів.

За даними Держмитниці, понад 80% імпорту автомобілів в Україні складають автомобілі, термін експлуатації яких перевищує два роки, повідомляє Інтерфакс-Україна. У той же час, зі слів заступника голови державного Комітету промислової політики України Віктора Падалка, держкомітет готує за дорученням уряду проект концепції розвитку автомобільної промисловості України і створення вітчизняного автомобільного ринку.

За даними Держкомпромполітики, 2000 року в Україну було ввезено близько 320 тис. автомобілів, з них нових — 7,4%. Разом з тим зростання виробництва в автомобілебудуванні України в січні — листопаді 2000 року порівняно з аналогічним періодом 1999 року склало 66%, було зроблено 14 тис. легкових автомобілів. Очікується, що до 1 лютого проект концепції буде подано на розгляд уряду.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати