Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

20 грудня, 00:00

Президенти України і Словаччини зустрілися в Ужгороді

Президент Словаччини Рудольф Шустер висловлюється за максимальне використання енергетичних транспортних коридорів, що йдуть по території України та Словаччини. Учора за підсумками зустрічі в Ужгороді з Президентом України Леонідом Кучмою Р. Шустер підкреслив, що питання будівництва нових транспортних коридорів «має стратегічне значення» для Словаччини.

Що стосується можливої участі Словаччини в міжнародному консорціумі по будівництву нафтопроводу «Одеса—Броди— Гданськ», то Р. Шустер відзначив, що «Словаччина повинна добре розрахувати, чи вигідно з економічної точки зору використати старі траси або нові». За його словами, «необхідно завжди враховувати економічні інтереси». У свою чергу Л. Кучма нагадав, що Україна і Польща висловлюються за створення міжнародного консорціуму для реалізації проекту нафтопроводу «Одеса—Броди— Гданськ» і запросив для участі в ньому Словаччину, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У ході зустрічі президенти обговорювали питання подальшого розвитку двосторонніх відносин. При цьому Р. Шустер відзначив, що існують певні проблеми співпраці двох країн, зокрема, питання візового режиму. «Ми шукаємо шляхи, щоб якнайкраще вирішити цю проблему», — сказав він.

Свобода малюнка рівна свободі слова

Учора в Національному союзі журналістів України відбулося офіційне відкриття виставки карикатури «Преса і влада», що стала своєрідним підведенням підсумків однойменного україно- французького конкурсу політичної карикатури (в березні «День» присвятив окрему сторінку цьому конкурсу). Участь в конкурсі (організованому Інститутом масової інформації і проведеному спільно з організацією захисту свободи слова «Репортери без кордонів», профспілкою щоденних газет Франції «EUROPEQN», Посольством Франції в Україні, НСЖУ і асоціацією «А TRAVERS L’EUROPE») прийняли 28 карикатуристів з 8 областей України. Переможцем конкурсу визнано Василя ВОЗНЮКА (Житомир), нагородою якому стало право на проведення персональної виставки в Парижі (в Клубі преси організації «Репортери без кордонів»), куди він і відправиться в лютому 2001 року. Одночасно з відкриттям виставки було проведено презентацію спецвипуску бюлетеня «Вільній мікрофон». Інф. «Дня».

Комп’ютерний клас в подарунок

День Святого Миколая, який здавна вважається заступником дітей, відбулося відкриття навчального інтернет-центру для школярів на базі Центру позашкільної роботи (колишній Будинок піонерів і школярів) Ленінградського району Києва. Як повідомила кореспонденту «Дня» Михайлу МАЗУРИНУ керівник комп’ютерного гуртка Центру Ольга Саприкіна, раніше гурток мав в своєму розпорядженні лише декілька малопотужних комп’ютерів, з яких тільки один був підключений до Інтернету, що, природно, не дозволяло забезпечити потреб учнів. Новий комп’ютерний клас, відкритий за підтримки партії «Реформи і порядок», обладнаний за останнім словом техніки — 12 найновіших комп’ютерів (подарунок від компанії «ДіаВест»), підключених до виділеного супутникового каналу Всесвітньої мережі Інтернет (про це потурбувалася компанія «УкрСат»). За попередніми прогнозами, тепер основам (і не тільки основам) комп’ютерної письменності в Центрі щодня зможуть навчатися близько 100 дітей. До того ж, що вельми важливо, безкоштовно. Оскільки повноцінний процес навчання представників нового покоління вельми складно уявити без використання сучасних інформаційних технологій, подібний благодійний почин можна тільки вітати. Однак, при цьому непогано було б, щоб і розвиток українського сегменту Інтернету не відставав від запитів учнів: хотілося б, щоб вони могли знайти там не тільки зібрання анекдотів і розшифровки скандальних аудіокасет з матом, але і як можна більше нормальної пізнавальної інформації.

Обережно, фальшивий пенталгін!

Державна інспекція за контролем якості лікарських засобів (ДІКЯЛЗ) Міністерства охорони здоров’я України в поточному році зафіксувала 10 випадків фальсифікації ліків — як імпортного, так і вітчизняного виробництва. При цьому не було відмічено жодного смертельного випадку отруєння ними.

Фальсифікацію вітчизняних препаратів перший заступник Головного державного інспектора ДІКЯЛЗ Віталій Варченко назвав «новою тенденцією». Наприклад, майже у всіх областях виявлені декілька серій фальшивого пенталгіну-Б, який не містив кодеїну, а іноді і інших компонентів, за винятком аналгіну.

В.Варченко повідомив, що в цей час ДІКЯЛЗ розробляє стратегію боротьби з ввезенням і виробництвом фальсифікованих ліків, яка стане частиною Національної програми забезпечення якості лікарських засобів. При цьому він застеріг споживачів ліків не купувати їх «з рук» і за підозріло низькими цінами.

За даними Мінздоров’я, в Україні діють 180 фармацевтичних підприємств. Обсяг виробництва готових лікарських засобів за 10 місяців поточного року зріс на 37% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року — до 1,2 млрд. грн. Збільшенню обсягу виробництва сприяло головним чином підвищення рівня споживання населенням вітчизняних препаратів. До кінця 2000 року ДІКЯЛЗ має намір створити базу даних про зареєстровані лікарські засоби, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати