Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

16 листопада, 00:00

Європейський вибір як стратегія розвитку України

Базовою основою перетворень у стратегії економічного і соціального розвитку України на 2000–2004 роки є європейський вибір України. Про це сказав Президент України Леонід Кучма в середу у вступному слові на відкритті конференції «Україна на порозі ХХI століття: уроки реформ і стратегія розвитку». За його словами, мета й значущість даної конференції полягає у підбитті підсумків розвитку України за 10 років, повідомляє агентство УНІАН. Л.Кучма зазначив, що на конференції буде розглянуто завдання нового післякризового етапу соціально-економічного розвитку держави. За словами Президента, «історія вчить, що держава в повному розумінні цього слова існує тоді, коли існує система ідей, що визначають шляхи її розвитку. Якщо таких ідей немає, то суспільство втрачає свій потенціал». Як сказав глава держави, необхідно усвідомити: щоб ідеї отримали мобілізуючу функцію, вони повинні мати реальний політичний зміст і бути спрямованими на зміцнення незалежності, на будівництво демократичної, правової держави. Президент відзначив, що основним акцентом сучасного економічного розвитку стало забезпечення реального економічного зростання й розв’язання існуючих соціальних проблем. На його думку, основна увага при цьому має приділятися реалістичності запропонованих ідей і їх економічній обгрунтованості. 

Балетна колекція Ілзе Лієпи

17 листопада на сцені Національної опери України відбудеться незвичайний вечір, у якому візьмуть участь зірки світового балету. Серед знаменитих гастролерів особливо виділяється ім’я Ілзе Лієпи. Воно добре відоме шанувальникам хореографії, передусім за роботами «Дама з камеліями», «Загибель троянди», «Федра», «Шехерезада», «Медея» — в мініатюрі з Сердюковою. Репертуар Ілзе складається в елегантну колекцію, що свідчить про її розбірливість, фантастичну працездатність, відданість балетові й смаку. Хоча сама актриса пригадує, що її творче життя було зовсім непростим. Все давалося важкою працею, попри те, що її батько Маріс Лієпа і брат Андріс — великі танцівники. Але протегування в їхній родині не заохочувалося. Так, у хореографічному училищі Ілзе не вважали перспективною — дуже високого зросту та й зовнішність неординарна. Їй завжди все доводилося доводити. Починала з кордебалету у Великому театрі і своєю завзятістю довела, що вона не просто балерина, а солістка. Це зараз критики підкреслюють точність пластики її героїнь, ставність Господині Мідної гори, співаючі руки Мірти, загадкові очі Шехерезади, а в кожному танці поєднання першокласної школи й творчий експеримент. На київській сцені разом iз нею в гала-концерті візьмуть участь Ніна Семизорова, Микола Цискарідзе, Джу Юнг, Мар Перетокін і Костянтин Іванов.

Інф. «Дня» 

Фотомандрiвка Латвією

У фотогалереї «Ексар» Київською організацією Спілки художників України та Посольством Латвії в Україні відкрито виставку відомого латвійського фотомайстра Айварса Акіса. В експозиції представлено близько 50 робіт, за допомогою яких художник зробив спробу розказати про свою батьківщину — від берега Балтійського моря до Риги, яка наступного року відсвяткує своє 800-річчя. «Саме зорове сприйняття найліпше створює уявлення про конкретний народ, його самобутність, традиції, людей, природу» — вважає Айварс і додає: «Під час подорожей по світу я відкрив для себе істину, що мова фотографії, яка являє собою особливий вид мислення, є універсальним засобом людського спілкування». Тому Айварс Акіс пропонує киянам поглянути на Латвію й світ його очима і сподівається на розуміння.

Інф. «Дня».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати