Коротко / УКРАЇНА
У Рівному презентували перший в Україні «Бурштиновий вертеп»
Виготовлений він із кераміки, а кожна деталь прикрашена сонячним каменем. Щоб створити такий вертеп, майстрам знадобився майже рік. Над втіленням містерії народження Ісуса Христа працювали керамісти з Києва, натомість для оздоблення використовували бурштин, видобутий на Рівненщині. «Задум створити таку композицію виношувала давно. Ця ідея не нова. Власне, її використовували ще у ХІІІ столітті. Такі шопки й нині популярні і в нас, і в Європі, однак Бурштиновий вертеп зробили вперше, — коментує авторка ідеї, голова правління асоціації «Український бурштиновий світ» Галина Лемець. — Я родом із Володимирецького району, що на Рівненщині. А саме там зосереджені великі поклади бурштину. Ми звикли бачити намисто з цього каменю чи персні. Натомість мені хотілося використати його в іншому напрямку — духовному. Спочатку, використовуючи бурштин, майстри нашої декор-студії зробили ангелів, а тепер є й вертеп». Презентувати унікальний виріб вирішили не в Києві, де його виготовили, а в Рівному, що по суті є столицею сонячного каменю. Вертеп став частиною експозиції Музею бурштину, що відкрився в місті до Дня Незалежності. Згодом його планують розширити до меж палацу. Нині ж ведуться перемовини з майстрами, що працюють із каменем, про те, щоб їхні роботи також експонувалися в музеї, розповів заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олексій Губанів, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.
Черкащина до дня народження Шевченка проведе книжковий форум
На Черкащині хочуть провести книжковий форум, присвячений 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка. Про це під час прес-конференції повідомила новообрана очільниця черкаського осередку Спілки письменників Валентина Коваленко. За її словами, ідею проведення потужного книжкового форуму в Черкаській області вже озвучували науковець Володимир Поліщук та письменник Михайло Слабошпицький. «Я вважаю, що цю ідею потрібно втілити в життя. Тому ми вже говорили із заступником губернатора з гуманітарних питань Юрієм Тимошенком. Форум обов’язково треба провести, щоб люди готувалися придбати книжку того чи іншого автора так, як це відбувається у Львові та Києві», — пояснила Валентина Коваленко. Як відомо, 200-річчя із дня народження Тараса Шевченка відзначатимуть у березні 2014 року, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
У Львові представили фільм про єпископа Стернюка
Документальна стрічка має назву «Володимир Стернюк: служіння в підпіллі» і висвітлює життя підпільного єпископа Української греко-католицької церкви, який упродовж 20-ти років очолював заборонену в Україні церкву. Наголос ставиться на тому, що в умовах переслідування митрополит зумів виховати ціле покоління молодих священиків, а у 1980-1990-х роках — вивести УГКЦ із підпілля. Фільм є спільним проектом рекламно-продюсерського центру «Стар-ТВ» та Львівської архієпархії УГКЦ і створений за сприяння Львівської міської ради та меценатської підтримки Тараса Керницького та Ігоря Назаркевича. У стрічці використано матеріали з архіву митрополита Володимира Стернюка, фондів Інституту історії церкви УКУ, Музею історії релігії та численних приватних збірок. Фільм побудовано на спогадах близьких співробітників Стернюка, вихованців-священиків з підпільної семінарії, а також підпільного єпископа УГКЦ Юліана Вороновського. Автори знайшли й двох свідків, які перебували в одній камері з майбутнім єпископом під час його ув’язнення 1947 року, також записали інтерв’ю з викладачем медучилища, в якому навчався Володимир Стернюк після повернення із заслання. Глядачеві запропонували й унікальні фото 60-річної давності, коли Кир Володимир працював фельдшером швидкої допомоги, та відеозапис підпільних священичих свячень, здійснених митрополитом Володимиром Стернюком 1988-го, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
У вертолітній аварії загинули жителі Одеси
Дніпропетровська транспортна прокуратура порушила кримінальну справу в зв’язку з аварією гелікоптера, в результаті якої загинуло четверо людей. Катастрофа сталася в неділю за 20 км на південь від Дніпропетровська — біля села Бутовичівка Солонянського району. Близько 10.15 ранку місцеві жителі почули сильний удар об землю, а потім виявили уламки гелікоптера на полі №6. В результаті аварії загинув 40-річний пілот і троє пасажирів — молоді дівчата 18, 20 і 22 років. Як з’ясувалося пізніше, напередодні вони відпочивали на елітній турбазі біля села Орловщина Новомосковського району. О десятій годині ранку вертоліт з пасажирами вилетів із дніпропетровського аеропорту Підгородне в Одесу із запланованою посадкою в Миколаєві. Проте за чверть години, через невстановлені причини, машина зазнала аварії. Зараз особи загиблих встановлені — всі вони були жителями Одеси. Відомо також, що гелікоптером іноземного виробництва SA-341— Gazelle, зареєстрованим в Україні, управляв професійний пілот. Місце аварії в Солонянському районі було взято під охорону співробітниками міліції. Правоохоронні органи мають принаймні три версії виникнення аварії — несприятливі погодні умови, помилка пілота та технічна несправність бортового устаткування. Істину має встановити транспортна прокуратура під час розслідування кримінальної справи, порушеної за ст. 276 частина 3 КК України, — порушення правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту, які привели до загибелі людей, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.
Випуск газети №:
№239, (2010)Рубрика
День України