Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

21 жовтня, 00:00

Україну влаштують трубні квоти на російському ринку

Замміністра економічного розвитку і торгівлі Росії Максим Медвєдков і замміністра економіки України Андрій Гончарук проведуть 20-21 жовтня в Москві переговори з урегулювання проблеми імпорту українських труб до РФ. Як вважають експерти «Дня», початок переговорному процесу був покладений недавніми переговорами Президента України Леоніда Кучми з президентом Росії Володимиром Путіним. Крім того, українську сторону підтримав у розв’язанні цього питання голова правління РАТ «Газпром» Рем Вяхiрєв, який звернув увагу В.Путіна на те, що головним споживачем українських труб є газова промисловість Росії, і в разі введення митних зборів постраждає насамперед вона, а також російський бюджет. Тим часом голова правління групи Інтерпайп (контролює ряд великих трубних заводів України) Дмитро Куликов заявив агентству Інтерфакс-Україна, що введення Росією ввізного мита на труби українського виробництва «призведе до краху трубної промисловості України», яка експортує у РФ до 70-80% своєї продукції. На його думку, одним із прийнятних для української сторони заходів по обмеженню Росією імпорту труб є квотування поставок.

Білі ворони української естради

В Українському домі пройшов пісенний концерт сестер Тельнюк, Лесі та Олени, добре відомих серед шанувальників за їх вибір глибоких, істинно поетичних текстів для своїх пісень і композицій. Виступають сестри нечасто, звичайно в акустичному варіанті, у супроводі фортепіано. На фоні сучасної української естради сестри Тельнюк виглядають білими воронами, і ті, хто втомився від засилля попси, знаходять живу воду в їх творчості. На цей раз сестрам допомагала група «Всяк випадок». Пісні Лесі та Олени за такого якісного музичного оформлення придбали нові фарби, що підкреслюють і їх сучасне звучання, і глибинну народність. Проте при всій професійності групи «Всяк випадок», при ретельності і тонкощах музичних розробок, був один момент, що заважав сприйняттю. Це — гучність і гуркіт групи, розраховані на стадіон, на площу, а не на камерний зал Українського дому. Поетичні перлини пісень сестер Тельнюк часто розчути було неможливо. А ось тоді, коли Леся та Олена співали тільки під неголосні клавішні і скрипочку, в зал поверталися і задушевність, і щирість, і справжня, а не децибельна, енергетика їх виконання. Можна було вслухатися в слова і Василя Симоненка, і Василя Стуса, й Івана Козаченка. Саме на акустичне виконання пісень зал відгукувався сильніше. Проте ці звукорежисерські проколи не могли сильно затьмарити враження від дійсно чудової творчості сестер Тельнюк. Анатолій ЛЕМИШ , «День»

У ставках біля Сиваша розводять креветок

Унікальний експеримент удався вченим Херсонської лабораторії аквакультури Інституту рибного господарства Української академії аграрних наук. Його успіх обіцяє господарствам у районі озера Сиваш успішне економічне майбутнє в сфері виробництва делікатесів. У тамтешніх ставках дуже високий вміст солі — до 20 г на літр. Туди й запустили іхтіологи близько 1,5 тис. штук молодняка чорноморської креветки. Умови виявилися ідеальними: солона вода не промерзає, природних ворогів у креветки не знайшлося, а корму — мікроорганізмів і залишків рослинності — хоч відбавляй. Результат не забарився: зараз у кожному кубометрі солоної ставкової води (загальна площа водоймищ — 370 га) концентрація креветок складає від 200 до 300 штук. Більше, ніж у Чорному морі! Але херсонські вчені на цьому не зупиняються. Вони планують замінити чорноморську креветку на її побратима — так звану, креветку гігантську, делікатес, що користується популярністю. Кілограм її м’яса дорожчий за кілограм осетрини, передає Валерій БОЯНЖУ , «День».

Нові ЛЕП — за рахунок споживача?

Національна енергетична компанія (НЕК) «Укренерго» вважає за необхідне підвищити тариф на транспортування електроенергії магістральними лініями електропередач (ЛЕП), оскільки існуючий тариф — близько 0,1 коп. за 1 кВт/год, не дозволяє добудувати і збільшити пропускну спроможність діючих в Україні ЛЕП. «Укренерго» пропонує підвищити тариф на транспортування електроенергії магістральними ЛЕП у четвертому кварталі цього року на 0,05 коп. за 1 кВт/год, 2001 року — на 0,13 коп., 2002 року — на 0,23 коп., 2003 року — на 0,15 коп. до розміру чинного тарифу. Передусім передбачається завершити добудування і реконструкцію ЛЕП, які забезпечать подачу електроенергії в енергомережу з енергоблоків, що добудовуються зараз. Це блоки №4 Рівненської та №2 Хмельницької АЕС. Планується, зокрема, збільшити пропускну спроможність «ЛЕП Рівненська АЕС — Західно-Українська» і добудувати «ЛЕП Рівненська АЕС — Луцьк — Північна» (вартість цих робіт перевищує 200 млн. грн.), а також добудувати ЛЕП «Хмельницька АЕС — Хмельницький» (82 млн. грн.). Одним із пріоритетних проектів фахівці НЕК називають також добудування ЛЕП «Луцьк — Північна — Львівська — Західна» (125 млн. грн.), повідомляє Інтерфакс-Україна.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати