Коротко / УКРАЇНА
Учора глава адміністрації Президента Володимир ЛИТВИН оприлюднив імена членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, призначених Указом Президента України. За повідомленням агентства УНІАН, до складу президентської четвірки увійшли: директор Агентства гуманітарних технологій Володимир ГРАНОВСЬКИЙ, президент ЗАТ «Таврійські ігри» Микола БАГРАЄВ, президент телеканалу ICTV Юрій ПЛАКСЮК, директор рекламної агенції УТ-1 Григорій ХОЛОД. В очікуванні оприлюднення складу президентської четвірки, у публікаціях ЗМІ називались імена можливих претендентів, у тому числі — Олександра МАРТИНЕНКА, прес-секретаря Президента України. За повідомленням кореспондента УНІАН, Президент України Леонід КУЧМА в інтерв’ю журналістам після відвідання виставки «Чернігівщина — крок у третє тисячоліття», відповів на запитання щодо Олександра МАРТИНЕНКА. Президент пояснив, що поки що йому не запропонували гідну кандидатуру на посаду прес-секретаря, а зважаючи на те, що ця посада не менш відповідальна, і не тільки особисто для Президента, а й для держави, то «нехай працює О.Мартиненко». Оскільки Верховна Рада назвала свою четвірку ще 18 травня, тепер Національна рада з питань телебачення і радіомовлення є остаточно сформованою.
Заслуги журналіста оцінили посмертно
Мабуть, уперше в історії України влада невеликого гірничого міста Орджонікідзе на Дніпропетровщині присвоїла звання почесного громадянина професійному журналістові Миколі Занудьку. Колишній учасник Великої Вітчизняної війни, він протягом багатьох років працював у місцевій пресі — в газеті «Нікопольська правда», а потім і головним редактором «малотиражки» Орджонікідзевського ГЗК «За марганець!». Але прославився колишній редактор у рідному місті та за його межами не лише журналістським пером, але й активною краєзнавчою роботою. Як повідомила заступник міського голови Орджонікідзе Тетяна Ходасовська, Микола Занудько брав найактивнішу участь у розкопках скіфських курганів, був добре знайомий з провідними археологами України й першим дав інформацію в пресу про археологічну знахідку сторіччя — знамениту Золоту пектораль. Він же став фундатором місцевого історико- краєзнавчого музею, де зберігаються точні копії (оригінали, як відомо, в основному в Росії) всесвітньо відомих знахідок скіфського золота, котрі було виявлено в місцевих курганах. На рахунку ентузіаста й десятки наукових робіт, а також книга про першовідкривачів і здобувачів українського марганцю, повідомляє Вадим РИЖКОВ , «День». На жаль, визнання заслуг журналіста, як це в нас досить часто буває, прийшло дуже пізно — він помер ще 1993 року. Проте, зазначила Тетяна Ходасовська, «історична справедливість перемогла». Миколі Занудькові не лише присвоєно звання почесного громадянина міста — його ім’ям названо місцевий музей, а портрет журналіста вміщено на «Алеї слави» знаменитих мешканців Орджонікідзе.
Розлючені мешканці львівських гуртожитків перекрили вулицю Зелену
Вчора мешканці кількох львівських гуртожитків перекрили транспортний рух на вулиці Зеленій. Причиною їхнього гніву стало те, що кілька днів у їхніх помешканнях немає світла, хоча більшість із них розраховується за проживання. Та все-таки адміністрація гуртожитків, за словами директора міських електричних мереж Тараса Крукеницького, не поспішала розраховуватися за надані енергетиками послуги. Однак у критичній ситуації опинились і мешканці інших мікрорайонів Львова. Щоправда, тут причиною є аварійні вимкнення, пов’язані зі зниженням частоти в енергосистемі України до критичної позначки – 48,8 Гц. Зараз у Львові є мікрорайони, де електрика вимикається на 12 годин на добу. За інформацією, яку кореспондент «Дня» Олександр СИРЦОВ отримав у «Львівводоканалі», зараз суттєво скорочено графік подачі води до будинків. До роботи в режимі надзвичайних ситуацій зараз готуються всі лікарні міста. На даний час всіх важких хворих переведено на нижні поверхи.
Чемпіонат України буде проведено... у Франції
Цього року чемпіонат України в класі складних технічних сходжень буде проведено у французьких Альпах, в Шамоні. Туди на запрошення Федерації альпінізму та скелелазіння Франції 16 червня відправляться українські спортсмени. Як відомо, в Україні справжніх гір (в альпіністському значенні) немає. Карпати хороші для туризму, але альпіністам на них робити нема чого. Крим — чудовий «стадіон» для скельних сходжень. Там відточує техніку не одне покоління спортсменів, щорічно проводяться змагання з «малих гір» — назва говорить сама за себе. Тому багато років наші альпіністи проводили свої змагання в Приельбруссі та інших районах Кавказу. Цього року традицію вирішили порушити, повідомляє прес-служба Федерації альпінізму. Кавказ, звичайно, найцікавіший гірський район, але саме в Альпах — на стінах Гран-Капуцина, Гран-Жораса, Пті Дрю та інших всесвітньо відомих піків — прокладено маршрути, що вважаються еталонними. Шамони заслужено називаються альпіністською столицею Франції і приваблюють любителів сходжень з різних країн. «Стінні сходження вважаються квінтесенцією альпінізму. Маючи величезний досвід таких сходжень на Кавказі, Памірі, Тянь-Шані, в Криму, ми хочемо заявити про себе як альпіністська держава в Альпах — колисці нашого виду спорту, — сказав «Дню» президент Національної федерації альпінізму та скелелазіння, голова Рахункової палати України Валентин Симоненко. — Змагатися будуть 9 команд по 2 людини, котрі репрезентують 7 міст України. Більшість спортсменів — члени збірної країни».
Закохані Хмельницького вітають енергетичну кризу
Темрява, подруга молоді, огортає в ці червневі вечори вулиці Хмельницького. Не спалахне яскравим світлом жоден із сотень ліхтарних стовпів. «Підприємство «Хмельницьксвітло» заборгувало енергетикам 200 тисяч гривень», – пояснив для «Дня» перший заступник міського голови Олександр Пирожок. 7 червня почалося відключення від електромережі й будинків. З тієї ж банальної причини: борги за спожитий енергоресурс. «Лише кожен третій квартиронаймач справно розраховується», – бідкається О.Пирожок. Отож усі вікові категорії населення мають лише одну надію – на місячне сяйво. А в «батьків» міста інший підхід до цієї проблеми. Поїздивши світом, вони зустрілися з городянами, які мають крамниці в центрі Хмельницького, і запропонували їм активніше застосовувати світлову рекламу. Ті, звісно, схвалили пропозицію місцевої влади. Отож невдовзі центр Хмельницького заллє неоновими вогнями. За освітлення, ясна річ, розраховуватиметься рекламодавець. А закоханим доведеться вечорничати на віддаленіших від центральної вулицях. Там ще не скоро буде світлова реклама.., сумує Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».
Випуск газети №:
№103, (2000)Рубрика
День України