Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

11 травня, 00:00

Закриття ЧАЕС може спричинити розвал енергосистеми

Закриття Чорнобильської АЕС у поточному році може призвести до розвалу енергосистеми України в осінньо-зимовий період максимуму навантаження 2000—2001 рр., заявило агентству Інтерфакс-Україна джерело на ЧАЕС. У попередній максимум навантаження «ми дивом уникли катастрофи в енергетиці, однак наступної зими такого дива не станеться», — сказав він.

Експерт підкреслив, що 1997—1999 рр. держбюджет України із 240,8 млн. грн., необхідних на утримання непрацюючих першого та другого енергоблоків, виділив лише 89,4 млн. грн., або 37% потреби. Роботи із програми припинення експлуатації першого блоку (1999 року було заявлено 21 млн. грн.) та будівництво об’єктів, необхідних при виведенні з експлуатації (100,1 млн. грн.), держава взагалі не фінансувала. На думку експерта, безпечно експлуатувати всю ЧАЕС дозволяють тільки кошти, отримані від реалізації електроенергії, яка виробляється третім енергоблоком, тому для комплексного розв’язання проблем ЧАЕС необхідно виконати запланований на поточний рік ремонт блоку та продовжити його експлуатацію.

Пригоди українських оркестрантів за кордоном

Напередодні свята Перемоги з тривалих гастролей Іспанією та Німеччиною повернулися музиканти Симфонічного оркестру Національної філармонії України.

За 20 днів вони дали 15 концертів. Якщо врахувати, що в Кадіс наші артисти добиралися чотири дні, то потім їм довелося виступати щодня. За словами оркестрантів, найважчим був перший концерт. З Києва виїжджали, кутаючись у светри та куртки, а Андалусія зустріла спекою + 35 о . Нашвидку прийнявши душ і щось з’ївши, музиканти відразу пішли на репетицію. Судячи з відгуків місцевої преси, українські артисти підкорили місцеву публіку. Імпресаріо Й. Ханеман ризикнув і не помилився. Він довірився слову головного диригента Київського камерного оркестру Романа Кофмана, з яким плідно співпрацює понад сім років. Роман Ісаакович не лише поручився за свого учня Миколу Дядюру, а й сам п’ять разів ставав за диригентський пульт симфонічного оркестру нашої філармонії. Визначні пам’ятки Іспанії та Німеччини оркестранти спостерігали лише з вікон автобусів.

— Справжнім екзаменом для нас став виступ у залі Кельнської філармонії, — наголосив маестро Дядюра. — Величезний зал на чотири тисячі місць був повний. Німецька публіка дуже прискіплива. Вона помічає найменші огріхи. І нам дуже приємно, що ми не просто добре виступили, а й отримали запрошення приїхати ще раз, повідомляє кореспондент «Дня» Тетяна ПОЛІЩУК .

У Запоріжжі — ботулізм

Лікарі міської санітарної станції Запоріжжя б’ють на сполох. У реанімації Центру екстремальної медицини у важкому стані одинадцять чоловік. Діагноз — ботулізм. Дванадцятого потерпілого, 39-річну жінку, врятувати не вдалося. З початку року, це друга смерть.

Як зазначив головний санітарний лікар Запоріжжя Валерій Близнюк, насторожує динаміка поширення захворювання. Якщо за весь минулий рік рибою і м’ясними продуктами домашнього приготування отруїлися десять чоловік, двоє з них загинули, то тільки за першу половину травневих свят нинішнього року на лікарняні ліжка потрапили четверо. Медики з жахом чекають 13 травня. Дню Перемоги присвячено свято пива. Як правило, у центральному парку культури і відпочинку збирається все місто. Вобла «йде» нарозхват.

Реаніматорів приведено до бойової готовності. Створено надзвичайну епідеміологічну комісію. Лікарні в терміновому порядку забезпечені антиботуліновою сироваткою. Правоохоронні органи проводять «зачистку» міських ринків. Продаж м’ясних і рибних продуктів дозволено тільки за наявності сертифіката якості. З населенням ведеться активна роз’яснювальна робота через засоби масової інформації.

Валерій Близнюк вважає, що спалах ботулізму буде погашено впродовж місяця, хоча не виключає можливості поодиноких випадків захворювання, повідомляє кореспондент Дмитро БРОВКІН.

У бюджеті Одеси передбачено... тигрине весілля

На придбання тигриці — нареченої амурському тигру Янтарю в одеському зоопарку — у плані соціально-економічного розвитку Одеси на 2000 рік передбачено 3 тис. грн., повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. За словами директора зоопарку Антона Тілле, наречену тигрові пригледіли в Лондоні та Відні. Щоправда, на цьому «амурні» витрати не закінчуються — «одна шлюбна ніч тигра обійдеться у $2 тис., а їх повинно бути кілька — такі біологічні закони», — сказав директор, додавши, що суму, якої невистачає, обіцяли зібрати спонсори. «Амурські тигри приживаються далеко не в кожному зоопарку. Нашому Янтарю 14 серпня виповниться 14 років. Вік солідний, саме в ці роки тигри створюють сім’ю», — зазначив А.Тілле. Амурські тигри — одні з найбільших у сімействі котячих. Вага Янтаря сягає 250 кг, а до його денного раціону входять 12 кг свіжого м’яса, дюжина кроликів, два десятки яєць. Одеський тигр ніколи не був у тайзі. Він народився в Каунаському зоопарку, там же народилися і його батьки — тигриця Калинка й тигр Амур.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати