Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

25 квітня, 00:00

Рішення референдуму набувають форми законопроектів

Перший заступник голови Верховної Ради України Віктор Медведчук сповістив, що у вівторок Президент країни подасть у парламент законопроект про внесення змін до Конституції, повідомляє Інтерфакс-Україна. З його слів, законопроект стосуватиметься змін, які передбачено внести згідно з 1, 2 і 3 запитаннями референдуму (можливості Президента достроково припиняти повноваження парламенту, якщо протягом 1 місяця не сформують парламентську більшість або впродовж 3-х місяців не буде затверджено поданий урядом проект держбюджету України; скасування депутатського імунітету; зменшення кількості депутатів парламенту з 450 до 300). Щодо 4-го запитання — про необхідність формування двопалатного парламенту — В.Медведчук зазначив, що Президент збирається створити відповідну комісію для напрацювання необхідних матеріалів, а також звернутися до парламенту з проханням призначити в цю комісію своїх представників.

На Закарпатті скоро можна буде вирощувати тільки кукурудзу

Перший заступник начальника управління екобезпеки в Закарпатській області Анатолій Поляновський повідомив 24 квітня, що румуни неоригінальні в спробі отруїти води України. На місцевому підприємстві «Транскарпати-Освальд», яке заморожує, а потім продає гриби та лісові ягоди, сталася аварія. Був викид масляно-аміачної суміші в притоку Тиси — Латорицю. На щастя, прямої загрози жителям міста Мукачеве не виникло. Загинула риба, кількість якої необлікована. Але управління екобезпеки цим займається, аби державі фірма «Транскарпати-Освальд» заплатила належне.

А тим часом наприкінці минулого тижня начальник управління АПК облдержадміністрації Андрій Бігарі провів у Закарпатському інституті АПВ (Агропромислового виробництва) робочу нараду. Питання ставилося про катастрофічне забруднення закарпатських земель на площі 5100 га. Заступник директора Закарпатського інституту АПВ УАН, кандидат біологічних наук Василь Буря сказав:

— Найбільше важких металів засвоюється гречкою, квасолею, бобами, морквою, картоплею, а тому від садіння їх цієї весни на цих землях бажано утриматися. Найменше засвоюють важкі метали з грунту зернові культури, особливо кукурудза. Хрущов, отже, став актуальним. Подейкують і про можливість закладки на отруєних землях плодових садів, повідомляє кореспондент «Дня» Василь ЗУБАЧ .

Сільгоспроботи кредитують... пенсіонери, вчителі та медики

З помітним відставанням від графіку йдуть сьогодні сільськогосподарські роботи на Сумщині. За словами заступника начальника управління агропромислового комплексу облдержадміністрації Анатолія Івченка, на 20-й день посівної кампанії в землю лягли лише 201,7 тонни зерна ярини, або 38% від запланованого. Стільки ж висіяно соняшнику та цукрового буряку, не впоралися господарства ще й з посівом ранніх зернових. На заваді вчасному завершенню весняних робіт стає відсутність у реформованих підприємствах ресурсів: як фінансових, так і матеріальних. За таких умов виживає той власник паїв, хто зумів знайти нестандартні рішення даної проблеми. Скажімо, у Тростянецькому районі, який першим в області відзвітував про закінчення посівної кампанії, відсіятися вдалося завдяки 2 мільйонам гривень, зібраним від працівників соціальної сфери, точніше, їхнім зарплатам, котрі обіцяють повернути медикам, вчителям з компенсацією у вигляді продуктового майна. В окремих господарствах їхнім керівникам вдалося знайти спільну мову з пенсіонерами, які погодилися за рахунок власних коштів фінансувати сільськогосподарські роботи в новостворених структурах. Однак у переважній більшості районів подібних кредиторів знайти не вдалося, і там посівна, судячи з усього, триватиме ще довго, повідомляє кореспондент «Дня» Сергій ХАНІН .

Міліціонерів засудили за крадіжку металу

Суд Оріхівського району Запорізької області засудив двох працівників місцевого РВВС до трьох років позбавлення волі з відстрочкою вироку і відшкодуванням збитків, заподіяних державі на суму шість тисяч гривень. Засуджених міліціонерів застав на місці злочину оперативний наряд колег. У момент затримання охоронці правопорядку, що проштрафилися, сиділи на стовпах і різали високовольтні проводи. «Металісти» знали точний час, коли знеструмлюється лінія. Проте шок, коли вони побачили оперативників, виявився не менш сильним, ніж електричний. Нарядові був потрібен досить тривалий час, щоб вивести «потерпілих» із заціпеніння й спустити з грішних небес на землю. «Металева лихоманка», не дивлячись на чинну постанову глави облдержадміністрації Володимира Куратченка про закриття пунктів з прийому брухту чорних і кольорових металів, не вщухає. Позбувшись ліцензії, приймальники брухту пішли в підпілля. Приймають усе. Не гребують навіть металевими надгробками, огорожами, іншим цвинтарним начинням. Жителі навколишніх будинків вже давно не ризикують повертатися додому опісля півночі. Ходити в цей час кладовищем зараз дійсно страшно. Ще жахливішим є те, що правоохоронні органи, за словами тих же місцевих мешканців, чудово знають адреси приймальних пунктів. Віз, однак, і нині там, повідомляє iз Запоріжжя Дмитро БРОВКІН.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати