Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

01 грудня, 00:00

На Донбасі жінки вчаться краще та живуть довше

Головне управління статистики в Донецькій області оприлюднило такий собі узагальнений портрет жителів регіону — чоловіка та жінки. Зокрема, як видно з соціологічного дослідження, вік середньостатистичної донеччанки складає 44 роки, а тривалість життя сягає 74-х років. Першого малюка вона народжує у 24-ри, на десятьох представниць слабкої статі припадає лише 13 дітей. Зате жінки охоче навчаються — серед працівниць у місцевій промисловості, банках та сфері сервісу дипломовані спеціалісти складають аж 60%. З чоловіками все помітно гірше: середньостатистичній вік пересічного донеччанина нині складає 39 років, а жити йому ледь до 62-х. До суто «чоловічих» негативних факторів фахівці зараховують високий травматизм на виробництві, а також побутовий алкоголізм (півтори тисячі смертей по області за минулий рік). І жінки, і чоловіки на Донбасі страждають від забруднення навколишнього середовища, а внаслідок економічних проблем скорочують у своєму раціоні якісні продукти харчування: м’ясо, рибу, фрукти. Як наслідок — щорічно змушені витрачати на ліки понад два мільярди гривень, повідомляє Сергій КОРОБЧУК, Донецьк.

Український арт-проект уперше буде представлено на Red Dot Miami Art Fair

Протягом 1-5 грудня на мистецькому ярмарку Red Dot Miami Art Fair, що є паралельною програмою всесвітнього арт-форуму «Арт-Базель Маямі-Біч», незалежне арт-об’єднання «Клініка Дорошенка Грищенко» вперше представить український арт-проект «Інсектоїди та рептилоїди — пошук гармонії ІІ». Проект «Інсектоїди та рептилоїди...» українського художника ірландського походження Майкла Мерфенка було створено та вперше репрезентовано в рамках XXIV Світового конгресу філософії права та соціальної філософії «Глобальна гармонія та верховенство права», що відбувся у вересні минулого року в Пекіні. Свою графічно-просторову інсталяцію Майкл створював безпосередньо протягом днів роботи форуму. Художник використав матеріали, традиційні для мистецтва Китаю, але жодним чином не наслідував класичні взірці роботи з ними. Метафора проекту базується на антропологічній гіпотезі киргизького геолога та мислителя Ільяса Садибакасова про поділ людства на інсектоїдів та рептилоїдів — виходячи з геоісторичних передумов формування суспільних, правових та ментальних особливостей кожного типу. Нагадаємо, що цього року роботи Майкла Мерфенка можна було побачити і в Національному художньому музеї України в рамках однієї з головних літніх арт-подій — спільного проекту Майкла Мерфенка та китайського художника Лі Санданя «Внутрішнє Світло». Інф. «Дня».

Справа Климентьєва: ні підозрюваних, ні обвинувачених, ні затриманих

Нещодавно Європа зробила українській владі чергове «зауваження» відносно справи зниклого головного редактора харківської газети «Новий стиль» Василя Климентьєва. У резолюції щодо України Європарламент закликає високі кабінети провести ретельне розслідування цього зникнення, від якого минуло вже сто днів. Попри те, що кримінальна справа, порушена 15 серпня цього року, перебуває на особистому контролі Віктора Януковича, а раз на тиждень про хід її розкриття доповідає генеральний прокурор Віктор Пшонка, здобутки слідства за три місяці роботи доволі скромні. Висунуто вісім версій, згодом чотири з них відкинуто, а одну визнано пріоритетною: зникнення Василя Климентьєва пов’язане з його професійною діяльністю. Слідство досі не готове озвучити конкретні імена підозрюваних, проте, як визнає перший заступник начальника головного управління Генпрокуратури з боротьби з організованою злочинністю і корупцією Володимир Гузир, серед фігурантів справи є низка колишніх та нинішніх представників міліції. Втім, підтверджень їхньої безпосередньої причетності до зникнення Климентьєва немає. Такий результат роботи слідства колега Василя Климентьєва Петро Матвієнко називає «не просто нульовим», а «від’ємним», а також заявляє про те, що його життю наразі також загрожує небезпека. Тим часом справа Климентьєва викликає дедалі більше аналогій зі справою Гонгадзе. Зокрема, на запитання журналістів про те, чи не затягнеться її розслідування на роки, представник прокуратури відповідає досить своєрідно: «Як Бог дасть...» — а представник МВС Олег Каламанов обіцяє посилити контроль за діями слідчого, який працює над розслідуванням. Марія ТОМАК, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати